Dať na tesnenie pod hlavou silikon či nie?

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

dusanhh
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 05.05.2017 08:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dusanhh »

za mna taktiez nie, silikon nie je nesmrtelny a ak je tesnenie kvalitne a je to poriadne urobene tak to musi vydrzat, naco tam pchat nieco co tam davat uz netreba!
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

silikon nie hlavy valcov treba dat prebrusit , nove skrutky a dotiahnut podla navodu
undertaker007
Príspevky: 257
Dátum registrácie: 01.05.2013 11:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa undertaker007 »

Áno, samozrejme, automaticky brúsiť hlavy... :2f93:
Keď už, čo tak ich najskôr zamerať voči bloku?
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

To sa ako robí?
vilaanalka
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 31.08.2018 20:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vilaanalka »

Silikon iba tak starej na kozy.zmerat rovinnost hlavy a bloku,nove sroby a momentak.fajront
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

50 rokov sa hrabem v motoroch,za tú dobu som dal zrovnávať možno 5 hláv.Väčšinu preto,lebo sa im dávali nové predkomôrky.Hlava sa kontroluje v troch pozdĺžnych pozíciách a piatich priečnych (hlava štvorvalca) Zrovnávať hlavu z krivosťou 0,01 -0,03 mm je absolutny nezmysel.Musí byť poškodenie (ryha a pod) na ploche aby musela rovná hlava pod stroj.A že mnoho dielní narába z hlavou ako sedlák z hnojom to si rovno ujasnime.Ja by som aj z kože vyskočil ak vidím že hlava nieje položená na handru.Keby mi nejaký môj mechanik skúsil hlavu automaticky zrovnávať bez jasného premerania a dôvodu,okamžite ho vyhodím
Vietor fúka zase ale odinakiaľ.On nemá brúsenú prizmu,nemá stotinkové mierky,nevie koľko je prípuustná norma...samozrejme hlavu dá zrovnať automaticky.
karci123
Príspevky: 234
Dátum registrácie: 20.05.2010 11:27
Bydlisko: KE - okolie
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa karci123 »

Odporucam servisny manual na dany motor si najst a riadit sa tym...vacsinou tam byva dost veci, napr aj toto:

For example, one of the most important, and probably the least suspected special replacement part, is the cylinder head gasket. Since
saltwater is highly corrosive, the steel-type automotive head gasket
cannot be used. A marine engine head gasket uses special materials
to resist corrosive action.
easyridersvk
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 15.07.2011 15:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa easyridersvk »

heh...k otcovi sa raz dostala jedna motorka ze nejde ked sa zohreje ..nech s tym daco urobi. babral sa s tym 2 tyzdne..nasralo ho tak ze to turoval o druhej vecer/rano kym to nezakape nadobro. potom ho nejak napadlo rozporcovat motor. skoro ho jeblo, na tesnenie pod hlavu dali taky cerveny plast co pouzivali elektrikari ci telekomunisti na ochranu kablov v zemi. ked sa motor zohrial ten plast zmakol a fucalo vedla nie moc tak akurat ze by to neslo do otacok.

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: pikap a 61 neregistrovaných