Peugeot 607 - nenaštartoval

Diskusia ohľadne vozidiel značky Peugeot

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

slavista
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 04.09.2008 15:15
Zdieľať na Facebook

Re: fr

Príspevok od používateľa slavista »

lotus mas to nejake pomylene do 607 za davali 2.0Hdi 100kw,2.2Hdi 98kw, a 2,7Hdi 150Kw a nie 2.0hdi s 80kw to by bol dost slaby motor na take auto...este som sa tym motorom v tom aute nikdy nestretol..
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Zjavne si ešte nestretol všetky 607-ky...


[img]http://files.myopera.com/cicmanec/album ... 4/P607.jpg[/img]
slavista
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 04.09.2008 15:15
Zdieľať na Facebook

Re: _

Príspevok od používateľa slavista »

no dobre asi mas pravdu....som si tak myslel ze 80kw motor to takeho velkeho auta...by bolo asi malo
edo172
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 03.02.2010 16:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa edo172 »

takze problem bol ozaj v tom podavacom cerpadle v nadrzi bolo zaseknute alebo nieco take naozaj stacilo asi 5krat pobuchat ponom a chytilo sa.Zaroven by som sa chcel niekoho opytat ako dlho zvykne cerpadlo po takej malej smiesnej oprave fungovat
kjurecko
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 13.08.2019 13:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kjurecko »

Dobrý deň, som majiteľom tohto auta, motor 2,2Hdi s 5st manuálom. Najazdené 412 000 km, rv 2001. Cca pri 330 000 km odišlo niečo v "štartovacom mechanizme" a auto sa nedalo naštartovať. Mechanik to spravil tak, že sa kľúč po vložení do zapaľovania otočí do polohy kedy zasvietia kontrolky, následne zhasnú a na palubnom PC vyskočí hlásenie OK tak sa neštartuje klasicky otočením kľúča do ďalšej polohy, ale stlačí sa DOMONTOVANÉ TLAČIDLO pod volantom. Stlačenie toho pridaného tlačidla ako keby nahradilo otočenie kľúča do druhej polohy. (Mechanik túto opravu spravil za pár eur s odôvodnením, že normálna oprava by bola drahá.) Takto sa s autom jazdilo 3 roky bez akéhokoľvek problému so štartovaním, no teraz sa problém objaví, raz za čas (možno 1x do týždňa - auto je používané denne). Problém je taký, že po rozsvietení kontroliek a ich následnom zhasnutí, po stlačení tlačidla nenastane nič. Žiaden štart. Väčšinou stačí vytiahnuť kľúč počkať minútu dve a štartovanie ide normálne. Stáva sa to najčastejšie za HORÚCEHO počasia,kedy na auto "pečie" slnko, ale nie je to pravidlom. Napadne vás kde môže byť chyba? auto potrebujem denne a do servisu ho dám až keď budem vedieť čo povedať mechanikovi, lebo na neskutočné dlhé čakačky v servisoch si neviem zvyknúť. ĎAKUJEM ZA AKÚKOĽVEK POMOC.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Neviem čo a ako tam máš pozápájanié a chceš od nás radu?! Čo takto spýtať sa toho čo to robil?
kjurecko
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 13.08.2019 13:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kjurecko »

Neviem prečo by som nemohol chcieť na diskusnom fóre od niekoho poradiť? ak neviem kto to robil? Slušne a normálne som sa opýtal, nepožadujem opravu zadarmo, tak neviem čo som spravil zle...


EDIT: nie som mechanik a do áut sa zďaleka nevyznám tak ako by som chcel (snažím sa v tejto oblasti vzdelávať). Ale napadlo mi tu napísať, ja neviem možno sa tak prejavuje postupný koniec štartéru alebo spínacej skrinky, fakt neviem...
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Spínacia skrinka ti zjavne zomrela už dávno. :d :D

Ale stále nechápem čo chceš poradiť? Sám to robiť nebudeš a v servise povieš čo - na fóre napísali, že to môže byť štartér tak to skontrolujte?
kjurecko
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 13.08.2019 13:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kjurecko »

Čakal som, že sa tu možno nájde niekto kto mal s týmto autom tento alebo podobný problém a vedel by mi aspoň s akou takou istotou potvrdiť "hej bude to ten štartér". (napr.) A áno určite by som mechanikovi povedal že "bude to pravdepodobne toto..." aby na to pozrel najskôr. Už som zažil mechanikov rôznych.

Ináč od témy, ak mám nejaký problém tak sa vždy snažím nájsť príčinu a pozrieť dopredu cenu dielov či už nových alebo použitých aby som vedel na čo sa mám potom pripraviť.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

NIKTO nemal taký problém ako ty lebo ty tam máš niečo šachované s elektrikou a nikto nevie čo!!!
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Tou prvou opravou si sa vyčlenil z radu bežných a opakujúcich sa porúch a normálny mechanik ti najskôr vymení tú spínaciu skrinku až potom bude riešiť niečo iné.
Inak čo ti bráni za horúceho počasia počkať minutu dve - aspoň sa auto vyvetrá. Vôbec by ma podobná "porucha netrápila" - nenaštartuje? roztlačíme. :40bd: :40bd: Navyše je to vynikajúce opatrenie proti zlodejom. Časový zámok. :300f:
Ak to dáš opravovať tak vlastne dnes zaplatíš aj tú prvú aj tú dnešnú opravu.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "Peugeot fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: pajtyi a 3 neregistrovaní