Kúpa jazdeného auta do 14500 eur

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mrfreeky252
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 12.08.2019 09:16
Zdieľať na Facebook

Kúpa jazdeného auta do 14500 eur

Príspevok od používateľa mrfreeky252 »

Zdravím,

s priatelkou hladáme nové auto namiesto aktuálneho renaultu clio. Chceme niečo priestrannejšie a výkonnejšie (ako aktuálnych 50kw) s manuálnou prevodovkou, v benzíne, zbytočne veľké auto ale nepotrebujeme. Ideálne čo najnovšie, chceme sa voziť na slovensko z čiech a nie do servisu :-)

Aktuálne máme vybrané 2 autá, ktoré keď skontroluje mechanik, budeme kupovať ak dá palec hore.

- mazda 3 2.0 88kw, 2017, 22 000km, 15 800 eur, prvý majitel z Česka
- golf 1.2tsi 77kw, 2013, 42 000km, 11 200 eur, prvý majiteľ z Česka

Obe majú jasnú históriu aj servisnú knižku, napriek tomu ale čakáme na vyjadrenie mechanika. Mazda je drahšia ako som chcel ale stále by sme si ju mohli dovoliť bez "problému", zatiaľ som k nej naklonený hlavne kvôli tomu že je to skoro nové auto a pre mňa srdcovka vzhľadom aj jazdou.

Napriek tomu nás od mazdy jemne odrádza že ani jeden z nás nie je práve šofér z povolania a ja osobne som naposledy spojku videl v autoškole čo sa nám nezdá spolu s vyššou cenou ako dobrá kombinácia. Šoféry sme ale obaja pomerne vyjazdený a kľudný.

Golf ma zase láka nižšou cenou a odrádza tuctovosťou, auto neočarilo ničím ale ani neurazilo.

Reálne ale uvažujeme že ak budeme mať rovnakú finančnú situáciu ako teraz - popr lepšiu - tak za 2 roky by sme toho golfa tak či tak vymenili keďže už teraz ním niesme extra očarený. Podľa krátkeho researchu si ale golf drží cenu zle a prípadný predaj a výmena za iné auto by nebol výhodný. Naopak v prípade kúpy mazdy sa cena drží dobre a aj tak by sme ju pravdepodobne nechceli v tak krátkom období vymienať keďže je to srdcovka a kľudne by ostala v rodine kým nebude treba kočík (máme 22 takže času dosť :-)) alebo prípadne ako druhé auto aj dlhšie.

Naopak keby sa nám ale finančná situácia zhoršila alebo by vznikol random dôvod, stále by bolo možné ju predať s menšou stratou a kúpiť golfa alebo bicykel :-)

Na auto by sme zložili okolo 6/7 000 euro a následne splácali golfa jemne pod 2 roky a mazdu jemne nad 3 pričom splátka by bola cca 10% našich príjmov v čistom, pri veľmi výhodnej pôžičke s úrokom 5.9%.

Ďakujem za akékoľvek názory či už na tieto konkrétne autá alebo prípadné návrhy na úplne iné modely, financovanie alebo čo si dnes dať an obed, sme otvorený takmer všetkému :-)
Naposledy upravil/-a mrfreeky252 v 12.08.2019 09:48, upravené celkom 1 krát.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

z tychto dvoch by som preferoval Mazda ; pretoze TSI motory su nechvalne zname obrovskymi a fatalnymi technickymi problemami. Neviem ci v roku 2013 to uz mali vyriesene alebo ci to prislo v roku 2014, ale to bola proste hroza za hrozou, navyse hentie jedna-dvojky mne do huby nejdu ci maju tri hrnce alebo styri hrnce.

Kludna pohodova "dvojka" od Mazdy je ina dimenzia konstrukcie. Ano vidim je podstatne drahsia ale je aj podstatne novsia.



Poznamka : priestorovy "upgrade" z Clia do Trojky je taky maly houbelec. To mi pride ako vcelku slusna blbina. Ked chces upgradnut tak upgraduj a nehladaj styri centimetre navyse tu alebo tam.

