Sklopená predna spolujadzcova sedačka

diskusia, dotazy, sťažnosti, informácie , všetko čo súvisí s políciou a dopravnými inšpektorátmi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mirecko-
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 11.06.2006 16:17
Zdieľať na Facebook

Sklopená predna spolujadzcova sedačka

Príspevok od používateľa mirecko- »

Pozdravujem všetkých

Rozmýšlal a trošku som aj googlil či je zakázané nejakým zákonom mať úplne sklopenu prednú spolujazdcovú sedačku a za ňou umiestnenú detskú autosedačku.

Našiel som nejaké doporučenia, že by za sklopenou sedačkou nemal nikto sedieť ale zaujímalo by ma, či za to môže byť aj pokuta. podľa videí na nete by predný airbag nemal ohroziť cestujúceho na zadnej sedačke.

Jasné, že na dlhú cestu by som neriskoval život dcéry ale len tak po dedine alebo keď ideme okolo niečoho zaujímaveho zvyknem sklopiť prednú autosedačku aby videla čo sa pred autom deje.

Za každé info vopred ďakujem a pekný deň ešte prajem.
Miro
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Prečo by to malo byť zakázané?! :41c2:
vsevetko
Príspevky: 967
Dátum registrácie: 19.03.2017 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vsevetko »

Vypni airbag a vybavené.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Načo by ho prepána vypínal?! :::
vsevetko
Príspevky: 967
Dátum registrácie: 19.03.2017 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vsevetko »

Aby mal nejakú činnosť a mohol kľudne spávať, že pre svoju dcérku urobil maximum, čo sa týka bezpečnosti.
pedro727
Príspevky: 1119
Dátum registrácie: 22.03.2009 13:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro727 »

Stale mi nejako unika dovod vypnutia airbagu, akoze pri nejakej nehode je lepsie ked sa neaktivuje?
Nezmysel.
jaster-83
Príspevky: 1441
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

treba dat dole hlavovu opierku a netreba nic uplne sklapat, pokial som chcel aby maly videl dal som dole opierku, sedacku pred nim uplne dopredu a stacilo sklopit len trocha a mal kralovsky rozhlad aj bola sedacka dost daleko od neho keby nieco.....
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
Roadrunner
Príspevky: 283
Dátum registrácie: 06.06.2006 12:56
Bydlisko: ZM
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Roadrunner »

My sme dali detskú sedačku na stredné sedadlo (v zadu). Jednak si k nemu môže niekto prisadnúť s ktorej koľvek strany a jednak vidí všetko pred seba a aj do strán.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Len to nakladanie a zapínanie...
Roadrunner
Príspevky: 283
Dátum registrácie: 06.06.2006 12:56
Bydlisko: ZM
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Roadrunner »

Rozumiem, nie každé auto je rozmermy dverí a vnútorným priestorom rovnako friendly ale my sme zvyknutý už od vajíčka takto. Teraz už naskočí sám aj do auta aj do sedačky. Ale keď má dobrý rozhľad je to nekonečná zvedavosť a nekonečno podnetov na otázky :)

Len som navrhol riešenie.
Jericho
Príspevky: 217
Dátum registrácie: 27.09.2006 16:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Jericho »

Pokial viem, keď nikto nesedí na sedadle spolujazdca, tak ani airbag by sa nemal aktivovať...no ale asi to nebude rovnako na každom aute...
christiane
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

jaster-83 napísal:treba dat dole hlavovu opierku a netreba nic uplne sklapat, pokial som chcel aby maly videl dal som dole opierku, sedacku pred nim uplne dopredu a stacilo sklopit len trocha a mal kralovsky rozhlad aj bola sedacka dost daleko od neho keby nieco.....
Robim to presne takto isto.A ziadny airbag nevypinam.
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

pedro727 napísal:Stale mi nejako unika dovod vypnutia airbagu, akoze pri nejakej nehode je lepsie ked sa neaktivuje?
Nezmysel.
Prečo nezmysel ?
Nie všetky autá to majú tak, že pri neobsadenej sedačke spolujazdca ostáva airbag nečinný.
Pokiaľ na PP sedačke nikto nesedí, tak prečo by mal zbytočne vybuchnúť pravý predný airbag ?
Zase ale si teraz uvedomujem, že pokiaľ je tam možnosť pravý airbag vypnúť, tak pravdepodobne bude dosť múdry na to, aby pri prázdnej sedačke nebol aktivovaný.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Roadrunner napísal:
Len som navrhol riešenie.
A čo keby som navrhol riešenie aj ja??? Deti už mám dospelé, vnukov sa asi nedočkám , ale aj tak vám napíšem ako by to malo byť podla mňa.
Za prvé, neprevlákajte deti ako mačka mačence len tak, lebo vy ako rodičia to chcete.
Za druhé, ak už dieťa musí cestovať ,učte ho, zoberte ho na autobus , na vlak , ukážte mu ako sa kupujú lístky ako ich sprievodca kontroluje a kopu ďalších predností hromadnej dopravy.
Za tretie, ukážte dieťaťu , že nohy nerastú na to aby smrdeli, ale na to aby sa na nich chodilo. Najkrajšie spomienky mojej mamy boli vždy na to ako ma vo Svite vodila o 5tej ráno 3 km pešo do škôlky. Tak to doprajme aj dnešnej mladej gnerácii. :300f:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
christiane
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

Oco 13,pri mojich dvoch chalanoch by si nemal dlhu zivotnost.Jeblo by ta skor ako by si si niekam kupil listok :angr:
Najlepsi na zivot je zivot sam.Aj tatko mi hovoril,neuc sa zivot ta nauci.A mal pravdu :suicide:

Návrat na "Polícia Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných