Vibracie podvozku pri vyššej rýchlosti

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

marfan
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 28.09.2011 18:19
Zdieľať na Facebook

Vibracie podvozku pri vyššej rýchlosti

Príspevok od používateľa marfan »

Zdravím, začal som pociťovať mierne pravidelné vibrácie podvozku. Cítim to od zadnej nápravy. Robí to pri rýchlosti od 140-160kmh.

Auto Skoda Octavia 3 RS TDI.

Nestretol sa niekto s niečim podobným ? Čím by to mohlo byť ? Pneu som menil pred 2 mesiacmi za nové a robilo to aj predtým. Pri nerovnostiach nepozorujem žiadne búchanie.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Kilometríkov to má koľko najazdených po nemeckej diaľnici?
marfan
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 28.09.2011 18:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marfan »

Aktuálne tam mám 196tkm.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Stretol som sa z podobnými priznakmi , že pri rychlostiach aké uvádzaš sa auto začalo potácať zo strany na stranu a musel som korigovať volantom ako na nakladiaku ,aby som udržal priamy smer.

Pričina : vybité uloženie zadnej nápravy a vybité tlmiče zadnej nápravy, alebo zlá geometria podvozka

Nebolo to na tak prestížnom aute ake maš Ty ale podobné témy
sa tu už rozoberali... preto => :coffe:
vsevetko
Príspevky: 972
Dátum registrácie: 19.03.2017 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vsevetko »

marfan napísal: 196tkm.
Ak to jazdí na 18 palcoch tak najvyšší čas robiť ten multilink - tlmiče, silentbloky, geometria atď.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Octavia 3 s problémom zadnej nápravy nabehla od výroby,najprv to dokonca nevedeli ani identifikovať,potom sa menili nejaké silenbloky,ale podrobnosti si treba pohladať,ja som to zachytiť pri hladané inej veci,ale podrobnosti si nepamätám.
sosko
Príspevky: 122
Dátum registrácie: 18.02.2008 18:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sosko »

Nevieme ročník, ale v rýchlosti uložené niektoré z výrobcom uznaných výrobných vád týkajúcich sa hlukov, vibrácií, poškodení :

1. Deformácia spodného priečneho ramena zadnej nápravy pri hraničnom preťažení, napr. zacúvanie na obrubník . Riešenie výmena za modifikovaný diel, nabehnutie vo výrobe KT28/2016.

2. Hlučné zadné ložiská vnikom vody do ložiska cez zle naklepnutú krytku. Riešenie výmena ložiska , oprava vo výrobe od Február/2017 .

3. Konkrétne pre RS , pri akcelerácii rezonancia reproduktoru zvuku, ktorý koliduje s jeho držiakom . Úprava polohy reproduktoru zvuku, opatrenie vo výrobe od Január/2015 .

4. Rezonancia vložky kúrenia pri akcelerácii nesprávne osadenou prídržnou sponou a ich vzájomná vôla . Riešenie zmena polohy/predpruženie prídržnej spony voči potrubiu, príp. výmena spony za novú č. 5Q0 898 400 A.

5. Priamo pre RS - Hlučné ložiská mechanickým poškodením , otlačenie guličiek do obežných dráh . Riešenie výmena ložiska za robustnejšie 8S0 498 625.

6. Dunivé zvuky od zadnej nápravy vplyvom kombinácie extrémne tvrdých plechov, ktoré rezonujú , veľkého vnútorného priestoru a tvrdých tlmičov. Zmena za mäkšie tlmiče vo výrobe od Mája/2014.

7. Vŕzganie prednej nápravy od silentblokov . Riešenie výrobcu namazanie lithiovou vazelínou G 052 150 A2 , príp. výmena za nové.
marfan
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 28.09.2011 18:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marfan »

Ročník 6/2014.

Ako vyskúšať silentbloky ? Mám možnosť dať auto nad jamu, viem to pohýbať z nejakým pajserom ale to je celé čo by som dokázal.


Pýtal som sa známeho z STK či by sa nedalo u nich vyskúšať podvozok. Má to zmysel ?

@sosko z toho čo si napísal tak jediné čo pozorujem tak je to ohľadom ložísk.

Jedno sa asi už ozýva, predné som musel meniť kvôli tomu, že som v behol do jamy, hučalo v pravidelných intervaloch len v párnych rýchlostiach (60,80,100,120) nad 120 už hučalo permanentne po výmene všetko ok.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Silentbloky netreba skušať ..
Po 200 000 km ich JEDNOZNAČNE treba VYMENIŤ !
hanzlik
Príspevky: 55
Dátum registrácie: 13.07.2017 08:49
Bydlisko: Trnava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hanzlik »

tak niekto by mozno pockal aj do 250000km expertov mas vseliakych
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 31 neregistrovaných