Prvé auto

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

stefanecpeter
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 15.02.2010 19:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stefanecpeter »

Pre rodinu uz treba myslieť aj na aku taku bezpecnost co vo fiatke a hnilej felicii asi vela neni.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Peťko - bezpečnosť nie je v kope železa, ale v hlavičke toho medzikusu. Práve dnes mi dopravný psycholog potvrdil, že na slovensku má 50% šoférov VP omylom. A to je názor vyštudovaného a certifikovaného odborníka s praxou. :300f:
A tie autá som mu vyklikol na základe toho že má čerstvý VP, nulové skúsenosti a rodinu si ešte len chce založiť.
Ak nežije na Myjavských kopaniciach tak životnosť jeho prvého auta bude ovela kratšia ako tehotenstvo jeho partnerky. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Tominoooo
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 30.08.2019 11:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Tominoooo »

Ďakujem
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Pre rpdinu a spomína sa tu Punto, vidím tam Tháliu = Clio sedan...
Ďakujem za tipy... rozmýšľal som aj nad kombi...len keďže som čerstvý šofér z autoškoly, neviem ešte ako parkovanie atď s takým dlhým autom.
Len si pekne vyskúšaj MPV, je kratšie ako kombíky a miesta habadej. A ked by teda došlo aj k rozšíreniu rodiny, tak nakladať decko do sedačky v osobáku vs MPV je kurwa rozdiel a keby to MPV bolo s odsúvacími dvermi tak to je už úplne iný svet

Kto chce nech sa hrbí ked dáva decko do sedačky, ked mu zapína pás, ked ho zasa odopína a vyťahuje...
stefanecpeter
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 15.02.2010 19:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stefanecpeter »

To o tom VP nepochybujem.
Len ked hovado na luxusnom aute nabura do takej feldy tak je s nou amen.Predsa take mpv je vyššie a mozno len nohy odtrhne.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ivko - neodsudzujem MPV ani iné varianty aut, ale velmi odsudzujem prevláakť decká ako mačka mačence. Ak má dieťa cestovať, tak vo veku keď samé nastúpi sadne si do sedačky a zapne si pás. Teda tak od 6tich rokov. Skôr je to týranie a na rodičov by som posielal socialku.
Chlap má zarobiť tolko aby sa matka mohla starať a VYCHOVAVAŤ deti až do začatia školskej dochádzky. A nie prevlákať ich ako handry.
stefanecpeter - túto otázku majú na Sicílii vinikajúco vyriešenú čo takto sa poučiť (vendeta)
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
stefanecpeter
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 15.02.2010 19:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stefanecpeter »

A ked ma rodina 4 deti kolko to je u teba aby sa muz postaral o zenu aby mohla byt do 6 rokov najmensieho doma a vychoval dalsie 3 a manzelku.
KOLKO TO JE?
Prepac ale tento tvoj nazor sa mi nepáči.
Dep
Príspevky: 1207
Dátum registrácie: 15.06.2009 15:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dep »

Jednickova Fabia kombi 1.4 16V, z pohľadu pohodlia aspoň nech je klíma a predné okná v elektrike, no a z pohľadu bezpečnosti bude to mať aspoň 2x airbag a ABS.
Naposledy upravil/-a Dep v 30.08.2019 18:55, upravené celkom 2 krát.
Subaru Outback Business NAVI 2.5i 129kw (2017)
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

stefanecpeter napísal:A ked ma rodina 4 deti kolko to je u teba aby sa muz postaral o zenu aby mohla byt do 6 rokov najmensieho doma a vychoval dalsie 3 a manzelku.
KOLKO TO JE?
Prepac ale tento tvoj nazor sa mi nepáči.
Nemusí sa ti páčiť - väčšina mojich názorov sa nikomu nepáči pretože sú kritikou tejto konzumnej spoločnosti.
K tomu zárobku - mne na výchovu troch detí stačilo mesačne cca 20t SK. Okrem toho samozrejme pomohli svokrovci, ktorí mali cca 2 hektáre rolí, a dochovalo sa dosť prasiec a hydiny.
Ďalší prúser dnešnej doby - viacgeneračné rodiny nefungujú a tak mladí trpia nedostatkom a o starých sa zase nemá kto postarať.
Ešte aj teraz sa u nás v rodine dosť preberá adopcia, pretože pri príjme cca 2t ojro by sme vedeli poskytnúť domov a lásku dvom deťom, ktoré to šťastie nemali. :4012:
Ale určite by som ich nikam nevláčil autom. Pretože za seba môžem povedať že z dovoleniek v Rumunsku pri mori si nič nepametám, ale presne viem kde sme so starkou okopávali kukuricu a kde burgyňu. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Lenže s deckom treba aj lekárovi, občas navštíviť rodinu, občas na dovolenku
A tiež je niekedy nutnosť decko voziť do škôlky, aj ked to nebolo povinné tak už to povinné bude
A tiež niekto musí voziť decko do základnej školy, ano nepotrebuješ sedačku, postačí podsedák, aj sa decko samo zapne, nasadne
vilaanalka
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 31.08.2018 20:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vilaanalka »

oco13 napísal:
stefanecpeter napísal:A ked ma rodina 4 deti kolko to je u teba aby sa muz postaral o zenu aby mohla byt do 6 rokov najmensieho doma a vychoval dalsie 3 a manzelku.
KOLKO TO JE?
Prepac ale tento tvoj nazor sa mi nepáči.
Nemusí sa ti páčiť - väčšina mojich názorov sa nikomu nepáči pretože sú kritikou tejto konzumnej spoločnosti.
Nie nie su.tvoje nazory su nazory stareho uja,ktoreho v zivote vsetko sere.si nerozmyslal,ze ked vsetci maju iny nazor ako ty,tak budes asi lietadlo ty.
V rakusku zil jeden pan,ktory deti nikam nevozil dokonca dlho viac ako 6 rokov,rovnako manzelku.mate identicku mentalnu vybavu.pan sa volal Fritzel.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Prečo celá moja generácia fungovala tak - k lekárovi sa chodilo peši alebo max MHD, za rodinou sa nechodilo, lebo rodina žila pokope a dovolenka bola na malte pri miešačke alebo pri motyke v kukurici.
Nepíšem o sebe píšem o všetkých mojich spolužiakoch na ZŠ aj na priemyslovke.
Do školy som chodil z centra NR na ZŠ Levická - cca 5 - 6 km pešo, a ano od prvej triedy ZŠ. Aj tak som bol na tom lepšie ako kamaráti z Oravy , ktorí chodili raz tolko. Až od 5teho ročníka sa dokončila ZŠ Fatranská a to už som mal kúsok. :4012:
A o dovolenkách som niečo už písal hore. Najskôr deti naučte robiť až potom oddychovať.
A only for Vilaanalka - Fritzel bol pošuk, mojim vzorom je Jozif Visarionovič.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Len že dnes nemáš v každej riti ani lekára, pre škôlku/školu platí to isté a tiež nesieš nejakú zodpovednosť za to decko čo ide do školy

A k tomu bývaniu, čím skôr sa odpraceš od rodičov tým lepšie a nie to ešte mať v jednej chalupe aj babku + dedka (a nie že by ich človek nemal rád)
Čím viac ludí býva v jednej chalupe tým väčšie problémy sú a nech nikto nevraví že nie...
Tominoooo
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 30.08.2019 11:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Tominoooo »

Ach jaj páni...ja chcem iba poradiť s kúpou prvého auta....predstavte si, že tam ani o decku nepíšem. Proste chcem prvé auto, ktoré ma dovezie z bodu A do bodu B a bude lacné na opravu, nie žiadne BMW, ani Mercedes a Audi....to je celé.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ivko viacgeneračné rodiny na slovensku a v celej strednej europe fungovali po stáročia , až náš moderný "slovenský kapitalizmus" to celé roztentoval a výsledok - narkomani, kriminalita, a pôrodnosť sa prudko blíži nule.
Pre zadávatela - čokolvek ako tá filcka z Prešova funkciu prvého auta splní, lpg je len bonus. Učenie bude o polovicu lacnejšie.
https://auto.bazos.sk/inzerat/102139691 ... ZINLPG.php
tu máš rok platnú stk a z tvojej sumy ti kolko ostane???
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: lubod, tuninka a 17 neregistrovaných