Riesis tu masinku za 400.000 ceskych korun (~16.000 eur), tam v pripade pouzitych modelov veselo prehadzujes vidlami a silno si vyberas. Toto nema xenony ? Nechcem, odchadzam. Hento nie je kombik ? Odchadzam. Siva farba emmmm odchadzam.

Poznamka2 : PRAKTICKY KAZDE auto z roku 2017 este bude dlho predlho v zaruke, cize otazka spolahlivosti prakticky odpada. Hyuindai i40 kombik, 5 rokov NELIMITOVANA zaruka (bez obmedzenia kilometrov). Mazda 6, tu asi bude problem 2017ku za 400.000Kc, nepozeral som silno. 2016ku a pri chvilkovom hladani aj 2017 za 400.000 kupis aj Superba / kombi (ano vidim ze nechces "velke" auto, ale ver mi, je to straaaaaasne navykove). Pasatt.

Za 16.000 proste kupis trojrocne auto Par Excellance. Za mna ti odporucam Superba 2.0tdi, kludne mozes aj s automatom ale preferoval by som manual z titulu potencialnych servisnych nakladov v buducnosti. Rychlo som pozrel Bazos.cz, najde sa ich dost v cenovke tesne pod 400.000Kc, rocnik 2017. Aj automaty. Budu mat sice najazdene vacsie ciselko nez 22.000, pohybuju sa niekde okolo 120-140k km, co ale pre ten stroj ako taky nie je absolutne ziadny problem.

Vela ludi, vela preferencii, benzin Mazda3 a diesel Superb kombi su trosicku ine auta, zase Superb je snom kazdeho ceskeho taťku a chalupara... v kazdom pripade mas KRASNY rozpocet kde si mozes SILNO vyberat.
Naposledy upravil/-a mp3turbo v 12.08.2019 09:54, upravené celkom 1 krát.
mrfreeky252
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 12.08.2019 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mrfreeky252 »

ďakujem za názor, čo sa týka priestorového upgradu tak ani oveľa viac nepotrebujeme. Kufor nám stačí aj ten čo je v cliu a skôr ide o pocit z priedných sedačiek, sedeli sme v niektorých manažérskych kúskoch a skúšali kiu sportage ale cítili sme sa tam zbytočne stratený, ja mám meter 70 a priateľka meter 60 takže aj mazda nám príde fajn :-)
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

strateny v sportage ? Ach jaj. Tak uz som ticho.
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Čo vám bráni si kúpiť automat?

Za druhé prečo čo najnovšie a aj tak by vám ešte chýbalo aj na Golfa a na Mazdu ešte viac?

Za tie peniaze by som zobral napríklad aj posledný Civic 8g 1.8i, malo by to aj výkon aj spotrebu peknú a kľudne aj s AT

A pravdepodobne by si ho kúpil za hotovosť bez splácania. A že by bol starší by ma ani trochu netrápilo
Keď chcete nasilu aj splácať tak kľudne to isté len 9 generáciu https://www.sauto.cz/osobni/detail/honda/civic/18278333

Kúpiť si dnes manuál, no neviem
mrfreeky252
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 12.08.2019 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mrfreeky252 »

prečo automat: Ja som z autoškoly urobenej na manuále pred pár rokmi skočil rovno do automatu a naposledy keď som dostal do rúk manuál tak to bola celkom katastrofa, rád by som sa "naučil" pracovať s manuálom do takej miery nech je to ako jazda na bicykli. aký by mal byť problém s manuálom?

auto zaplatiť na ruku: sme v situácií kedy pre nás nie je problém dovoliť si kvalitnejšie/novšie auto a preto také aj obzeráme, tiež sme túto variantu nákupu staršieho auta zvažovali ale ponuka v bazároch nás neoslovila a postupne sme sa dopracovali k novším kúzkom, honda civic aj keď 9g bola ale tiež v užšom výbere modelov
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Nie je problém zobrať kvalitnejšie/novšie a máte len polovicu z toho čo pozeráš?! A na dva roky?! :::
mrfreeky252
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 12.08.2019 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mrfreeky252 »

