Honda Accord - vibrovanie volantu pri toceni na mieste

Diskusia ohľadne vozidiel značky Honda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Midnightt
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 14.05.2011 13:03
Zdieľať na Facebook

Honda Accord - vibrovanie volantu pri toceni na mieste

Príspevok od používateľa Midnightt »

Zdravim. Manzelka ma problem na aute ze ak stoji a na mieste toci volantom tak citit ako vibruje volant a citit od motora nejaky taky "zvuk". neviem ten zvuk nazvat, nieje to nic strasne ale proste, pocit z toho mam taky, ako keby servo (asi) sa moc namahalo pri tom ako toci kolesami na mieste. pocas jazdy je to uplne v pohode nic nevibruje, je to hladke... nevie niekto co to moze byt ? bude to servo alebo nieco ine ? manzelka mi hovorila ze takto jej to robi uz rok :d :D
servo olej som pozeral, toho je dost.
// inak, to vibrovanie prestane ak pridam plyn ... ked zvysim otacky napr pri cuvani tak vtedy mozem tocit hore dole a nevibruje nic. ale ked cuvem bez plynu a tocim volantom tak vtedy to vibruje a "huci"
Vdaka za cokolvek.
Accord 2.2ictdi 2005
Naposledy upravil/-a Midnightt v 15.08.2019 21:07, upravené celkom 1 krát.
vsevetko
Príspevky: 967
Dátum registrácie: 19.03.2017 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vsevetko »

Midnightt napísal: toci kolesami na mieste


To je podľa teba normálne, točiť kolesami na mieste ? :::
Mateusz737
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 16.09.2018 21:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mateusz737 »

cerpadielko
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

vsevetko napísal:
Midnightt napísal: toci kolesami na mieste


To je podľa teba normálne, točiť kolesami na mieste ? :::
Ano pokial sa pokúšam presne zaparkovať alebo cúvam s vozíkom.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Midnightt
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 14.05.2011 13:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Midnightt »

vsevetko napísal:
Midnightt napísal: toci kolesami na mieste


To je podľa teba normálne, točiť kolesami na mieste ? :::
aha cize ty si nikdy v zivote neotocil volantom ked ti auto stalo ? ty tocis iba ked sa hybes hej ? ach ... ci myslis si ze ja alebo manzelka sa postavime do stred krizovatky a len tak zo srandy si tocime volantom zlava doprava ? aby som nacuval ku svojej garazi tak musim autom cuvnut 90 stupnovy uhol. a ked vedla garaze je druhe auto tak sem tam musim ist znova trosicku dopredu a potom zas dozadu, tym je potrebne aj tocit volantom vies ? a pri 2km/h rychlosti je to v podstate ako keby si stal... a ano, aj vtedy volantom vibruje... nehovoriac o tom ze som sedel v XY autach a tam taky problem nebol :28b7: tak preto sa pytam :)
Mateusz737 napísal:cerpadielko
inak, zabudol som napisat ze ak pridam plyn, napr pri cuvani (ked clovek trosku toci volantom) tak vtedy to netrasie a ide to uplne hladko...
vsevetko
Príspevky: 967
Dátum registrácie: 19.03.2017 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vsevetko »

oco13 napísal: Ano pokial sa pokúšam presne zaparkovať alebo cúvam s vozíkom.
Tak mu poraď aby povedal jeho manželke, že počas presného parkovania alebo cúvania s vozíkom nech zvýši hlasitosť rádia a problém sa vyrieši. ;-)
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Myslíš? ja počas parkovania a cúvania rádio vypínam. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
vsevetko
Príspevky: 967
Dátum registrácie: 19.03.2017 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vsevetko »

Midnightt napísal: cuvnut 90 stupnovy uhol
Tak je to normálne, potom už len zaplatiť to zničenie v servise Bodka

6. Otáčanie kolies „nasucho“
Hovoríme o situácii, keď vodič otáča volantom a vozidlo úplne stojí. Skúsení vodiči starších ročníkov, ktorí mali tú česť vyskúšať si jazdu v autách bez posilňovača riadenia, určite vedia, o čom hovoríme. Ideálnym učiteľom boli staré „žigulíky“, ktorých riadenie sa rovnalo hodinke s činkami v súčasnom fitness centre. A hoci v moderných autách otočíte volantom aj malíčkom, faktom zostáva, že pri točení bez pohybu dostávajú zabrať nielen pneumatiky, ale aj riadenie a ďalšie súčasti prednej nápravy.

Odporúčame vždy začať točiť volantom až v momente, keď sa auto pohybuje, hoci rýchlosťou dva centimetre za hodinu. Všetko je lepšie než robiť tak nasucho. Pochopiteľne sa môžu vyskytnúť situácie, keď to inak nejde. Tie by však mali byť povestnou výnimkou, ktorá potvrdzuje pravidlo.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Vševetko - tá citácia je totálna blbosť, potom by žiadne stavebné a pracovné stroje nemohli fungovať. Dnes som sa pri mulčovaní otáčal na roli pomocou stranovej brzdy. Vieš aká je to záťaž na diferák brzdy, poloosy, pneumatiky??? a pritom je to bežná činnosť.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
vsevetko
Príspevky: 967
Dátum registrácie: 19.03.2017 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vsevetko »

Otáčať na roli alebo otáčať na asfalte, betóne je to isté ?
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Nie , nie je pokial máš koleso na mäkkom a musí hrnúť bokom hlinu , pokial sa stroj otáča, a pokial ti kladie odpor aj predná náprava, ktorá ide vlastne šmykom a hrnie bokom hlinu... Tak zaťaženie pracovného stroja môže byť aj 10x vyššie ako u bežného osobného automobilu.
Tým chcem povedať že ak zoberiem etalon triedy - ochcavku 1 f tdí(co táhne vodspodu vole) sadnem si na parkovisku a budem točiť týždeň volantom.... tak sa nič nebude diať , kolesá pojdu sprava dolava a ludia si budú myslieť že som opilý :40bd: :40bd: :40bd: ale nič iné sa nemôže stať, inak je niekde chyba.
Naposledy upravil/-a oco13 v 15.08.2019 21:58, upravené celkom 1 krát.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Mateusz737
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 16.09.2018 21:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mateusz737 »

čistou náhodou má kolega rovnaké auto,motor,r.v.aj rovnaký problém,mechanik že mu to pozeral a vravel že buď servočerpadlo, rokmi je už slabšie alebo vymeniť celé servo ,skús točiť volantom na mieste a pozri či v nádobke nebublá-netesnosť .On to ešte neriešil už nejaký čas na tom stále jazdí ,ale ja by som to riešil nevieš kde ju to nechá
Ešte možno či by nepomohlo vymeniť kvapalinu v serve ?
Midnightt
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 14.05.2011 13:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Midnightt »

Mateusz737 napísal:čistou náhodou má kolega rovnaké auto,motor,r.v.aj rovnaký problém,mechanik že mu to pozeral a vravel že buď servočerpadlo, rokmi je už slabšie alebo vymeniť celé servo ,skús točiť volantom na mieste a pozri či v nádobke nebublá-netesnosť .On to ešte neriešil už nejaký čas na tom stále jazdí ,ale ja by som to riešil nevieš kde ju to nechá
Ešte možno či by nepomohlo vymeniť kvapalinu v serve ?
na to som dnes pozeral otvoril som nadobku, tocilo sa trochu volantom a nebublalo nic, nebol tam ani vir, proste klasika.. vsetko bolo ok co sa tyka hladiny servo oleja tak ja uz neviem no. skusim s tym do servisu a uvidim teda... vravi ze je to takto uz cca rok .. a stale tak isto ..

k tym vrchnim komentarom od vsevetka sa nevyjadrujem... nema to vyznam ... jednoducho, na druhom aute aj na dalsich 100 autach v ktorych som sedel mozem tocit aj pol dna na mieste (ako debil ano) a ide to hladko, cize to takto musi ist aj na honde... ked som mal superba pred rokmi na ktorom bolo vadne servo a tiekol z neho olej tak to nebolo absolutne nijak citit... a predstav si, tiez som s nim cuval do tej istej garaze a tocil volantom (ako debil) na mieste pri 2cm/h rychlosti... takze takto :) ani jedno auto sme nemali ako 1 majitelia po prve a po druhe tema nieje o tom ako sa ma cuvat a tocit volantom, tema je o tom co moze byt vadne ze vibruje volantom. takze dakujeme vsetci za tvoje citacie z googlu.
Naposledy upravil/-a Midnightt v 15.08.2019 22:21, upravené celkom 1 krát.
vsevetko
Príspevky: 967
Dátum registrácie: 19.03.2017 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vsevetko »

oco13 napísal:budem točiť týždeň volantom
Týždeň je nič, ale 14 rokov pravidelného drania už zanechá následky.
Opäť jedna z častých chýb, ktorými môžete zničiť mnohé časti auta. Náchylné sú najmä čapy, bloky závesov kolies, riadenie a pneumatiky. Ak točíte kolesami na mieste len občas, nič vám nehrozí. Problém nastáva až vtedy, keď z toho urobíte pravidelnosť.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

ale ja by som to riešil nevieš kde ju to nechá
Milý Mateusz vieš kolko ženských jazdí na Filckách čo žiadne servo nemajú a žiadna z toho neumrela. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "Honda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní