preventivne vypalovanie DPF diagnostikou=nutena regeneracia

Sekcia slúžiaca na odbornú analýzu problémov

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

cisla su vypocitane diagnostikou, nic ine. Jedina dolezita vec je kolko filter/auto s takymto liecivom v nadrzi nabeha desiatok tisic kilometrov po aplikacii... a nejdem tu zbytocne robit skeptika :) Sosko, sam si napisal ze carovat s cislami sa da.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ale k výpočtu sa patrí povedať,že aj keď by ich niekto mal za rovno vymyslené,tak ale RJ sa nimi aj riadi.Netreba veľa a tie čísla urobia malé peklo zo života,a vedia postaviť pred problém ktorý sa bude liečiť velmi trpko.tak u dobrých systémov (Peugeot) ako suchých (Tdi) sa hravo stane že disfunkciu vypovie RJ napriek tomu že DPF ešte nie je ani v polovici života.Riešenie je absolutne závislé od štastia na "riešiteľa",inak budelár utrpí vážne vyprázdnenie
sosko
Príspevky: 122
Dátum registrácie: 18.02.2008 18:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sosko »

S tym sa neda nesuhlasit a ja ani nic nerozporujem, mal som na mysli kseftarikov, ktori potrebuju nieco 'poupravit' pred predajom a nie len stav km. A zaroven dodal pohlad jedneho mechanika, ktory nemusi byt ale spravny. Ale zakaznici sa zjavne nestazuju a problemy po (jeho) nutenych regeneraciach nemaju. To bola otazka v teme. Bohuzial ja ako , a nebojim sa priznat, totalny laik tomu bud mozem verit, alebo ist inam, kde dufat, ze tomu viac rozumeju.
Minimum co ja viem ako clovek bezny urobit , je zadovazit cinsky suvix obd, aplikacie vag dpf, carista , torque a pod a sledovat aspon ake take udaje v case drzby auta a ich vyvoj, aky rezim sposobuje ake zaplnanie atd, napr pozorujem castejsie regeneracie s aplikovanym vifom, ale to je na inu temu. Aj na ich zaklade teraz napr viem, kedy cca pride regeneracia, alebo uz bezi a nezhasinam. Ak raz pride cas, pojde sa na profi cistenie a hotovo. Bohuzial ani len toto minimum vacsina nerobi/nezvladne.
Poznam pacienta, ktory cielene kupoval naftak passat na jazdy po meste s tym, ze hned po kupe vykuchal dpf a jazdi doteraz a my to dychame. Tu si kazda osveta pride z kratka. :41c2:

PS: Pre odlahcenie, pan Milan ak by som mal hociaky problem a mal tu moznost, s velkou pompou graciou a usmevom na tvari vkracam do vasej dielne aj s pokazenym autom :300f: :d :D

Návrat na "Diagnostika"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 20 neregistrovaných