peugeot / citroen 1,9D vlhké sanie od oleja

sekcia na poukázanie problémov s dízlovými autami. čerpadlá, vstreky, dvojhmoty atd..návody a vysvetlenia

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Robo278
Príspevky: 52
Dátum registrácie: 29.10.2008 13:21
Zdieľať na Facebook

peugeot / citroen 1,9D vlhké sanie od oleja

Príspevok od používateľa Robo278 »

Zdravím

Na motore peugeot 1,9d DW8b som menil prepadové hadičky lebo boli popraskané. Musel som dať dole ten plastový kryt / nasávanie motora. Všimol sm si že 3 valce sú vlhké od oleja ale jeden je suchý viď foto:
[img]
https://ibb.co/BBpYV1D
[/img]

prosím znalcov týchto motorv či to o niečom hovorí. totiž auto mám už pár rokov ale moc sním nejazdím lebo ten motor sa mi moc nezdá. Raz sa mi stalo že motor po naštartované klepal ako traktor a dosť dymil. Vypol zapol som a bolo to v poriadku.

Ďakujem
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Tak valce či nasávanie?

A ten motor je dáky celý vlhký...
straho
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 07.06.2018 11:09
Bydlisko: Nitra
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa straho »

a neunika ti tam olej alebo nieco? to nie je normalne
palonis
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 10.06.2017 17:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa palonis »

Taktiež by som to tipoval na nejaký únik oleja, nemáš veľkú spotrebu oleja?
Robo278
Príspevky: 52
Dátum registrácie: 29.10.2008 13:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Robo278 »

Spotreba oleja je žiadna, respektíve medzi výmenami nedolievam nič a to nový olej dávam len na stred a cca tam to aj zostane...

Olej tečie okolo veka ventilov, asi som to zle utesnil, kontroloval a nastavoval som vôľu ventilov a ak si dobre pamatám tento motor nemá tesnenie ale robí sa to cez silikón tak mi tadiaľ niečo slzí...

Tu som kukal videa tých motorov a každý má ten vstup toho sania taký takže asi je to štandard viď napr tu kde maník robil video ako mení žhaviče:

https://youtu.be/iMtah6MiRXg?t=863


Ničmenej teraz ma zdá sa začína trápiť že sa mi to trochu viac hreje, čo nechápem ale to v inej téme.
Napísať odpoveď

Návrat na "Bežné poruchy dieselových áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných