Cena opravy automatu

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Klasická automatická prevodovka s hydromeničom dvojhmotu nemá. DSG a pod. sú klasické mechanické prevodovky s dvoma spojkami ovládané roboticky a tie dvojhmotu majú.
pysta
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 11.10.2006 13:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pysta »

Dakujem za info. Takze ked si to v zoberieme v globale, automat alebo spojkova sada s dvojhmotou, peniaze tak či tak pôjdu fuč... +/- neaké stovečky :angr: Tak si asi zvolim automat...
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Správne som to pochopil, že vyberáš vozidlo s automatickou prevodovkou? Alebo máš 2 autá a rozhoduješ sa, do ktorého investovať peniaze?
pysta
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 11.10.2006 13:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pysta »

Ano vyberám si auto. A tak nahlas rozmýšlam či je tá automatická prevodovka až tak finančne nákladná, alebo ak si to človek zráta, tak je to skoro to isté ako manual...
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

No, ak kúpiš vozidlo od blba, tak áno, je to o dosť finančne náročné. Bohužiaľ veľmi málo ľudí vie správne jazdiť s automatickou prevodovkou. Jazdia brzda-plyn za studena, preraďujú do neutrálu na križovatkách, na kopcoch zaradia P bez ručnej brzdy a nestarajú sa. A taktiež národný šport tejto krajiny - nevymieňať olej, je predsa doživotný. Olej by sa mal meniť každých 60.000km, avšak to mnohí neurobia ani po vyše 200.000km (ak sa prevodovka dožije). Potom nastávajú problémy a veľký prievan v peňaženke.

Aby si sa toho celého na 90% vyhol, zober si zo sebou pred kúpou auta niekoho, kto sa automatickým prevodovkám rozumie a preskúšaj s ním každé auto, ktoré by si mal v pláne kúpiť. Over si aj servis, kde to auto bolo na údajnej výmene oleja v prevodovke. Možno také auto tam nikdy nebolo... Ale pečiatku v servisnej knihe má :-)

Automat nemôže trhať, šklbať. Musí preraďovať hladko, bez preklzovania. Tzv. kick-down musí prebehnúť plynule, bez zjavného trhnutia. Ak predávajúci zvýši hlasitosť rádia pri skúšaní, v niečom bude zádrheľ :-)

Na Avensise mám tiež automat. Preraďuje rovnako, ako v deň, kedy som ho kúpil. Avšak má o vyše 300.000km viac. Treba nájsť slušného a seriózneho človeka a bude veľký predpoklad, že auto bude podľa toho aj vyzerať.
pysta
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 11.10.2006 13:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pysta »

No automat som uz raz mal v P406 2.0i. Tam bol tuším neaký 4HP20 automat. Bol som spokojný, troska sa spraval inak ked bol studeny (ako keby smykal) ale teply chodil pekne. Ale nikdy som sa nezamyslal nad tým, že ak kupim auto s manualom a odide mi spojka a zotrvak, tak sa mozem vozit aj na automate.
P.S: Má tu niekto konkretne skusenosti, či už zle alebo dobre s 5 rýchlostným automatom v sharane alebo v alhambre?
Dakujem :300f:
yzy111@azet.sk
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 25.11.2018 18:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa yzy111@azet.sk »

vladom napísal:Vsetci sa boja automatov,len neviem preco.Asi len preto lebo niekto nieco pocul v krcme pri pive a tam je strasne vela rozumu!Kupil som cca pred 2 mesiacmi passat.Bol za super cenu,lebo automat trhal ked preradoval aj ked podradoval aj pri zaradeni z N do D alebo do R.Strasne to trhalo.Vsetky firmi co robia automaty mi len chceli zrepasovat celu prevodovku,ze ine riesenie neni a podobne sristy.Volal som do firiem co maju na to certifikat/na opravu auto,matov/vsetci chely od 1500 eur az do 3000!!!Ze ine sa neda len zrepasovat komplet cele!Nasiel som jedneho chlapa co robi len automaty!je v PD okrese bol som za nim,previezli sme sa cca 3 km a hned nasiel chybu.Repas tej konkretnej suciastky stal 300 eur!!!A za robotu zobral 50eur!!!A hned som dal vymenit aj olej a filter tak komplet aj s robotou som platil 460 eur!!!Automat jazdi krasne ako novy!A vsetci ty "majstri" chceli od 1500 eur!Su to vsetko len j***!!!A ked im poviete ze sa budete na nich pozerat aby ste videly co vsetko vymenia tak vam to nedovolia.Lebo potom by nezarobili!!!
fishichella1987
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 24.05.2013 19:27
Zdieľať na Facebook

DSG REPAS

Príspevok od používateľa fishichella1987 »

Zdravím mal by tu niekto kontakt na pána v okolí PD čo repasuje automaty?
filip32121
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 20.04.2014 13:23
Zdieľať na Facebook

Ahoj,mozem ta poprosit o kontakt na toho pana,co opravuje?

Príspevok od používateľa filip32121 »

vladom napísal:Vsetci sa boja automatov,len neviem preco.Asi len preto lebo niekto nieco pocul v krcme pri pive a tam je strasne vela rozumu!Kupil som cca pred 2 mesiacmi passat.Bol za super cenu,lebo automat trhal ked preradoval aj ked podradoval aj pri zaradeni z N do D alebo do R.Strasne to trhalo.Vsetky firmi co robia automaty mi len chceli zrepasovat celu prevodovku,ze ine riesenie neni a podobne sristy.Volal som do firiem co maju na to certifikat/na opravu auto,matov/vsetci chely od 1500 eur az do 3000!!!Ze ine sa neda len zrepasovat komplet cele!Nasiel som jedneho chlapa co robi len automaty!je v PD okrese bol som za nim,previezli sme sa cca 3 km a hned nasiel chybu.Repas tej konkretnej suciastky stal 300 eur!!!A za robotu zobral 50eur!!!A hned som dal vymenit aj olej a filter tak komplet aj s robotou som platil 460 eur!!!Automat jazdi krasne ako novy!A vsetci ty "majstri" chceli od 1500 eur!Su to vsetko len j***!!!A ked im poviete ze sa budete na nich pozerat aby ste videly co vsetko vymenia tak vam to nedovolia.Lebo potom by nezarobili!!!
filip32121
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 20.04.2014 13:23
Zdieľať na Facebook

Prosba

Príspevok od používateľa filip32121 »

Ahoj,mam tiez negativne skusenosti s"majstrami",tiez nehorazne sumy za tu opravu pytaju,ale keby to aspon opravili a zaruku na to dali,mozem snivat,..mozem ta pekne poprosit na kontakt toho pana,co ty opavil aut.prevodovku,potreboval by som to dat opravit,dakujem

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: vykopanafosilia a 69 neregistrovaných