1.4 TFSI, občas nechce naštartovať, no časom chyti

zapaľovanie, škrtiaca klapka, chladenie atd..návody a vysvetlenia

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

romanonZa
Príspevky: 369
Dátum registrácie: 21.08.2014 07:53
Bydlisko: ZA
Zdieľať na Facebook

1.4 TFSI, občas nechce naštartovať, no časom chyti

Príspevok od používateľa romanonZa »

Ahojte borci. Mám na vás jednu prosbu o radu. Dnes (asi tretí krát celkovo) som zas mal problém s natartovanim auta. Prejavuje sa to tak, že keď potocim kľúčom v zaoalovani, je počuť len také cvaknutie, ktoré sa zopakuje asi 2krat s odstupom cca 2-3 sekúnd. Následne je ticho. Takto sa to zopakuje pokiaľ sa niečo nestane a auto následne nabehne hladko a ide normálne. Spozoroval som to zatiaľ, len pri studenom motore. Teda ak môžme povedať, že 30 stupňov je studený motor :)

Napadá vás, či by to mohlo byť? Mňa napadli len dve veci.
1) baterka - tá je v aute už takmer 8 rokov
2) štartér. - nič iné ma nenapadlo.

Veľmi pekne ďakujem za čas a každú radu.

Motor: 1.4 TFSI,caxc automat,

A3 SB 1,4 TFSI DSG 2011
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

to bude nejaka drobnost, ne jak toto na dvojlitrovom braskovi

https://youtu.be/V6jzRQpMw24
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
vsevetko
Príspevky: 967
Dátum registrácie: 19.03.2017 18:24
Zdieľať na Facebook

Re: 1.4 TFSI, občas nechce naštartovať, no časom chyti

Príspevok od používateľa vsevetko »

romanonZa napísal: Motor: 1.4 TFSI,caxc automat,
Kilometre a servisná história nie sú podstatné, tie si vycucáme z prsta.
romanonZa
Príspevky: 369
Dátum registrácie: 21.08.2014 07:53
Bydlisko: ZA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa romanonZa »

Ok:
Takže servis každoročne v autorizovanom servise a nabehane 105tkm.

A3 SB 1,4 TFSI DSG 2011
vsevetko
Príspevky: 967
Dátum registrácie: 19.03.2017 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vsevetko »

Zapaľovacie cievky boli vymenené ?

https://www.youtube.com/watch?v=leWZihzwIqw
romanonZa
Príspevky: 369
Dátum registrácie: 21.08.2014 07:53
Bydlisko: ZA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa romanonZa »

Nie, nebolo tam ešte menené nič.

A3 SB 1,4 TFSI DSG 2011
romanonZa
Príspevky: 369
Dátum registrácie: 21.08.2014 07:53
Bydlisko: ZA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa romanonZa »

Takže, keďže sa zopakoval , tentokrát neúspešný, pokus o naštartovanie, vytiahol som z auta baterku a dal som ju na nabíjačku. Po vrátení nabitej batérie, auto naštartovali na 1. Pokus.
Nechápem, nerozumiem, ale Budiš.
Idem kúpiť novú baterku. Teraz jedna otázočku na vás. Musím tam dať original baterku od predajcu? Čítal som viaceré články, že neoriginal môže robiť problémy. Neviem aké, čítal som že je tam nejaký systém, ktorý detekuje baterku. Neviem, nevyznám sa. Prípadne ak by to bolo možné, môžem tam kúpiť aj baterku inú ako agm? Tá je teraz totiž v aute. Budem veľmi povdacny každému, kto mi povie ako to s tými baterkami v tejto dobe funguje.
Veľmi pekne ďakujem za každý príspevok.
Roman

