Havarijna poistka, skodova udalost

PZP, havarijné poistenie, problémy s poisťovňami

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

jerraj
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 26.02.2015 11:05
Zdieľať na Facebook

Havarijna poistka, skodova udalost

Príspevok od používateľa jerraj »

Vdaka
Naposledy upravil/-a jerraj v 17.08.2019 18:05, upravené celkom 1 krát.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

To vážne alebo sa nudíš cez prázdniny?! Ak vážne tak by ma zaujímalo načo si si tú havarijnú poistku uzatváral? :::
jerraj
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 26.02.2015 11:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jerraj »

Kiez by som mal prazdniny...
Nemam s tym skusenost, preto sa pytam. K novemu autu som musel uzavriet aj havarijnu...
Takze, ak to nahlasim tak ako sa to stalo, nebude sa z toho chciet poistovna nejako vykrutit?
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

1. Poisťovne sa chcú VŽDY vykrútiť z platenia.
2. Jeden škrabanec a lakovanie sa ti pravdepodobne neoplatí riešiť cez poistku lebo spoluúčasť môže byť vyššia ako výška škody.
2. Po dvadsiatom piatom škrabanci a piatom aute možno konečne zistíš čo je v živote dôležité.
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

A ešte si dovolím ťa upozorniť, že ak nahlásiš poisťovni že sa to stalo inak ako sa to naozaj stalo, reálne ti hrozí že ti dôjde od polície pozvánka na vypočutie, kde ti oznámia že si obvinený z trestného činu podvodu, so všetkým čo s tým súvisí.
Ale inak sa aj trocha čudujem, že človek ktorý rozmýšľa tak ako tu popisuješ, je zrejme považovaný za plne svojprávneho a dokonca mu bol vydaný vodičský preukaz.

A k veci na ktorú sa pýtaš – treba si u nejakého autolakýrnika zistiť, koľko by stála oprava. Prelakovanie jedného karosárskeho dielu začína obvykle na 100 eurách + montážne práce.
Nevieme akú veľkú máš dojednanú spoluúčasť, ak to nebude výrazne presahovať tú spoluúčasť, tak asi nemá význam si robiť starosti s poisťovňou, ktorá aj tak obvykle hľadá spôsoby ako zaplatiť čo najmenej.
hanzlik
Príspevky: 55
Dátum registrácie: 13.07.2017 08:49
Bydlisko: Trnava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hanzlik »

to je pravdfa, no clovek si na zaciatku nejak mozno ani neuvedomi, ze ma nejakuĂ˝ tu spoluucast a potom je uz neskoro
brok00
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 06.06.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa brok00 »

tak mas aj bez spolucasti, no tam je vysledne rocne poistne o dost drahsie ako so spoluucastou
Napísať odpoveď

Návrat na "Poistenie"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných