Skoda Octavia II 1.9 tdi , 77kw - dymenie na volnobehu

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

vsevetko
Príspevky: 974
Dátum registrácie: 19.03.2017 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vsevetko »

skolrpion1979 napísal:spyta na konkretne info
Jedná otázka. Koľko stálo "nové" turbo, ktoré ste tam založili ?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24978
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

skolrpion1979 napísal:Pani odbornici-dal som taku otazku lebo som chcel vediet ci to moze dymit kvoli konkretne nespravnej montaži turba či EGR.Som laik tak som to napisal laicky.Myslel som že človek ktory mi bude chciet poradit sa spyta na konkretne info čo potrebuje na určenie nejakej diagnozi.Naozaj mi šlo hlavne o to či šlo o fušersku robotu mechanika alebo len o zvyraznenie problemu ktory mal motor pred vymenou.EGR sa menil z dovodu slizenia oleja cez bočnu dierku.Auto pred vymenou nedimilo ale davalo do nudzoveho režimu a tym mi bola odporučena vymena turba.Auto ma 350 000 km.Ospravedlnujem sa za malo odborne vyrazi.

Vôbec nejde o odborné vyjadrovanie,ale o opis vecí.Kto iný ako majiteľ vie všetko,je jedno ako to napíše.Ale stále ideš v starých kolajoch....bola odporučena vymena turba.To je to,čo je najmenej dôležité.Dôležité je....
turbo púšťalo olej alebo malo slabý tlak
turbo išlo nové,alebo repasové
práca variability overená,neoverená...nikto neoveroval
turbo má výkon,nemá,dáva málo alebo príliš
hmla hmla hmla,nechytitelné vyjadrenia

Odhliadnuc od tohoto problému.....ak bolo von turbo (ide vrchom von) bolo dole sanie.Pri 350 tis km ak ho nevyčistili ostalo priechodné tak na 20 %. Otázka teda je,vie vôbec turbína vzduch cez zapchaté potrubie pretlačiť ? Pri 350 tis ak nebol ešte riešený vrch (vačka a hydošteli) tak sú po smrti.Otvárajú na polovicu zdvihu ventilu,to znamená že motor sa nevie ani nadýchnuť ani vyprdnúť,a to sa teda sakra týka turbíny a dymenia.
Na to všetko netreba žiaden odborný výraz,len písať,písať a písať doradu všetko čo viem o probléme.Ak pomoc nechceš,povedz rovno,a neodborníkuj len preto lebo sa ti nechce ani písať ani premýšlať čo píšeš.Lebo o nič nejde...iba o tvoje peniaze,ak by ti to nedochádzalo stále,takže nám pokojne vynadaj čo sa staráme
lindezv
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 25.10.2008 16:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lindezv »

Ak si menil EGR preto lebo slzilo a turbo preto lebo padalo do nudzoveho... a teraz ti to dymi na volnobeh tak by som typoval zle turbo... Ak si kupoval nejake jazdene alebo daval robit repas. To len taky moj nazor podla toho co si popisal.. za predpokladu ze na tom motore sa pri montazi egr toho pokazit vela neda. Tak potom to turbo zrejme..

caww
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

On vie, ze je mimo, ba aj to, ze sa mu nepodarilo zvalit vinu na nespravnu montaz mechanika. On aj vie kde je chyba. Len mu je asi trapne napisat pravdu a tak bude len mlzit a vyhybavo odpovedat. Vlastne, uz ani to nie…

Ked tak si tu stazuje, ze je laik, nic nevediaci, tak al auto postavit pred dielnu, urobit zakazkovy list a cakat s penazenkou doma, kedy mu zavolaju, ze auto hotove.
Ak je problem po oprave, tak reklamovat…
Lenze laik nakupi najlacnejsie veci, to hodi mechanikovi na ponk, nech mu to namontuje a nepinda, lebo on pan zakaznik a ziadne vyhovorky pocuvat nechce a nebude ani nic ine platit, no a potom chodia na forum vyplakavat, ze taky, ci onaky problem a v ramci sebauspokojenia budu este aj tu klamat, ignorovat otazky, vyhybat sa priamym odpovediam. A pritom tu oni prisli po daku radu. Pardon, menim uhol pohladu… Prisli sa postazovat… Avsak iba o svojej hluposti.

Kazdy, kto by realne ocakaval pomoc, tak by urobil maximum pre to, aby udal co najviac pravdivych, priamych faktov a to co najrychlejsie.
skolrpion1979
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 10.02.2012 15:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa skolrpion1979 »

Presne tak pan doktor mastik29,uplne presne :300f: :300f: :300f: :300f: :300f: :300f: :300f: :300f: :300f:

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 32 neregistrovaných