Seat Leon 2014+ - led respektive xenon

Diskusia ohľadne vozidiel značky Seat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

maas
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 12.08.2019 12:27
Zdieľať na Facebook

Seat Leon 2014+ - led respektive xenon

Príspevok od používateľa maas »

Zdravim, chcel by som sa spytat. Ak ma seat leon r.v. 2014+ a vo vybave je napisane - LED Svetlomey alebo Xenon svetlomety znamena to, ze smerovky su taktiez LED? Popripade ktora technologia je lepšia, led alebo xenon?

https://www.youtube.com/watch?v=NdvfKhwRYrs&t=1s
toto mam na mysli, ako zistim ktory seat to ma a ktory nie? Ako sa to vola vo vybave?

Dakujem velmi pekne.
keyzone
Príspevky: 264
Dátum registrácie: 11.12.2010 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keyzone »

Pri zbežnom pohľade ako sveti LED, sa mi zdajú oveľa jasnejšie ako xenón. Môže to byť ale subjektívne, lebo nie vždy viac = lepšie. Samozrejme, poslednú dobu, ide všetko smerom, viac = lepšie, lebo to najviac ohúri zákazníka.

Z hľadiska životnosti by som sa radšej priklonil k LED, keďže VW má v obľube používať Valeo a podobný odpad, ktorý pomerne skoro odchádza. Teda nie že by bola Hella zázrak. Tam je proste životnosť naozaj počítaná do 200 000 km maximálne, pri častom nočnom jazdení, to môže kludne odísť aj skorej. Teda nie že by to odišlo úplne, ale začne to naberať väčší spád. O nutnosti kupovať výbojky a pod nehovoriac.

Mal som v aute Koito Bi-LED optiku a svietilo to stále rovnako, aj po 2 rokoch, čo sa o výbojkách povedať nedá (časom sa znižuje výkon).
keyzone
Príspevky: 264
Dátum registrácie: 11.12.2010 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keyzone »

Ľuboš a to si odkiaľ zobral? :D
keyzone
Príspevky: 264
Dátum registrácie: 11.12.2010 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keyzone »

Má, ničmenej, prax mi ukázala, že luxy nie sú všetko. V praxi, mi projektor Koito Bi LED nameranými 1200 luxami svietil lepšie ako Bi xenón 1600 luxami. A je to kvôli inej farbe svetla, LED mali chladnú bielu, kdežto Osram Xeneral Cool BLue, mali takú neutrálnu bielu.
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ked sa auto vyberá na základe či má LED, alebo Xenon a či sú aj smerovky LED, tak to chce nejaké antidepresívum

Auto sa kupuje podla mna podla iných kriterií, ako priestor pohodlie, pohonná jaednotka, typ prevodovky...
vsevetko
Príspevky: 967
Dátum registrácie: 19.03.2017 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vsevetko »

Jedine Multibeam LED kupovať v dnešnej dobe https://www.youtube.com/watch?v=0OJjvYPV3oc
keyzone
Príspevky: 264
Dátum registrácie: 11.12.2010 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keyzone »

Otázka je jasná, on nerieši predsa motor a podobne, ale pýta sa na svetlá. Myslím že je od veci riešiť to na čo sa nepýta.
dreeevo
Príspevky: 454
Dátum registrácie: 21.11.2010 20:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dreeevo »

keyzone napísal:Pri zbežnom pohľade ako sveti LED, sa mi zdajú oveľa jasnejšie ako xenón. Môže to byť ale subjektívne, lebo nie vždy viac = lepšie. Samozrejme, poslednú dobu, ide všetko smerom, viac = lepšie, lebo to najviac ohúri zákazníka.

Z hľadiska životnosti by som sa radšej priklonil k LED, keďže VW má v obľube používať Valeo a podobný odpad, ktorý pomerne skoro odchádza. Teda nie že by bola Hella zázrak. Tam je proste životnosť naozaj počítaná do 200 000 km maximálne, pri častom nočnom jazdení, to môže kludne odísť aj skorej. Teda nie že by to odišlo úplne, ale začne to naberať väčší spád. O nutnosti kupovať výbojky a pod nehovoriac.

Mal som v aute Koito Bi-LED optiku a svietilo to stále rovnako, aj po 2 rokoch, čo sa o výbojkách povedať nedá (časom sa znižuje výkon).
SORRY ale valeo rozhodne nie je odpad v oblasti svetelnej techniky a predstav si, na doskách používa tie isté LED chipy ako Hella, Varroc, ZKW atď. od výrobcov ako Osram, LG, Nitchia a iný.
Rozhodne radšej dobrý xenón ako LED ak používaš auto ako bežný užívateľ. Výbojku vymeníš raz za 3-4 roky a vozíš sa vysmiaty a je na tebe, či použiješ originál alebo niečo špeci od philipsu alebo osramu. U led ti zdochne chip na stretávačke a game over.... :41c2: nie je všetko zlato, čo sa bliští...
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Zhrnul by som to asi tak, že čím primitívnejšie svetlo tým menej problémov, žiadne natáčanie svetiel podla natočenia volantu, žiadne LED...

Na také veci sa ale príde až ked sa dačo stane, potom sa ludia pýtajú že prečo až tolko (grošov)

Ja si spokojne budem meniť raz za uhorský rok H7 za 5€/kus
pacho17
Príspevky: 326
Dátum registrácie: 12.06.2012 20:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pacho17 »

ja mám vyše 6-rokou ful led a vyše 120tkm, a žiaden problém. To som fakt ešte nepočul, žeby niekto musel meniť led svetlá, myslím originál- Keby som si dnes vyberal auto, tak by určite museli mať led-ky. Fakt nechápem poznámku Ivka o výbere, neviem prečo by nemohli byť na prvom mieste poriadné svetlá?? a potom ostatné.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

To som fakt ešte nepočul, žeby niekto musel meniť led svetlá
Ešte si toho málo počul...
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

pacho17: Ani niekedy nevieš ako a zrazu sa stane nehoda, to sú veci na dennom poriadku z bežnej premávky

No a ked auto nemá havarijnú, respektíve ty si škodca tak potom ked príde na opravu sa začneš škriabať za uchom ked sa pýta za jazdené svetlo 200-300€
maas
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 12.08.2019 12:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa maas »

Mna by este zaujimalo ako zistim, ci dany leon ma aj LED smerovky - mam na mysli niečo ako v tomto videu: https://www.youtube.com/watch?v=NdvfKhwRYrs

Chcem to mat vo vybave (kupujem ojazdene) a neviem pod akym pojmom to mam hladat.
vsevetko
Príspevky: 967
Dátum registrácie: 19.03.2017 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vsevetko »

mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

teoreticky LED svetlo vydrzi dlhsie, ale prakticky sa da xenonova vybojka vymenit za 40 eur (Osram Nightbreakre) pripadne za 25-30 eur nejake bezne Osramy, Philipsy, nie cinske, ale original original.

LED svetlo, drzim palec pri vymene a kodovani diagnostikou. Stovky eur lietaju. Kamarat hladal na Audi A6 2.7tdi z roku tusim 2008 zadne [!], pri osmych stovkach ho presiel usmev a za nejakych 220 nakupil take nejake cinske ktore cert vie ako dlho vydrzi. A to bolo 10 rokov dozadu.

Kolegovi menili na Mercedese C z roku 2013 uz zadne svetlo, prestalo fungovat. Mal to v ramci zaruky, nevieme kolko stoji, nedopatrali sme sa - skoda. Alebo skor stastie :) polka Dacie podla mna.





Lubos ma pravdu. Vo vsetkych bodoch.



>> Pri zbežnom pohľade ako sveti LED, sa mi zdajú oveľa jasnejšie ako xenón. Môže to byť ale subjektívne

okrem premiovych modelov a'la BMW7 su vykonnejsie xenony. Maju vacsie mnozstvo lumenov, realneho svetla. LED ma vlastnost ze je viac "focusovane" teda vychadza z mensej plochy a preto sa ti zda jasnejsie, ale v meraniach na pristrojoch proste dosiahnes mensiu realnu svietivost. Plati pre bezne stredne triedy vozidiel, nie pre premie - tam uz LEDky svietia silnejsie nez xenony, i ked iba o trochu.




>> Z hľadiska životnosti by som sa radšej priklonil k LED

rozhodne nespravne. Cim viac budu LED vybombovane aby dohnali a predbehli xenony, tym ukrutne MENSIU zivotnost budu mat. Xenon lahko opravis, LED neopravis vobec. Absolutne vobec.





>> To som fakt ešte nepočul, žeby niekto musel meniť led svetlá
>> Ešte si toho málo počul...

naozaj si toho malo pocul. Ja hadam nepoznam ani jedneho jedineho co by mal povodne LEDy, vratane majitelov 2014/2015 vozidiel.
Jazdene predne LED svetlo za 300 eur veru tak na 2012ku Tojotu Auris... na nieco premiovejsie a'la Mercedes E, Audi A6, roky 2016+ zabudnut...

LED smerovky alebo cokolvek, brzdove svetla atd, spoznas tak, ze si so sebou zoberies oci a pozres sa. Poprve vyzeraju uplne inak ako halogeny, podruhe neskutocne rychlejsie nabiehaju (teda sa rozsvecuju) a neskutocne rychlejsie zhasnu - namiesto klasickeho "postupneho zhasinania" ked chladne rozzeravene vlakno halogenu proste ta LED prestane svietit, ten efekt je totalne jasne viditelny. Je to rovnako jednoducho viditelne ako to ci su predne svetla xenon alebo nie.

Návrat na "Seat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných