nosic bicyklov na tazne zariadenie

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

66QUATTRO
Príspevky: 662
Dátum registrácie: 19.01.2010 19:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 66QUATTRO »

mjato: pokiaľ bývate v dome tak by som zvážil obyčajný prívesný vozík s kotviacimi okami v podlahe, prípadne dorobiť nejaké držiaky ku kolesám ako zvyknú byť na moto...a výhodou by bolo že máte vozík aj na iné použitie. Rýchlostné obmedzenie je irelevantné, nakoľko 130 je maximálka aj pre iné nosiče....a nad môže ísť nelegal jedno aj druhé.... osobne prepravujem na streche, ale len sporadicky a väčšinou iba 1 bicykel, mám značku Thule, neviem porovnať s lacnejšími ale niekedy je lepšie si priplatiť a ako potom riešiť nepríjemnosti....
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

treba si dat pozor nie len na dovolene zatazenie tragaca ale aj na povolene zvisle zatazenie na "gulu" (vacsinou je povolene 50-75kg) , no ja neviem ,vaha nosica plus vaha 3-4 bicyklov..
tonoaaa
Príspevky: 674
Dátum registrácie: 19.01.2009 19:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tonoaaa »

mjato napísal:...
Jeden z mojich oblubenych bicyklov je masivny,celoodpruzeny skoro zjazdovy bicykel.Ten nemam sancu vylozit na strechu a hotovo....
Stevo o par komentarov vyssie vyklada na strechu 24 kg ebike a ty nevylozis nejake endurko. Pozicaj si nosic a skus to. Nakoniec zistis sam aka je najlepsia varianta pre teba.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

autolaik napísal:treba si dat pozor nie len na dovolene zatazenie tragaca ale aj na povolene zvisle zatazenie na "gulu" (vacsinou je povolene 50-75kg) , no ja neviem ,vaha nosica plus vaha 3-4 bicyklov..
presne tak ! tie 4horske+nosic to je tak na uplnej hrane 75, potom sa necudujte ze vam to sedi jak kacica
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
anonymous-astra
Príspevky: 98
Dátum registrácie: 31.05.2015 13:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa anonymous-astra »

No, ked sa uz spomenulo celkove zatazenie vozidla aj zatazenie gule, tak strecha ma zvycajne tiez 45-75 kg :4090:
mjato
Príspevky: 979
Dátum registrácie: 17.11.2008 17:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjato »

Dakujem vsetkym za rady,ale ako som uz spomenul bicykle musim rozdelit 2 na tazne a 2 na strechu.
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Tak pokiaľ by si dal 2 bicykle na strechu a dva na guľu, tak nie je problém, teda trocha je s celkovou nosnosťou, som prekvapený, že tá Croma má len 435 kg užitočnú hmotnosť. Ja mám na Tourane 550 kg.
Nosič na guľu na 2 bicykle je celkom skladný, aj tie lacnejšie značky bez problémov vyhovia, len by som doporučoval skontrolovať, že či sa pri nasadenom nosiči na guli budú dať otvoriť zadné dvere.
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Dnes pri diaľničnej polícii Trenčín Zamarovce sa na ceste zo Žiliny do Bratislavy povalovali BEZPEČNE UPEVNENÉ BICYKLE. Nedeľa 25.8.2019 čas cca 12.30,určite boli stopercentne upevnené. :40bd:

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 52 neregistrovaných