kupit feliciu alebo fabiu?

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ford Fiesta, Citroen C3, Peugeot 207, Opel Corsa, Kolko ti tu treba vypisovť? Daj si vyhladávať nižšia stredná trieda a všetko je adekvátna náhrada za Fabiu.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Nižšia stredná je Golf a spol., hento sú malé autá.

Kia Rio.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

skoda je v principe etalon automobilky, kde ju nepoznaju, tam len nestastnici placu slzy jako hrachy :4012:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
juraj556
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 30.07.2019 13:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa juraj556 »

co hovorite na tento peugeot 206? oplati sa? ako su na tom diely, v porovnani s fabiou? lacnejsie/drahsie?
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Na Fabii sa ti nerozčapia zadné kolesá...
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Cena opráv 2 - 3 násobok Felicie + 350 za repas zadnej nápravy , čo sa podarí len Peugeotom a Citroenom.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

juraj556 napísal:co hovorite na tento peugeot 206? oplati sa? ako su na tom diely, v porovnani s fabiou? lacnejsie/drahsie?
P206 je krabička ktorú by som normálne nechcel, výnimku by som urobil keby sa jednalo o P206 S16

Ked porovnám vnútorný priestor Felda vs P206 tak Felda je ako král
Fofro
Príspevky: 816
Dátum registrácie: 08.12.2009 05:57
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Fofro »

Felicia má iba 2 problémy:
1. Korózia
2. Absencia klímy
Mnohým chýba aj posilovač riadenia, ale ja som s tým nemal nikdy problém, hoc mám ručičky jak pastelky, čo nechápem.
Ak je Felda bez korózie a ostatné benefity nie sú podstatné, je to na zváženie.
juraj556
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 30.07.2019 13:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa juraj556 »

kupil som fabiu.

ked pustim volant taha mi to doprava. ked ho drzim nie. gumy nie su vydrate na jednej strane tie su pekne. ked otocim volantom na mieste hned sa tocia kolesa-volant nema volu. ked kyvam autom nic neklepe, ked idem cez "retardery" nic nebuchne ticho prejde.

ked zatlacim plynovy pedal cca 1cm. nic sa nedeje, ked stlacim este kusok viac,vtedy zacne tahat,ale skokom hned zaprie do sedakov, a ked pomalicky pritlacam az k dorazu pedal, tak plynulo zrychloje. viem sa pohnut na spojke, neskace. cuval som na spojke pekne ide. kontrolka nesviati ziadna - vystrazna. co mi kamos vravel zevraj fabia je vianocny stromcek to mi ma svietit lol

brzdpvy pedal ide tuho. zeby bublina ci ? ale brzdi dobre,flekuje.. len ide tuho ten pedal.

ked zatlacim spojku, citim akoby brnenie v pedaly. aj ked pocas jazdy chytim paku a chcem akoby vyradit- ale iba jemne samozrejme nevyradujem bez spojky za jazdy - citim ze brni aj riadiaca paka. a zda sa mi ze na dvojke ked idem bez plynu len na spojke,tak vtedy kus skace auto. a aj ked ku pridam plyn,tiez "skace" jemne, ale ked pridam viac plyn, uz ide plynulo.

a nejde mi prepnut fukanie studeneho vzduchu, nonstop fuka horuci, je jedno ako otocim cudlikom, ci studeny ci horuci, stale fuka horuci..

co myslite, kolko ma vyjde oprava-je to orpavitelne? idem s tym d oservisu, ale v priebehu tyzdna najskor, len ma zaujima na co sa pripravit,psychicky :-\ :-\
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

No, čo už. Kúpil si si fóbiu
juraj556
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 30.07.2019 13:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa juraj556 »

nj s tym som ratal ze kupujem fobiu, ale vedel by si sia vyjadrit presnejsie? su to vazne chyby, bude drahe odstranenie, alebo klasicke chyby fabie ktore tam bezne byvaju?
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

kupil si auto aby si mal lacne opravy, tak si to uzivaj! lacno oprav a jazdi, co z toho teraz ked ti povieme ze na inych autach sa tieto veci nikdy neseru ? predas a kupis ine? kazde auto sa pokazi, uplne kazde, je iba otazka casu kedy a co, no a kolko to bezne stoji, ty si kupil take co je polepene uz vo vyrobe "nejako" ale udrzis ho zalacno na ceste, tak sa s tym zmier a plat co musis lol
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

.

Príspevok od používateľa trucker694 »

Našťastie tieto opravy sú už v ľudových cenách. Opravy ťa nezrujnuju, ale prídeš o nervy. Stále platí 1000 MB, Škoda= tisíc malých bolestí
:4012:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

kupil som fabiu

neveril by si že nie je Fabia ako Fabia,môže mať ak si dobre pamätám 17 RJ a v elektronike je to moderné auto,medzijednotkové komunikácie a celkom dosť zaujímavých porúch.Našťastie dosť prebádaných a charakteristických závad,ale nákladove sa nelíši od väčšej sestry octy,alebo iba minimálne
Z hladiska bezpečnosti výborná voľba,Fabia je VYNIKAJÚCO riešená a medzi malými žgrbálmy ju ťažko prekoná niečo.To píšem ako človek čo ich mal mrte na stolici a krájal krížom krážom v každej časti,je velmi tuhá.Proti tomu taký P206 je papier,aj jej tu hovorili "trombita plé" tj trubkový plech,v prstoch zrovnáš,netreba ani kladivko,asi ako bežné japonce a korejce z tých rokov - papier
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

V tomto s pánom Hlavatým súhlasím.

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 36 neregistrovaných