Kúpa jazdeného auta do 14500 eur

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

vilaanalka
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 31.08.2018 20:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vilaanalka »

TDIdieselpower
Príspevky: 104
Dátum registrácie: 27.07.2015 20:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa TDIdieselpower »

Pridam vlastnu skusenost s tym ze novsie rozhodne neznemena kvalitnejsie. Ako sa tu casto prebera a komentuje, kvalitne auta sa vyrabali okolo roku 2000. Technologie uz boli vplyvom vypoctovej techniky a pocitacov dostatocne vyspele, ale hlavne o tom ako bude auto vyzerat a z coho bude postavene, o tom rozhodovali inzinieri a nie uctovnici. Auta nemali projektovanu zivotnost 5 rokov alebo 100tis km ako je tomu dnes.
Samozrejme najdu sa vynimky napr Toyota a dalsie vacsinou japonske automobilky ktore nie su este uplne zdegenerovane znizovanim nakladov/spotreby a najnovsie emisii na minimum.
Takze s vyberom tej Mazdy s atmosferickym benzinom s tebou uplne suhlasim, Golfa v turbo benzine by som nechcel z viacerych znamych dovodov: VW sa kradne, TSI sa serie, 1.2 je velmi maly objem na to auto.

A teraz k tej mojej skusenosti: sused kupil pred 2 rokmi funglovku Opel Astra K. Po 1 roku mu odislo nieco na spojke, ostavala mu vysiet. Odchod so autorizaku kde mu povedali, ze spojku ste znicili zlym stylom jazdy, oprava bude stat 800e. To auto malo v tom case najazdene 6tis km :)
Po oprave odjazdil asi 2 tyzdne a problem sa objavil opat. Auto naspat do servisu kde nevedeli co s tym, skusali vymienat jeden diel za druhym nic nepomahalo. Po par tyzdnoch dosla info z Opel Slovakia ze Kckove Astry v dizli maju tento problem a jedna sa o vyrobnu vadu a vsetky nahradne suciastky na spojku su vyrobene chybnou vyrobnou technologiou a nema zmysel to vymeniat lebo sa to poserie znova. Auto stalo v servise 5 mesiacov kym sa vyrobili suciastky upravenou metodou a Opel ich zacal do odstavenych aut v zaruke montovat (kopec dalsich aut stal v servisoch v BB a BA s rovnakym problemom).
Takze takto je to s tymi novymi autami, setri sa vsade kde sa da a aj na vela miestach kde sa neda a autorizaky sa vzdy snazia vykrutit ze ta a ta oprava nespada pod zaruku, alebo ze zakaznik to pokazil vlastnou jazdou.
pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

ja by som ti odporucil takto, mas 22, kup si auto pre radost, idealne benzin a aspon 200 koni, samozrejme nie v nejakom dvojtonovom SUV.
Napriklad renolt megan RS, honda civic type-R (kludne aj 10 rocne), alebo prakticky kazda znacka ma nieco taketo v ponuke, tak hladaj ake sa ti paci. Nemusi to byt ani ostra verzia, takze napr. aj "obycajny" renolt megan dvojliter turbo benzin.
Sory jako ale golf... uz chyba len uvazovat o fabii a stiebornej okte, pre mna bezpohlavne auta pre ludi bez fantazie. Tiez chodim na fabii, pretoze mi to je uz jedno, uz som si nieco odjazdil, nemam uz 22.
Alebo si kup auto za 7 tisic a vsetko ostatne daj na cestovanie. Radsej s autom za 7 pocestovat ako s autom za 15 chodit do prace a domov.
Ak nemas inu motivaciu menit auto, iba ze chces "nieco nove", tak by som ostal pri tom cliu co mas a za par mesiacov uvidis.
stano150
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 17.07.2017 08:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stano150 »

Zdravim kup si moju Kiufku GT je to svižne ,v zaruke,pekne,starane a vybavene auto :2f93:

https://auto.bazos.sk/inzerat


Upozornenie !
prosím už sem nikdy nedávaj podobnú vec ....lebo bude ban
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

Stano, uvadzat konkretne inzeraty je proti pravidlam - to by vyzeralo keby si tu kazdy z 238920 predavajucich zacal linkoval svoje inzeraty ze "ja predavam toto, kup si".

Mimochodom, ta cenovka mi pride prilis velka na 2015ku rocnik, aj ked je slovenska atd.
truck123
Príspevky: 297
Dátum registrácie: 07.06.2016 09:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa truck123 »

Mna by zaujimalo, preco to chce ten druhy majitel predat... tak skvele pise ze je, to auto... dostal som firemne.. pribudli deti.. nemestime sa, zunovalo sa...odchadzam do zahranicia.. nevyuzite....Samozrejme je to kazdeho vec, ale ak moze inzerat, moze aj odpovedat, myslim, ze by to mohlo zaujimat aj inych..
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Dobré autá sa nepredávajú - už ani nové a jazdené sa ani nikdy dobré nepredávali.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
gnagy
Príspevky: 941
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

Oco až tak pesimisticky by som to nevidel. Dajú sa nájsť aj naozaj krásne kúsky tzv. cukríky. Len niekedy treba dlho hľadať.
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Presne tak, Vážený G. Nagy , máte pravdu :300f:

Ľudia zomierajú a auta a nehnuteľnosti tu zostávajú.... lol
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Lacko - ak niekto zomrie, tak prvá je rodina , najskôr blízka potom vzdialenejšia a tá má široký okruh kamarátov a známych. Takže opakujem "dobré veci sa nikdy nepredávajú" - určite nie cez inzeráty.
Uvediem ti len maličký príklad zo stavebníctva - v 90tych rokoch začal boom s výmenou drevenných okien za plastové. Robil som vo firme kde sme ich vyrobili naozaj vela a pravidelne sme ich už po roku chodili nastavovať a repasovať. V tej istej firme som si okná vyrobil ja sám, aj som si ich sám osadil. Od roku 1994 som na ne nemusel ani len šáhnuť, fungujú rovnako v zime aj v lete. Bežní zákazníci tie okná už dávno vymenili, niektorí aj dva x.
Robím v automobilke a to čo vyrábame na linkách ak by mi núkali zadarmo tak ich vyženiem - pritom koncern to hrdo nazýva premiovky. :40bd: :40bd:
Ako môže byť dobré ojazdené auto, keď už nové bolo okradnuté konštruktérmi a odfláknuté pri výrobe???? lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: tatkotom a 10 neregistrovaných