Fiat Punto 1.2 16v 2000 - emisna kontrola

Diskusia ohľadne vozidiel značky Fiat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

bajo nepochopil si,pride niekto len tak si pozriet emisie aj ked ma este platnu kontrolu povedzme vyse roka...co by mal urobit technik dla zakona
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

natret ho zmrda, z obcianskej povinnosti mas nahlasit, ani nemusi technik, stacilo by aktivny sused lol , za komousov som takeho jedneho poznal, ten hlasil cokolvek, mimoriadne oblubeny v kolektive , na druhej strane na sirokom okoli bol klud :4012:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Velmi vela serioznych opravovní má svoj analyzér, bez toho aby boli pracoviskom EK.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

zase netreba robit z toho kovbojku, je to obycajny benzinak, ked ma kade dychat :41c2: , spravne sviecky, spravne cievky, spravne zapojene kable :41c2: , nezere olej, nezere vodu, na priechodzi vyfuk, ma kompresie a vyrovnane, priechodzie vstreky, tlak paliva, tak uz snad musi ist jak vino, aj EK s prstom v nose, co si tu zadavatel mysli ze troska nieco dosteluje, tak to je velmi naivna predstava lol , tam nenastavis zhola nic, to je riadiaca jednotka, kable, to neni karburator so srobami kadekde
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Bajo ešte si zabudol či má po tolkých rokoch vôbec funkčný katalyzátor.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

ma ci nema, aj tak nemoze na cierno dymit ! apropo a co ked ma rokov ? auta su dobre a zle, resp v dobrom stave a vraky, spajat s vekom je menej vyznamne jak s prevadzkovatelom
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Bajo celkom dobre poznam ten motor /nemyslim prave ten/ a ver tomu ze kontrolka sa nerozsvieti z hocijakej blbosti.pricom motoru nieco nesedi. Stefanec -neviem ktore hodnoty si zle nikde som to nenasiel.Ak sa bojis EK tak prid spravim ti kontrolu pred EK cez analyzator uplne zadarmo a budeme mudrejsi ktorym smerom kracat.Ak vies hodnoty tak von s nimi.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Aj tak si myslim,z toho čo tu popisal majiteľ toho vyhikla, že ten motor nedymí, to len on "našiel na tráve čierne sadze" ked motor preturoval ..
a toie sadze vyletia snad s kazdeho benzinaka, ked ho namieste prudko preturuje
nie je dovod na žiadnu paniku, ako píše bajo ,ked motor pracuje ,normalne bez trhania , ide plynule a ma všetko ako-tak v poriadku, tak musí prejst cez EK s prstom v nose... lol
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Laco bajo ste uplne mimo.Ak motor ide normalne netrha nedymi este neznamena ze musi prejst ek s prstom v nose.Kazdy ktory sa boji by mal skontrolovat vozidlo pre ek.Mam analyzator presne ten Bosch co maju aj na ek.teda viem co hovorim.Pokial hodnota lambdy je vysoka / nemyslim lambda sondu to je nieco ine/ nezbadas na chode motora vobec.Vyssia hodnota HC takisto nemusi odzrkadlovat na chode motora.U starsich aut nezbada ani RJ motora nieze este vodic.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Avelmak a čo môžem (alebo čo mám) urobiť ja ako bežný motorista ak na EK neprejdem s dôvodu vysokého HC. Hneď v ten deň bez otvorenia kapoty idem na druhé pracovisko EK a tam auto prechádza bez švindlov a bez úplatkov.
Táto situácia sa mne osobne realne stata pri dvoch rôznych autá. Všetky EK boli okres NZ.
Ak aj sa pôjdem sťažovať komu? aké dôkazy? Ako dokázať , že konkretny človek je hajzel a robí naschvály?
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Oco na taketo otazky neviem odpovedat lebo nerobim technika ek stk.Ja len opravujem auta a vonkoncom vlastnim analyzator vyf.plynov.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

bajo777 napísal:zase netreba robit z toho kovbojku, je to obycajny benzinak, ked ma kade dychat :41c2: , spravne sviecky, spravne cievky, spravne zapojene kable :41c2: , nezere olej, nezere vodu, na priechodzi vyfuk, ma kompresie a vyrovnane, priechodzie vstreky, tlak paliva, tak uz snad musi ist jak vino, aj EK s prstom v nose, co si tu zadavatel mysli ze troska nieco dosteluje, tak to je velmi naivna predstava lol , tam nenastavis zhola nic, to je riadiaca jednotka, kable, to neni karburator so srobami kadekde

avelmak co este ine by si na zakladne nevyhovujucej EK urobil ? resp ked vieme ze huli na cerno sadze, to ani na EK nemusi chodit...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Bajo - Felicia ktorú vlastním prešla normálne EK , napriek tomu pri štarte zadymí. Teraz sme so synáčikom špekulovali nad emisiami z oleja u diesla a tak som dal odmerať aj filcku - normálne v pohode by EK spravila. Aj tak na studeno na bezíne dymí.
P.S: diesel má emisie na konzumnom oleji nižšie ako u nafty na hydraulickom rovnaké a na hnusnom vyjazdenom motorovom vyššie ale stále v norme - dymivosť euro 3.
Ten motorák si tam nedám už ani ja nie kvoli emisiám, ale mám obavy že v starom oleji bude kov a uprace mi čerpadlo.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

emisie sa meraju zasadne za tepla pokial viem :-)
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
stefanecpeter
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 15.02.2010 19:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stefanecpeter »

To auto normalne nedymi motor ma pravidelny chod dobre starty olej nezerie spotreba aj do 6 litrov.
Sadze z vyfuku vysli len ked som mu stupil na plny plyn.Preto som chcel vediet co spravit aby mi auto na stk a ek ked ho technik vytoci nezdymilo.Uz mam kupene nove sviecky svieckove kable filtre olej.Alebo mam kupit aj vyfuk ked je taky zaneseny?

Návrat na "Fiat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 14 neregistrovaných