Honda Civic Tourer 1.8 ivtec - servis

Diskusia ohľadne vozidiel značky Honda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

blueso
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 24.08.2012 13:18
Zdieľať na Facebook

Honda Civic Tourer 1.8 ivtec - servis

Príspevok od používateľa blueso »

Zdravím, Vás odborníkov som majiteľov Hondy Civic 1.8 ivtec benzín rok výroby 2016,manuál.Kedze sa blíži 100 000 nájazd potrebujem od vás radu čo všetko vymeniť, aby všetko fungovalo ako má a motor vydržal čo najdlhšie.Dakujem za Vaše rady.
Mateusz737
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 16.09.2018 21:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mateusz737 »

Čo tam chceš akože meniť?! :zg282:
Meň pravidelne oleje filtre sviečky a to je celé lol
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Otázka je na mieste.Dnes úplná väčšina majiteľov aut vie,čo v minulosti zanedbali,aj to že keby to nezanedbali a v danej dobe vedeli že jedno a druhé "je dobré" urobiť,dnes by sa nelúčili z autami ktoré sa časom ukázali ako výborná voľba.Ibaže....jeden zanedbal ošetrenie spodku,druhý výmeny olejov,tretí nemal potuchy o životnosti a potrebe čosi včas riešiť alebo iba vymeniť nemrznučku za iný typ..Pretože benzín si každý myslí že je voči majiteľovi zhovievavejší,a to je teda kapitálny omyl.Je neporovnateľne zákernejší a vie si postaviť hlavu.Ale to dôležité je,že má tiež svoje vlastnosti ktoré je veľmi dobre ak o nich majiteľ vie.Také auto nevyrobili ktoré nemá svoje špecifické požiadavky.Je iba veľmi ale veľmi chvályhodné ak majiteľ zisťuje tieto veci a má šancu sa vyhnúť neskorším sklamaniam.Osobne k Honde nemám ani ťuk,značku nerobím,ale je kvantum modelov aj značiek kde by sa dali romány písať čoho sa vyvarovať,čo doporučiť včas urobiť,roste veci ktoré majú vysokú cenu pretože majú moc znížiť potrebu výdajov ktoré z rodiny odídu nenávratne.
Vec má jediný háčik alebo dva.Jeden je práve neochota,nezdieľnosť ľudí,nuž žiaľ je to produkt doby.Druhý je objektívna skutočnosť že aj pomerne veľké chyby výrobcu sú určitú dobu neveľmi známe,skôr sa nimi nik nechváli a výrobca už najmenej.Potichu rieši problémy a snaží sa ich udržať pod pokrývkou bez trúbenia do sveta.Čiže prvé roky výroby sú známe iba veľké problémy aj to až keď sa masovo odhaľujú.To všetko iba potvrdzuje správnosť "pátracej akcie" ,z dodatkom že toto fórum nie je etalón prívetivosti a treba ísť po informáciách v zdieľnejších značkových resp. odborných fórach vo svete.Slovné spojenie ktoré hovorí že slováci sú holubičí národ je aktuálne na zmenu prívlastku
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Okrem VW Group existujú aj výrobcovia naozajstných áut - takých, o ktoré sa netreba starať ako o Tamagoči a ktoré nakoniec aj tak zdochne...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Týka sa to aj ozajstných aut,všetkých značiek a všetkých modelov.Dokonca aj legendy majú svoje ale ...A všetky zdochnú,len majú rozdielne šance aby to bolo čo najnejskôr,a jedna z tých šancí je majiteľ ktorý niečo o tom svojom vie.A buď tak láskavý nenanášať idiotické poznámky do všetkého čo kde kto napíše a choď zasierať niekam inam.Tvoje infantilné sarkastické poznámky jedine ak znechucujú ľudí sa pýtať.Nedáš si pokoj dám ti aj konečnú kartu a bude od teba chvilku úľava
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Karty rozdávaj až keď sa budeš venovať aj ostatnej moderátorskej robote!

Akonáhle sa niekto čo len dotkne tebou zbožňovanej grupy tak sa ideš pototo... :::
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Pozri kto vôbec slovo grupa použil a znormálni sa, ak nemáš čo povedať k téme,buď ticho.Celkom vážne ber upozornenie že budeš vyrývať ešte dnes schytáš ban.Nie je normálne ani prípustné aby sa jeden dospelý človek večne navážal do niečoho z jediným cielom naserinkať zhovadiť napluť či tému či iného prispievateľa.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Čo vymeniť po 100 000 km

Príspevok od používateľa laco1871 »

Keďže mam benzinove auto od nova 6,5 roka a doteraz mam nabehané 215 000 km
myslím si,že možem poradiť :4012:

Ako 1., by som vymenil brzdové doštičky , to je najpodstatnejšie a naj akutnejšie ,pokiaľ ešte neboli menené

Ako 2., by som OKAMŽITE vymenil olej v manualnej prevodovke

Ako 3., by som vymenil chladiacu kvapalinu

Ako 4., by som vymenil tlmiče pruženia ,predné aj zadné
z toho dovodu ,že dobre a funkčné tlmiče bránia rozkmitaniu časti podvozka pri jazde, ak sa nevymenia tlmiče ,tak časti podvozka ako silentbloky a uloženia podvozka budu viac namahané a skor sa opotrebujú, dokonca ak je v Tvojom aute použita koncepcia s motorom uloženým priečne a kratkou a dlhou poloosou, tak vplyvom toho kmitania a trasenia odide aj gufero na kratkej poloosi a bude pušťať olej /skusenosť na mojom aute/ a nehovorim už o učinnosti a stabilite brzdenia a brzdnej dráhe s dobrými vs.nefunkčnými tlmičmi.

Ako 5., by som vymenil brzd.kvapalinu, čo však je odporúčané , nie silno nutné

O bežných spotrebných častiach ako su pneumatiky, filtre, zap.sviečky, žiarovky sa dufam netreba zmieňovať...

Tento motor ma rozvod reťazou, takže zatiaľ klidek...
jaster-83
Príspevky: 1441
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

neviem ci zrovna pri tejto generacii motora ale pri honde by som dal pozor na kontrolu a nastavenie ventilovej vole
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
andy.gee
Príspevky: 1383
Dátum registrácie: 10.06.2009 21:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andy.gee »

mam rovnake auto, pri tych km:
- ak si este nemenil tak urcite sviecky, idealne NGK DILZKR7B11GS (Honda katalogove cislo je 12290R41L01), bohuzial velmi lacnejsie ako v autorizaku ich nezozenies, kus stoji cca 31 eur, pripadne alternativa je DENSO DXU22HCR-D11S za cca 20 eur/kus
- ak nebola nastavovana ventilova vola tak urcite skontrolovat a nastavit
- brzdova kvapalina
- ak sa nemylim na palivovy filter je interval 90 alebo 120tis km
- odporucam pri tych km aj vymenit aj olej v prevodovke
- na chladiacu kvapalinu si interval nepamatam, doma potom pozriem
Obrázok Honda Civic Tourer 1.8 i-VTEC + LPG (BRC)
CAMLS
Príspevky: 292
Dátum registrácie: 23.05.2009 19:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa CAMLS »

V prvom rade by som si otvoril servisnú knižku a pozrel úkony ktoré sa majú robiť a či teda boli vykonané podľa km a rokov a hlavne podľa podmienok jazdy ... Teda ak boli hlavne krátke jazdy tak olej meniť aj o polovicu skôr, cize tak po 8000km... predpokladám že vôľa ventilov bola už kontrolovaná keďže to už má 100 000km(kontrolovať tak kazdych cca 50 000km)...ešte by som vymenil olej v posilňovaci riadenia(ak tam už nie je elektrický posilňovač) , to myslím nie je predpísané v servisných úkonoch...nič iné by som nerobil ak auto ide ok, netreba tam nič meniť .... Tlmice možno menit po 200 000km...ale však v servisných úkonoch je aj kontrola podvozku atď..urcite po 100000km nebudú zlé...
Samozrejme vymena brzdovky a chladiacej je v servisných úkonoch...po 3 rokoch brzdovka 5 rokoch chladiacu alebo 100 000km..
sviečky iridiove po 120 000km
Palivový filter po 120 000km
Vzduchový aj peľový filter by som menil častejšie ako je predpísané, cize cca kazdych 20 000km

Vymena oleja v manuálnej prevodovke cca kazdych 120 000km

Hondu mám doma 8rokov....A v podstate dodržiavam čo som napísal.... Plus automat a 4x4 údržba navyše....

