Prvé auto

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

https://auto.bazos.sk/inzerat/102093403 ... eganza.php tu máš velké a aj pomerne silné auto
https://auto.bazos.sk/inzerat/102091882 ... V-2001.php
toto je zase rodinné auto
stačí len oči otvoriť
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
stefanecpeter
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 15.02.2010 19:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stefanecpeter »

Ved ked je moznost si nieco uľahčiť ako napr ist niekam autom a nie cakat na mhd kde je vela ludi co smrkaju kychaju v lete smrdia od potu atd preco to nevyuzit.Casy ked sa drelo na poliach su zatial prec.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Casy ked sa drelo na poliach su zatial prec.
bohužial je to na velkú škodu celej spoločnosti
ked je moznost si nieco uľahčiť ako napr ist niekam autom a nie cakat na mhd ..preco to nevyuzit
Pretože je to
- neekonomické
- neekologické
- je to zlá výchova mladej generácie
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
stefanecpeter
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 15.02.2010 19:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stefanecpeter »

Len ci aj v skutocnosti ste taky ochranca prirody ako sa tu prezentujete.
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Tominoooo napísal:Ach jaj páni...ja chcem iba poradiť s kúpou prvého auta....predstavte si, že tam ani o decku nepíšem. Proste chcem prvé auto, ktoré ma dovezie z bodu A do bodu B a bude lacné na opravu, nie žiadne BMW, ani Mercedes a Audi....to je celé.
Kludne by som šiel aj do toho nalinkovaného Scénicu II, je to už 2005, tak už to snád nemá tie mizerné štartovacie karty + poriešené iné bolesti.

Písal si že sa bojíš velkosti, tak napríklad ten Scénic, čo je akože "velké" MPV je na dlžku kratší ako trebárs Focus čo si sám nalinkoval v prvom príspevku, s Astrou sú čo sa dlžky týka na tom skoro rovnako.
Rio je najkratšie, ale autá takej velkosti odporúčam skôr len ako druhé auto.

Za to že sedíš v Scénicu vyššie máš ommnoho lepší prehlad

Najlepšie bude ak obetuješ napríklad 20-30€ aby si sa na tie autá trochu pozrel z blízka, v nejakom väčšom bazáre, prípadne dvoch by si na tie autá mal natrafiť a budeš presne vedieť čo dostaneš
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

stefanecpeter napísal:Len ci aj v skutocnosti ste taky ochranca prirody ako sa tu prezentujete.
Nie som , a hanbím sa za to.
Ivko a ešte mu aj odporuč sumu, ktorú by si mal odložiť na servis......
Alebo tu má radšej Scénika , pri ktorom mu na ten servis ostane
https://auto.bazos.sk/inzerat/102251365 ... 6I-LPG.php
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
truck123
Príspevky: 297
Dátum registrácie: 07.06.2016 09:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa truck123 »

Nie neostane... 121000km? hm..rad by som veril. tu len zazrak a stastie.. ...cicmanes, ty si sa uz takym majstrom sveta narodil, alebo az to forum v tebe prebudilo ten talent vedomosti neomylnych?..
gnagy
Príspevky: 941
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

oco13 napísal:Peťko - bezpečnosť nie je v kope železa, ale v hlavičke toho medzikusu. Práve dnes mi dopravný psycholog potvrdil, že na slovensku má 50% šoférov VP omylom...
Závidím tomu psychológovi jeho optimizmus...
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Moje požiadavky : benzín, min.55kw, max. 200.000 km, cena do 3.500€, a hlavne lacný servis,
Tak k dá za auto liter tak mu ešte z tých 3 a pol dačo ostane.
A nikdy by ma nenapadlo kupovať auto podla tachometra. Scenika podla podbehov ,falcov a podlahy. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
truck123
Príspevky: 297
Dátum registrácie: 07.06.2016 09:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa truck123 »

