VW Passat 2.0 tdi 2009

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Karol84
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 18.08.2019 16:08
Zdieľať na Facebook

VW Passat 2.0 tdi 2009

Príspevok od používateľa Karol84 »

Ahojte chcem sa poradit s Vami: za studena mi nastartuje motor bez problemov, ak s nim idem par km a zohreje sa , zastavim a hned chcem znova nastartovat nenastartuje na prvy krat. Len ho pretoci aj 2-3-4 krat a az potom nastartuje. Ak motor necham odstaveny napr. 5 minut nastartuje bez problemov.Robi mi to stale ci v zime, alebo v lete. Vraj to moze byt nieco s kodovanim riadiacej jednotky. Stretli ste sa s takymto problemov?
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

RJ sa teplom rozkóduje? Vymeň štartér, to je príčina, nie RJ!

A nabudúce stačí jedna téma! :3c90:
Karol84
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 18.08.2019 16:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Karol84 »

Druhu temu som vymazal naskocilo mi to omylom

BTW pytam sa kvoli tomu, lebo jeden mechanik mi hovoril ze treba prekodovat RJ a preto nestartuje hned za tepla :-\
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Úprava štartovacej dávky v RJ rieši následok, nie príčinu, ktorou je opotrebovaný štarér, ktorý nevládze pretočiť otáčkami potrebnými pre vstrek paliva. Je tu o tom asi tak osemdesiat tém, z ktorých by si určite našiel aspoň jednu keby si sa unúval použiť hľadanie.
martincichy
Príspevky: 5446
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

vymeň štartér, buď nový, alebo spoľahlivý repas.

minule mi jeden dožral nervy - chcel ušetriť, tak si štartér objednal a namontoval sám a potom sa sťažoval, že po výmene sa nič nezmenilo.

po namontovaní úplne nového štartéra problém vyriešený.
karo69
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 06.09.2018 14:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa karo69 »

Súhlasím choď do toho štartéra a ako aj písal cicmanec, úpravy v RJ neriešia prečo sa niečo stalo, a áno poradil ti to,aby s tým mal menej práce :)
wikyxxx
Príspevky: 1145
Dátum registrácie: 13.01.2009 17:19
Bydlisko: Okres Malacky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wikyxxx »

Mne to robil golf 1.9 tdi 74kw s 320 000 km tiez kazdy naco novy starter ide upravime davku ... dal som novy a na drc aj za tepla
stefanecpeter
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 15.02.2010 19:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stefanecpeter »

Alebo baterka.Ked je uz v koncoch nema potrebnu silu roztocit starter do potrebnych otacok a preto auto nenastartuje.
Mam skusenost na golfe tdi.Starter som dal repasovat aj uprava start. davky a furt kopal.Vyriesila to nova baterka.
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 22 neregistrovaných