A3 SB 1,4 TFSI DSG 2011
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

to neze nemozes zmenit baterku, ale mu musis povedat aka tam je, takze cez diagnostiku a nespekuloval by som nedat taku jak tam patri tachnologiou, kedze tieto premudrele cirkusy na koleckach ju schvalne zdimaju az do bludu, aby si usetril 0,025 g paliva, proste vidi ze mas dost voltov tak nedobija :41c2: , alebo netoci volaku elektricku pumpu ked si zmysli ze netreba, napr vodnu, alebo olejovu, jeden by sa posral z hentakych vymyslov :::

osobne bych taky kar pustil do sveta, lebo zakial to klepe, tak budiz, ale jak sa zacne srat, tak to slovensky mechanici a/ nepustia do dvora, b/ budes menit jednu vec za druhou s otaznym vysledkom, henten povoz je vsetko ine len ne primitivny benzin...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
palonis
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 10.06.2017 17:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa palonis »

Tiež by som hľadal pôvod najprv v baterke, no v prvom rade si si ju mal otestovať, či je v nej problém, mne to mechanik robil vždy keď niečo bolo a vyliezol pekný lístok na koľko percent baterka funguje. Pretože je možné, že dáš novú baterku a bude to po čase robiť tiež.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

presne tak, uz tu pisali nejaky nestastnikos o tom ze meni v takom modernom tragaci s tym startstop systemom baterky jak na beziacom pase, darmo tomu vypnes startstop ked to ma vlastnu hlavu, s tym vybijanim aku v ramci setrenia paliva, aku kludne zato nemoze a nova pojde 14 dni a si na stejnom :zg282: , alebo si sprav k tomu dobijanie nezavisle a hotovo, kamarat riesil na jednom aute co malo jazdi a stoji v prahe na ulici stale problemy s vytlcenou baterkou tak, ze tam supol za celne sklo fotovoltaicky panel niekde z conradu ci odkial? jemu to pomohlo, ale to bola fabia prva generacia obyc benzin :-\
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
romanonZa
Príspevky: 369
Dátum registrácie: 21.08.2014 07:53
Bydlisko: ZA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa romanonZa »

palonis napísal:Tiež by som hľadal pôvod najprv v baterke, no v prvom rade si si ju mal otestovať, či je v nej problém, mne to mechanik robil vždy keď niečo bolo a vyliezol pekný lístok na koľko percent baterka funguje. Pretože je možné, že dáš novú baterku a bude to po čase robiť tiež.
Naposledy t.z.pred 3/4 rokom mi ju otestoval a už vtedy vravel že je to už na pováženie a vydržala ešte celú zimu, ale človeka to v prvej sekunde nenapadne.

A3 SB 1,4 TFSI DSG 2011
romanonZa
Príspevky: 369
Dátum registrácie: 21.08.2014 07:53
Bydlisko: ZA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa romanonZa »

:bajo777
Tak to je ozaj sila so všetkou tou elektronikou. Čert aby to vzal. Podarilo sa mi zohnať agm baterku 70ah značky exide za dobrú cenu. Aj v takomto prípade musím ísť do servisu aby ju naprogramovali? Je to prakticky rovnaká baterka.
Kam sme sa to dostali...... :(

A3 SB 1,4 TFSI DSG 2011
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Kam sme sa to dostali......
nemal si nad týmto rozmýšlať pred kúpou uvedeného vozidla? a to baterka je ešte najmenší problém čo ťa v budúcnosti očakáva. :zg282:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Zalezi od systemu ako pracuje u inej znacky aj ked sa vymeni bateria za taku istu novu tak nedobija korektne ako ma pokial sa mu nepovie, ze je nova.
vsevetko
Príspevky: 967
Dátum registrácie: 19.03.2017 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vsevetko »

oco13 napísal:
Kam sme sa to dostali......
nemal si nad týmto rozmýšlať pred kúpou uvedeného vozidla? a to baterka je ešte najmenší problém čo ťa v budúcnosti očakáva. :zg282:

Na hlúposti, ako prispievanie do témy Tipovačka, si čas nájde, ale na podstatné veci za tých 5 rokov čo tu už je registrovaný, kašle. Nie novú baterku ale nové auto treba kúpiť a môže na to ďalej dlabať.

Ešte nech nám prezradí koľko krát vymenil olej v automate za tých 105 tkm. Mám napísať svoj tip ?

Návrat na "Bežné poruchy benzínových aut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný