Pzp na dovoz z cz

Všetky otázky a problémy týkajúce sa dovozu vozidiel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

kmet.ad
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 08.08.2019 16:19
Zdieľať na Facebook

Pzp na dovoz z cz

Príspevok od používateľa kmet.ad »

ahojte,mohli by ste prosim poradit?kupil som auto v cz a potrebujem doviezt na svk.poistovna mi ale neda zelenu kartu kym autp nie je prihlasene u nas.niekde som nasiel ze sa da v cz kupit pzp k vyvozovym znackam,viete o tom nieco?napr. ci sa to da kupit rovno niekde na urade,online atd...Vdaka!
tomino.men@windowslive
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 02.10.2010 20:09
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomino.men@windowslive »

k českým značkám potrebuješ českú poistku; skús https://www.srovnator.cz/
slovenskú poistku budeš predkladať až pri prihlasovaní na značky na DI už s techničákom v ruke
autocentrumkk
Príspevky: 230
Dátum registrácie: 20.01.2011 00:01
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autocentrumkk »

Sprav si bud mesačnú /drahšia poistka/,alebo klasickú na rok a po prihlásení na SK im prepošleš sken SK technického preukazu a tým pádom ti zrušia českú poistku.
mtba
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 16.05.2017 21:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mtba »

Cez internet poisti auto na VIN (bez uvedenia SPZ) a nepotrebujes zbytocne mesacnu poistku v CR ktora bude v porovnani s našou drahšia. Biela/zelena karta pride na mail (aspon pred 1,5 rokom som takto poistil auto kupene v CR).
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

A čo v prípade problému? :41c2:
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ked som dávno kupoval sebe auto v CZ tak podmienkou odhlášky na moju osobu bolo uzatvorené PZP v CZ. Bez toho nešlo urobiť úkon v CZ

Minule sa tu ale riešilo že z CZ netreba odhlášku, tak neviem ako to dnes je

Každopádne ked niekto kúpi auto tak ho tých pár českých korún na mesačnú poistku snád nezruinuje
lacike11
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 07.08.2011 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lacike11 »

Neviem kde si robil posistku, ze ti nechceli dat zelenu kartu... Ja som kupil z CZ cca 20 aut a vzdy pri kupe som si cez internet (napriklad superpoistenie.sk) urobil poistku na VIN cislo bez SPZ. Ako poistnika som uviedol slovensky subjekt a nikdy s tym nebol problem. Na mail prisli udaje k platbe (co som zaplatil hned), biela a zelena karta.
Potom som po prihlaseni dohlasil EVC a vzdy bolo vsetko v poriadku. V CZ sa auto vzdy odhlasuje na konkretnu fyzicku alebo pravnicku osobu cize mas TP, ktory hovori ze si vlastnikom MV. Takze poistka plati.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Už vidím ako sa slovenské poisťovne hrnú platiť poistné udalosti na aute s českými značkami! Že to tak robíš ty a „nikdy s tým nebol problém a vždy bolo všetko v poriadku” nič neznamená. Ozvi sa potom keď spôsobiš nehodu. :::
Naposledy upravil/-a cicmanec v 09.08.2019 07:28, upravené celkom 1 krát.
karo69
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 06.09.2018 14:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa karo69 »

Daj si urobiť poistku v ČR, myslím, že je to povinnosť, inak sa auto nedá prepísať, záleží ale aj odkiaľ to kupuješ, ak je to z bazáru tak ti to isto nedajú bez toho ak od súkromnej osoby nejak sa s dotyčným dohodni a kým budú SK značky tak na ňom nebehaj :D a potom urob aj poistku.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

cicmanec napísal:Už vidím ako sa slovenské poisťovne hrnú platiť poistné udalosti na aute s českými značkami! Že to tak robíš ty a „nikdy s tým nebol problém a vždy bolo všetko v poriadku” nič neznamená. Ozvi sa potom keď spôsobiš nehodu. Dovtedy tu neraď bludy! :::
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Ale ved on ani nenapisal, ci to nejake SPZ ma, ci nie… Vyvozne znacky v CR uz nemusia byt, ale vsetko zalezi od okolnosti, ktore si zadavatel temy nechal pre seba ako prisne tajne…
mtba
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 16.05.2017 21:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mtba »

lacike11 napísal:Neviem kde si robil posistku, ze ti nechceli dat zelenu kartu... Ja som kupil z CZ cca 20 aut a vzdy pri kupe som si cez internet (napriklad superpoistenie.sk) urobil poistku na VIN cislo bez SPZ. Ako poistnika som uviedol slovensky subjekt a nikdy s tym nebol problem. Na mail prisli udaje k platbe (co som zaplatil hned), biela a zelena karta.
Potom som po prihlaseni dohlasil EVC a vzdy bolo vsetko v poriadku. V CZ sa auto vzdy odhlasuje na konkretnu fyzicku alebo pravnicku osobu cize mas TP, ktory hovori ze si vlastnikom MV. Takze poistka plati.
Tiez som to takto spravil 2x pri dovoze. S odhlasenim v CR absolutne ziadny problem a neviem preco by s tym mala mat poistovna problem. Auto je odhlasene na konkretnu osobu/firmu, pokial je tato uvedena ako poisteny myslim ze by v pripade nehody nemal byt problem. Prip. zavolat na infolinku poistovne a spytať sa. Neskor som s autom spravil drobnejsiu nehodu na parkovisku a bolo poriesene cez PZP bez vyhrady a to som po prihlaseni ani nedohlasoval špz (na zaklade VIN to uznali).
Napísať odpoveď

Návrat na "Dovoz vozidiel"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: E.R.Y.K.O a 2 neregistrovaní