Ešte ak máš xenóny, tak by som skontroloval/premazal kĺb na snimaci výšky nápravy, zvykne sa poškodiť ten kĺb ....
Naposledy upravil/-a CAMLS v 23.08.2019 17:25, upravené celkom 5 krát.
LEGEND 295konikov 4x4 aktivny zadny diferak + LPG BRC + privstrek benzinu, olej 5W-50/0W-40
340 000km

LEGEND 295k 4x4 aktivny zadny diferak + LPG BRC + privstrek benzinu, olej 0W-40
karool
Príspevky: 325
Dátum registrácie: 13.04.2009 19:52
Zdieľať na Facebook

Re: Čo vymeniť po 100 000 km

Príspevok od používateľa karool »

laco1871 napísal:Keďže mam benzinove auto od nova 6,5 roka a doteraz mam nabehané 215 000 km
myslím si,že možem poradiť :4012:

Ako 1., by som vymenil brzdové doštičky , to je najpodstatnejšie a naj akutnejšie ,pokiaľ ešte neboli menené

Ako 2., by som OKAMŽITE vymenil olej v manualnej prevodovke

Ako 3., by som vymenil chladiacu kvapalinu

Ako 4., by som vymenil tlmiče pruženia ,predné aj zadné
z toho dovodu ,že dobre a funkčné tlmiče bránia rozkmitaniu časti podvozka pri jazde, ak sa nevymenia tlmiče ,tak časti podvozka ako silentbloky a uloženia podvozka budu viac namahané a skor sa opotrebujú, dokonca ak je v Tvojom aute použita koncepcia s motorom uloženým priečne a kratkou a dlhou poloosou, tak vplyvom toho kmitania a trasenia odide aj gufero na kratkej poloosi a bude pušťať olej /skusenosť na mojom aute/ a nehovorim už o učinnosti a stabilite brzdenia a brzdnej dráhe s dobrými vs.nefunkčnými tlmičmi.

Ako 5., by som vymenil brzd.kvapalinu, čo však je odporúčané , nie silno nutné

O bežných spotrebných častiach ako su pneumatiky, filtre, zap.sviečky, žiarovky sa dufam netreba zmieňovať...

Tento motor ma rozvod reťazou, takže zatiaľ klidek...
tlmiče by som dal na test a podla toho sa zariadil.ostatne podla potreby
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

treba si zobral plan udrzby a drzat sa ho, 100t je nic, tam sa podla mna nic preventivne nema robit u ziadneho normalneho auta! brzdy menit az su potreba, kazdy inac jazdi, kazde auto to ma inac, oni o sebe nechaju vediet, takze pohoda, test tlmicov :40bd: ?? schvalne si ho nechaj spravit na novom alebo po ich vymene a potom sem napis vysledok lol, ludia ved sa z tych plechovych crepov nepototo, by ma zajimalo jak dbate o svoje zdravie a zdravie svojej rodiny :41c2: , jedine spravne rozhodnutie je skratit interval oleju, malokto v europe ma normalne cislo napisane v navode, vsetko ostatne podla planu k autu, vybavene :4012:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

ale vieme že v servisných plánoch nie sú také drobnosti ako napr. prestrieknúť-vyčisiť váhu vzduchu raz za čas, skontrolovať tlmiče, podvozkové časti - vôle, vyčistiť škrtiacu klapku raz za čas, vyčistiť EGr ak je v aute raz za čas, vyčistiť sanie ....
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

karool...tlmiče by som dal na test a podla toho sa zariadil.ostatne podla potreby


Len pre informáciu...tester bežne po montáži nových alebo úplne nového auta ukáže 60% účinok...takže asi tak o tom je celý tester.Ak by sa ním riadili výmeny tlmičov musí meniť každý hneď po kúpe auta

Návrat na "Honda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 0 neregistrovaných