Nechce sa mi tu do podrobna rozoberať moja finančná situácia ale tú mazdu by som mohol kúpiť kľudne peniazmi na ruku, pri úroku, ktorý som ale dostal je pre mňa výhodnejšie ju z časti splatiť a peniaze ponechať investované keďže mi to bez obmedzení umožnujú príjmy. Možno to nie je typický česko-slovenský prístup šetriť do ponožky na dom a auto ale v mojich očiach nie je zlý :-)
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

mam 10 a 14 rocne deti, vidim ze ma caka este vela prace, aby ked pridu raz s napadom kupit si auto...totiz ked by som tuto otazku dostal od nich dnes, prve by mi padla sanka, druhe by som sa nezdrzal vychovnej :4012:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
mrfreeky252
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 12.08.2019 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mrfreeky252 »

Vidím že sa to tu zaujímavo zvrháva a téma očividne priťahuje ludí, ktorý radi komentujú zbytočne. Tie peniaze sú naše, zarobili sme si ich sami a aj keby obzeráme porche cayenne je to len a len moja vec, vážim si každú radu a názor hlavne od starších a skúsenjších ludí a motoristov ale podobné komentáre majú nulový prínos.

Ja tak isto nezávidím vašim deťom že majú za otca chlapa čo vo svojom veku flexí ego na internete na anonymnom fóre a ešte tak trápnym spôsobom.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

njn najblizsie budem flexovat vyfuk, je to potreba lol
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
sajmon-36
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 28.04.2017 09:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sajmon-36 »

Aaach jaj, vsak ako nie je co riesit kup si auto ake chces, za co chces. To ze ti nieto povie svoj nazor, ktory sa ti nepaci, ze to neznamena, ze sa tu budeme osocovat
truck123
Príspevky: 297
Dátum registrácie: 07.06.2016 09:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa truck123 »

Zdate sa byt, rozumny mlady ludia, dobre uvazovanie, pytate sa, chcete vediet, chlapci to tuna zle nemyslia, ale co clovek to iny nazor.. pohlad na vec...koncern nie, kaslite na to.. mazda? dobry vyber, no neviem preco, ale dost predrazena, od toho 2litra zase zazraky cakat netreba, vyberali sme zo synom, jemu nove a pre mna je jazdne sklamanim, pokial tou pakou nebudes rychle skusene narabat, nic...) ale zas tisicom dalsim to bude vyhovovat, nejde o preteky, ale o pruznost motora pri manualnej prevodovke. Nizky najazd, je dobrym zakladom pre bezproblemove spolunazivanie a dobre by bolo, aby bolo este v zaruke na vychytanie problemou.. keby nahodou..za tie peniaze urcite, proste neriskovat. velmi dolezite vediet, kde a kto mi to bude servisovat, aby auto pre kazdu blbost nestalo tyzden v servise. O jednej dobrej ponuke viem od autorizovaneho predajcu.. cena.. zmestis sa, velmi pekne, v zaruke, pruzne.. rychle.. moderne.. cenu drzi.. mala pravdepodobnost ze zmizne..
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Aj moja rada ti samozrejme príde celkom zbytočná, napriek tomu to zopakujem po stý krát , nielen tebe ale všetkým. lol
kvalitnejšie/novšie
Na toto rýchlo zabudni, lebo zaplačeš. Ja tie autá vyrábam a nerobíme kvalitnejšie, len sme sa naučili lepšie zamaskovať naše ojeby a flákanie. :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Len či to novšie je aj kvalitnejšie, o tom to je

Rozumiem že sa chcete zdokonaliť na MT, ale na druhú stranu vravím načo sa trápiť / zožierať s kvaltovaním a to jazdím aj MT aj AT a pre seba bez srandy AT

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: milok a 18 neregistrovaných