Oco, myslel som to tak, ze tych 3500 hravo prekroci, ak kupi neznali veci,..,,srot...
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Existuje predsa nejaká hranica rentability opravy. Navyše pri prvom aute a čerstvom VP ovela skôr hrozí tatalka ako porucha.
A tretia vec - ja idem premyslene kupovať šrot a ešte som neprerobil. Každý jeden totalny črep a shit ktorý dovlečiem domov to tie dva roky do STK dá s naozaj minimalnym servisom. Týždenný nájazd 600km a proste musí ísť každý deň.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
MichalR15
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 07.06.2021 12:26
Zdieľať na Facebook

Prvé auto

Príspevok od používateľa MichalR15 »

Dobrý deň prešiel som pár tém a nechcem zakladať novú.
Mám v pláne kúpiť prvé auto. V autách sa vôbec nevyznám a preto by som poprosil o nejakú radu. Som čerstvý neskúsený vodič. Po ruke mám 5000€ ale za auto by som dal rád 3000€ maximálne 3500€. S autom by sa jazdilo asi 2-5x do roka trasa SK-Nemecko, Holandsko, párkrát MT-TT a prevažne by sa jazdilo hlavne asi najviac do práce do 30km od bydliska. Veľké plus by bolo ak by auto bolo čo najmenej ekonomicky náročné (lacné opravy, servis atď). Z tých tém co som prešiel boli dosť spomínané japonské autá, fabia, puegeoty, ale neviem vôbec ako píšem nevyznám sa do áut. Niečo spoľahlivé a nizkonakladove.
achada
Príspevky: 1055
Dátum registrácie: 30.03.2016 12:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa achada »

Corolla/Auris
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

Miso, feliciu uz neber, to su auticka daleko za horizontom bezpecnosti atd. Mas peniaze ktore ukrutne preskakuju celu feliciu... teraz tu nedavno pisal nejaky šuhaj ze jeho tatko sa zamiloval do nejakej konkretnej fabie, bola linka na inzerat, zrovna to bolo okolo 3000 eur, malinky najazd, superspolahlivy 1.4i motorcek, kombik, rodinny majitel garazovane blablabla a nemohli to predat 3/4roka.

Rozmyslas vynikajuco, ked mas ~5000 tak 3000-3500 do auta a ostatne na nejaky pripadny servis po kupe a neplanovane opravy. Obrovska pochvala za to.

Poradit konkretne kus neviem a nechcem, vsetko co bude jednoduchy benzin bez turba by malo este dlho-predlho sluzit. Diskusia je mozna az do skonania sveta, tych aut v tejto cenovej skupine je fakt stotisic. Co sa tyka primitivnej konstrukcie, z nej vyplyvajucej spolahlivosti a nieco do ruky šuhajovi zacinajucemu za volantom, v pohode by som sa pozrel po Oktavkach kombi. 1.6i benzinik lebo 1.9td skryvaju vselijake prekvapenia pri ktorych utekaju groše z penazenky a hajde... skus si otvorit inzeraty na taketo auticko. Kazdy garazmajster u nas to pozna a opravi.

Ako vravim da sa odporucit sto rozlicnych aut od lava do prava v abecede, vybrat bude narocne. Otvor si bazos, klikni v lavom stlpci na Toyota, hore nad inzeratmi napis do kolonky "cena do" 3500, bacni enter, klidni dvakrat na stlpec Cena (tym zoradis auta od najdrahsieho takze maximalne 3500 eur) a mozes studovat. To iste s kazdou znackou ktora by sa ti pacila... Doporucenie Corolla, Auris mozeme strasidelne jednoducho rozsirit na Avensis. Zrovna moj sused ma jedneho, nieco okolo roku 2006, nechce sa to pokazit ani za ten svet.

Jo a doporucim ti jednu vec - opytaj sa v svojom okoli. Kamaratov, kolegov, studakov v rocniku, RODINY, najlepsie kupy auta su take ktore neocakavas. Ani nevies o tom ze niekto bude predavat, ani on nemusi vediet - lebo inzerat sa mu nechce pisat, jednat s dvadsiatimi neznamymi ludmi ktori ho budu otravovat s kravinami, atd, atd, ale ked sa ty opytas tak ti povie "ze vlastne ja ti ho predam a kupim si XYZ co som chcel uz pred rokom".
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 19 neregistrovaných