Ford Focus 1.8 tdci - trasenie na volnobehu

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ANDREJ987654321
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 18.07.2019 08:18
Zdieľať na Facebook

Ford Focus 1.8 tdci - trasenie na volnobehu

Príspevok od používateľa ANDREJ987654321 »

Dobrý večer.Chcem sa spýtať,či má niekto skúsenosť s daným problémom.Motor 1.8 tdci 85kw kód kkda.Na volnobehu trasie motor nejde do výkonu rozviecuje sa kontrolka esp...500 metrov ide a potom zhasne..Jedná sa o ford focus r.v.2009 1.8 tdci 85kw.199 000km.Dvojhmotný zotrvčník vymenený komplet aj spojka.Takisto vymenené rozvody(vrch aj spodok)Ďakujem za radu.
lilipo
Príspevky: 183
Dátum registrácie: 23.02.2018 10:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lilipo »

kontrolka esp moze znacit aj problem s palivom, skus vymenit palivovy filter
erikfrog
Príspevky: 909
Dátum registrácie: 06.11.2011 21:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa erikfrog »

V pripade problemu s motorom drviva vacsina aut prve co vypina tak ESP. Preto ta kontrolka, sprav diagnostiku potom napis.
peto78
Príspevky: 81
Dátum registrácie: 20.11.2007 18:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peto78 »

ked mi ford naposledy triasol, na prvom valci som mal malu kompresiu ,tu podla mna treba pozriet vstreky - bud tečú do prepadu, preto moze byt bez vykonu v otackach -> nudzak, a kvapkaju - preto moze triast. plus ako pisu chlapi diag... palivo - nedostatocny prietok
richi272
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 23.03.2009 21:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa richi272 »

Dosť častým zdrojom vibrácií u tohto motora (mám ho doma v dvoch autách) byva snímač tlaku paliva na CR. Resp jeho konektor a kratke vodiče,ktore sa časom zlomia. Skus naštartovať a hybat jembe s konektorom a káblami tohto snímača. Počúvaj pri tom chod a zvuk motora. Ak sa mení,treba preletovat a predĺžiť kabliky a vymenit konektor. Taktiež byva dosť casto zdrojom hlášky "nizky tlak paliva na rampe" pri ktorej sa dosť casto začne zbytocnou výmenou čerpadla. Po drahej výmene cerpadla samozrejme chyba pretrváva a majitelia aj "servisaci" sa čudujú.
Napísať odpoveď

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných