Opel Vectra B - neštartuje

Diskusia ohľadne vozidiel značky Opel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

frastyc
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 02.09.2019 20:24
Zdieľať na Facebook

Opel Vectra B - neštartuje

Príspevok od používateľa frastyc »

Model: Opel vectra B, 2.0 benzín
Rok vyroby: 1997

Dobrý deň prajem,
Dopredu hovorím, som hlupák.
Neskontroloval som si vodu do auta a ani olej. Stala sa mi taka "menšia" vec (snáď je vážne len mala chyba nejaka), na dialnici mi vyvrela voda aj s olejom, biely dym. Auto som odtiahol radšej lanom, dolial som vodu aj olej. Lenže mi nechce naskočiť. Batéria je nová, keď startujem, tak pocujem, ze sa motor točí (aspon myslim, ze to je motor), ale nenabehne mi.
Viete mi poradiť čo sa tam mohlo pokaziť? Ďakujem Vám.

Ked mi vyvrela voda, tak auto zacalo stracat ťah.
christiane
Príspevky: 1648
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

Najprv ti vyvrela voda pretoze ti rachlo tesnenie pod hlavou,preto ten biely dym.A kedze vlozky neboli chladene,v kruzkoch sa vplyvom teploty spiekol olej a zakarbonovalo-zapieklo kruzky ktore musia byt volne aby sa udrzaly tlaky vo valcoch.Preto motor stracal tah.
Takze mas v prdeli tesnenie pod hlavou a zapecene kruzky.Preto ti to nestartuje.Najprv si daj zmerat tlaky ale stejne to je jedno kedze bude musiet ist hlava dole a aj piesty von po tom co sa ti stalo.
frastyc
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 02.09.2019 20:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa frastyc »

@christiane
Ahaa, aj som si myslel o tej hlave.
Oplati sa to opraviť?
Keďže vôbec ani netuším, koľko môže stať oprava hlavy a tam toho vsetkeho co si napisal
frastyc
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 02.09.2019 20:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa frastyc »

christiane napísal:Najprv ti vyvrela voda pretoze ti rachlo tesnenie pod hlavou,preto ten biely dym.A kedze vlozky neboli chladene,v kruzkoch sa vplyvom teploty spiekol olej a zakarbonovalo-zapieklo kruzky ktore musia byt volne aby sa udrzaly tlaky vo valcoch.Preto motor stracal tah.
Takze mas v prdeli tesnenie pod hlavou a zapecene kruzky.Preto ti to nestartuje.Najprv si daj zmerat tlak

christiane
Ahaa, aj som si myslel o tej hlave.
Oplati sa to opraviť?
Keďže vôbec ani netuším, koľko môže stať oprava hlavy a tam toho vsetkeho co si napisal.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
christiane
Príspevky: 1648
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

frastyc napísal: Oplati sa to opraviť?
Nie.Vymontuj,pober z motora co sa pobrat este da a kup druhy ako ti radi oco 13.
frastyc
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 02.09.2019 20:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa frastyc »

Okey, takze ho dam do srotu :D
Ja sa nevyznam do aut a kebyze si to mam ja rozobrat a neviem co vsetko, tak na 130% by z toho vznikla pracka alebo mikrovlnka :zg282:
christiane
Príspevky: 1648
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

A daj si bacha aby si nekupil v takom istom stave ako je ten tvoj.Potom si kupis beton a :angr: Hladaj taky co sa da vyskusat ako ide.Ako by nemal ist uz vies.
Napísať odpoveď

Návrat na "Opel fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných