Elektromobil

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

http://oenergetice.cz/wp-content/upload ... /range.jpg

https://oenergetice.cz/wp-content/uploa ... tCarma.png


grafy pre Nissan Leaf : dojazd v zavislosti od rychlosti a dojazd v zavislosti od teploty.
No chlapci, tak to je ina katastrofa. Tfuj.
nagy@vodrazka.sk
Príspevky: 7140
Dátum registrácie: 08.05.2019 13:45
Zdieľať na Facebook

Elektromobil

Príspevok od používateľa nagy@vodrazka.sk »

Chlapci skúsme zohľadniť aj predpokladany pokrok v oblasti vývoja baterie. Tak ako sa dnes vo veľkom menia vo VZV (Jasterky) PB baterie za Lion tak sa to bude robiť aj z E-hračkami. Neverím že ak budem za 15 rokov meniť batériu že to bude rovnaký hnoj ako sa predáva dnes....... HE3DA,LTO,PRIETOKOVE,HLINIKOVE..... budúcnosť sa z môjho pohľadu javí ružovo.

Napr. Trakcne PB baterie majú 1500 c. Životnosť to je 5 rokov pri každodennom nabijani.
V robote používame VZV s 9r. Baterkami a slapu ako hodinky, kapacita je stále postačujúce. Stačí sa o ne trochu starať. Vyratajte si koľko krát sa za 9r. Nabijali v 4smenej prevádzka každých 10 hodín.
Naposledy upravil/-a nagy@vodrazka.sk v 24.08.2019 09:48, upravené celkom 1 krát.
vsevetko
Príspevky: 967
Dátum registrácie: 19.03.2017 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vsevetko »

Neverím že ak budem za 15 rokov meniť batériu že to bude rovnaký hnoj ako sa predáva dnes
Už si pani Korózii povedal, že ty chceš jazdiť 30 rokov v modernom črepe, ktorý bol vyrobený z papierových plechov ?


budúcnosť sa z môjho pohľadu javí ružovo
Áno ružovo, každý človek bude vlastniť dva elektromobily, na jednom bude jazdiť a druhý sa mu bude počas toho nabíjať.
nagy@vodrazka.sk
Príspevky: 7140
Dátum registrácie: 08.05.2019 13:45
Zdieľať na Facebook

Elektromobil

Príspevok od používateľa nagy@vodrazka.sk »

Teoreticky aj toto je možnosť a určite to pár ľudí bude robiť presne takto.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Ekológia ja sfiňa! :::
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

https://www.garaz.cz/clanek/temto-autum ... na-cene-27

najvacsi PERCENTUALNY prepad ceny za 5 rokov od novoty : Nissan Leaf. Vitazstvo, ale smutne.

Ano, je to americky trh a Kelly Blue Book agentura... tak sa pozrime friško na nas, lokalny a europsky. Neviem kolko tie Leafy stoja nove dnes, myslim ale ze maju vacsiu kapacitu baterky takze to nebude priamo porovnatelne s tym co napisem. Tie prve Leafy co tu vymenujeme maju prakticky vsetky 24kWh baterku.

Autobazar.eu ukazuje 2014ku za 13200,- eur vratane dph, 2015ku za 15590,- eur znovu odpocitatelna DPH. Bazos neukazuje ziadne ine alebo vyhodnejsie ponuky. Tolko zrejme u nas vsetko, potom uz cez 20.000eur a to je sialene vela za tragacik s 24kWh batercickou.

Zoberme mobile.de : 2016ka za 13.000 eur ale to bude "nigerijsky podvod", potom 2015ka za 13.800 eur, 2015ka za 13830,-eur (najazd 5.300km, tak do riti naco tomuto kretenovi bolo nove auto), dalsie 2015ky za 13900 eur styri kusy, a uz potom sme na 14.800 eur. Nezabudnut priratat dovoz a prihlasenie k tymto cenam, to je tak okolo 600eur.


Pre majitela co kupuju masinu novu to nebude asi prilis potesitelny fakt ; pre kupujuceho ojazdeneho vozu - teda pre niekoho v pozicii Mr.Nagyho - to je samozrejme vitany fakt.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

no tak som narychlo kukol cenniky Leafu a je to kusocek lepsie ako americki sudruhovia vypravaju.

https://www-europe.nissan-cdn.net/conte ... EAF_SK.pdf

40kWh baterka, stredna vybava, 38.000 eur, bez problemu nakonfigurujeme za 47.000 eur ked zobereme velku baterku 62kWh, nejaku metalizu a doplnime balicek ProPilot Park Tralala. Z cenovky okolo 40.000 eur padneme na cenovku 15.000 eur ; to je pokles okolo 63%.

Ono je tiez "trosku" sialenost kupovat NOVY Leaf alebo elektrotragacik velkosti, vybavy, prestize Leafu za 48.000eur ...
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

len aby sa nezabudlo, nikdy nevies pri jazdenke.jak.s tym.kretino predtym narabal, u baterkovych to bude platit oto viac, ze likvidacia clankov najma peckovanim na superrychlom.nabijani a vytlcani na prach do turttle modu a v zapati plneni do topu a zdimani vykonu v jak bolo povedane mrazoch atd atd, pocitam ze z hentych ponukovanych to budu machroviny z velkych firiem co to kupili aby mohli spravit fotky o firemnej ekologii ale ani referntka nepojde natom.kupit kavu ale vezne naftoveho golfa...preto tie najazdy, no povozili sa a kto by riesil kde kedy ako nabijat ? neni nabite, berem ine ked je, neriesim...urobil by som to na ich mieste uplne stejne :41c2:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Chlapci výroba bateriek je neekologická, preto elektromobilita??? jedine cez trolejbusy. A hromadná doprava má ešte vela ďalších plusov.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
nagy@vodrazka.sk
Príspevky: 7140
Dátum registrácie: 08.05.2019 13:45
Zdieľať na Facebook

Elektromobil

Príspevok od používateľa nagy@vodrazka.sk »

Súhlasím tento fakt je super pre každého kto chce na E-hracke jazdiť a využívať jej potenciál.

Neviem možno som vadny ale kúpiť si niečo a potom to nahradiť niečím rovnakým len o rok mladším čisto len z rostopase je plitvanie.
Platí to všeobecne (telefón,televízor,botasky,chladnicka....)
Na výmenu potrebujem logicky a praktický dôvod.
Napr. Kebi som na druhý pokus dostal hneď dvojičky alebo nebodaj dvojičky išiel bi celý sen o E-hracke do hajan a musel bi som kúpiť niečo velke trebárs ten Fluence.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Mr.Nagy - vieš kolko dvojičiek aj trojičiek vychovala za bývalého režimu taká ŠL 11? alebo aby sme boli ekologickí taká Škoda 15tr?
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
nagy@vodrazka.sk
Príspevky: 7140
Dátum registrácie: 08.05.2019 13:45
Zdieľať na Facebook

Elektromobil

Príspevok od používateľa nagy@vodrazka.sk »

oco13 napísal:Chlapci výroba bateriek je neekologická, preto elektromobilita??? jedine cez trolejbusy. A hromadná doprava má ešte vela ďalších plusov.
Áno v Prahe je to fakt super tam jazdiť autom je nezmysel, a predsa to pepici robia.

Pamätám si cesty busom do skoly a nebola to žiadna radosť. Buď to bolo preplnene ze sme skoro vypadavali keď otvoril dvere alebo si prisadol človek čo nepočul o teplej vode či sprchvom geli.
Nie som rasista ale niektoré jazykove skupiny to tak proste majú a väčšinou využívajú práve túto formu prepravy.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ak chceš byť ekologický , tak musíš niečo aj obetovať lol Pohodlie jednotlivca a zrušenie možnosti individualnej dopravy, by bola len velmi malá cena za záchranu našej planéty.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
nagy@vodrazka.sk
Príspevky: 7140
Dátum registrácie: 08.05.2019 13:45
Zdieľať na Facebook

Elektromobil

Príspevok od používateľa nagy@vodrazka.sk »

Nie som ekologický napr. Nereciklujem plechovky ,dnes sme na terase varili drskovicu a posedeli sme s pár pivami a všetky išli do komunálu.
Viem že som možno práve pár ľudí naštval, ale to že montujem FV a chcem jazdiť na EV je v mojom prípade skôr snaha o určitú sebestačnosť a ekológie je len vytany bonus.
Pamätám si casi keď predstava vlastnej elektrarne sa rovnala rekreacnemu pobytu na psichyatriji.
Naposledy upravil/-a nagy@vodrazka.sk v 24.08.2019 23:37, upravené celkom 1 krát.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Nuž , keď nie si sám od seba ekologický, tak ti to bude musieť naša najmúdrejšia EU direktívne prikázať lol Ako prikazuje vlastne všetko :4012:
A budeš aj recyklovať aj jazdiť na EV - len hromadne, ale to by ťa nemalo znechucovať. :300f:
Ja napríklad velmi prísne recyklujem a separujem odpad. Dôvod nie je ekologia lol ale lakomosť. Za komunal totiž platím, ale plasty a papier berú zadarmo :4012: Dobré , nie??? :d :D
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: bkarlos, tatkotom, uwa0908223267 a 56 neregistrovaných