Zimné pneu v lete

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

flyte napísal:
gnagy napísal:Celoročné pneumatiky sú viac zimné, ako letné a aj ja som uvažoval o nich pre otca, ale nakoniec som sa rozhodol, že radšej plnohodnotné letné a zimné. Na kopcoch plných kašovitého snehu, alebo aquaplaning v lete nie je bohviečo a radšej neriskovať. A to nespomínam udávanú životnosť celoročných, ktoré majú okolo 26000km.
Nesuhlasim. Napriklad Michelin pri svojej gume Crossclimate tvrdi presny opak. Je to skor letna, ale mozno ju pouzit aj v zime. Samozrejme ze ma aj oznacenie M+S.
- je to vec prístupu výrobcu - buď je pre celoročku základ letná alebo zimná pneu. Takže i tak še dá i tak še dá
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

Nenapísal si koľko rokov tie pneu majú, také 10 ročné zimné pneu sa tvrdosťou vyrovnajú letným.
qubo
Príspevky: 65
Dátum registrácie: 16.10.2017 02:17
Zdieľať na Facebook

Re: Zimné pneu v lete

Príspevok od používateľa qubo »

ma890 napísal:Ahoj, mám na dvoch diskoch zimné pneu (dezén 5mm), chcel by som ich dojazdiť toto leto a na dvoch budem mať normálne letné. Na ktorú nápravu by ste ich odporučali radšej použiť.
Ďakujem

Na pneu s NIKDY! nešetrí...bodka..život , zdravie máš len jedno. Váž si to. Staré pneu vyhoď..alebo len na záhradku/na chatu. žiadne 5mm a vydrží. Kvalitnú novú čerstvú gumu. Istota je guľomet
biker610i
maskot fóra
Príspevky: 3536
Dátum registrácie: 29.05.2009 18:50
Bydlisko: plechovy hotel
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa biker610i »

ja zimné pneu derem cely rok a aj Turecko alebo tunisko v lete otocili a v pohode sa da zo zimnými pneu jazdit v lete len sa rychlejsie v lete deru oproti letnym :zg282:
mazda 323f 1.5
fiat uno logo 1.1
Scania R450
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

Zimné pneumatiky sa preto tak volajú, lebo sú na zimu. Jazdiť na nich keď teplota stúpne nad 25 alebo dokonca nad 30 je somarina. Rád by som vedel, koľko nehôd sa kvôli tomuto stáva, že niekto šetrí na gumách.
Už 2x sa mi stalo, že som dobrzdil na pičný chlp, ale naozaj, doslova. Ani raz to nebola moja vina, ale to je jedno, nebyť toho, že som mal na tom aute naozaj špičkové gumy, zabrzdil som na poslednom centimetri.
Zváž to, či ti to za to stojí. Ten pol meter alebo meter v brzdnej dráhe ti raz môže sakra chýbať.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Jerguško - moje auto pojde behom krátkej doby na ekologickú likvidáciu. Vieš aké lákavé je nešliapnuť na brzdu ak sa mi niekto vopchá pred nos , len preto že má novšie a lepšie auto. :40bd: Fakt nad tým dosť často uvažujem. :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
daniello44
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 11.10.2016 09:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa daniello44 »

stalo sa mi už, že som jazdil dlhšie na zimných ako som mal, ale kombináciu som teda ešte nezažil, kamoš dostal pokutu keď ho zastavili a na dvoch nápravách ine pneu :190: :190: :190:
jano1111
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 28.02.2008 13:43
Zdieľať na Facebook

nové zimné pneumatiky

Príspevok od používateľa jano1111 »

Ahojte, nechcem zbytočne zakladať novú tému, je niekto kto má osobnú skúsenosť so zimnou pneumatikou Nokian Hakkapeliitta R3, použitie v MPV rozmer 205/55R17? nájazd km za zimné obdobie minimum, jedná sa o použitie na nové auto.

ďakujem.

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot], jepe13, lubos zimovcak, tatkotom a 46 neregistrovaných