Pri 4-5 stupni pri akceleracii trasie s autom

sekcia na poukázanie problémov s dízlovými autami. čerpadlá, vstreky, dvojhmoty atd..návody a vysvetlenia

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Midnightt
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 14.05.2011 13:03
Zdieľať na Facebook

Pri 4-5 stupni pri akceleracii trasie s autom

Príspevok od používateľa Midnightt »

Zdravim. Mam problem s autom Skoda Superb 2004 1.9 TDI ...

auto je po vymene spojky a dvojhmoty a riadenia....

mam ho zo servisu von par dni a dnes ked som siel mimo mesto tak som si vsimol ze ked zaradim 4 alebo 5 prevodovi stupen a dupnem na plyn tak pri 1800 az 1900 otackach zacne triast s motorom alebo autom ... trva to 1-2 sekundy a potom to prestane .... na 1,2,3 mozem jazdit ako len chcem a nic to nerobi... motor nehuci ... nic neklepe ... v neutrali je vsetko ok ... len to trasenie pri 4-5 prevodovom stupni pri urcitych otackach.

otazka teda je, moze to byt vadna dvojhmota ? (ktora bola vymenena)

Dakujem. Silentbloky su vraj v poriadku aj ramena ...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nie,nie je to dvojhmota.Možných príčin je snáď desiatka,od zasekávania variability po chybu tandemového tlaku,od podtlakovej hadičky po chybu EGR.Daj niekomu nahrať pri plnej teplote sken všetkých kanálov pri volnobehu.Je to málo ale aspoň čosi,inak je to čistá náhoda sa do chyby trafiť
Midnightt
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 14.05.2011 13:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Midnightt »

no len pred vymenou dvojhmoty to nerobilo ....

ja som na aute jazdil 2-3 dni ale len po meste par km ... vcera som siel mimo mesta a vsimol som si to pri 4-5 stupni .... ale len ked dam plyn naplno od nizkych otacok jak pride ku 1800 tak to zacne a pri 1950 skonci .... ked idem plynule pekne pomaly zrychlujem tak absolutne nic sa nedeje vsetko je ok.

dnes som auto odviezol naspat do servisu nech sa pozru na to a kontrolovali klby, silentbloky a vsetko je ok vraj ... zajtra sa chcu pozret na poloos a na vačku motora ci co mi to hovoril dnes... lenze podla mna to s tym nema nic spolocne... nemohol spravit nejaku chybu pri vymene dvojhmoty ze to robi ? ach ...

://
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Tak mimo iného sa demontuje aj G28 snímač otáčok,ťažko povedať,hýbalo množstvom vecí
Nie že dovolíš babrať vačku,to dobre nedopadne ak to berie taký smer.
Midnightt
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 14.05.2011 13:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Midnightt »

takze podla teba to dvojhmota nebude ...

tak tym padom museli nieco posrat v servise pri oprave čo ... kedze pred tym to auto nerobilo ...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Tak človek by povedal že spojka sa skaziť nedá,no len či naozaj
Midnightt
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 14.05.2011 13:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Midnightt »

cital som uz nieco ze aj zle vystredena moze byt ci co ...

je to pravda ?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Neviem,je nutné vystredovať a problém to nie je,no ale ja iným na ruky nevidím
citronsk
Príspevky: 626
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa citronsk »

..mam podobny problem s Fiatom Bravo, po repase prevodovky a vymeny dvojhmoty auto trasie pri otackach 20000-2600 od 3. stupna hore.. Zacalo to robit o nieco neskor po repase ale pripisoval som to tiez tomuto. Auto bolo na zdvihaku mechanik kontroloval napravy a nic. Nedavno ked som menil brzdy som poprosil nech sa mi pozrie este raz na tu prednu napravu a pricinu pravdepodobne nasiel. Utrhnuty zadny silentblok na ramene. Prvykrat to tiez nebolo vidiet. Tieto silentbloky som uz daval menit v inom servise a zrejme objednali najlacnejsie co sa dalo (vydrzali 20tis. km, 1.4 benzin).
Tvoj pripad je sice trocha odlisny ale stoji zato sa na to pozriet poriadne. Myslim ze taketo nahody sa aj deju celkom casto, mechanici by urcite vedeli povedat, ze opravujes jedno a pokazi sa v tom case nieco uplne ine.. A objednavat lacne diely naprav tiez nema zmysel, clovek to casom aj tak preplati, ked zaplati 2x cenu servisu..
radusko351
Príspevky: 484
Dátum registrácie: 07.05.2012 21:32
Bydlisko: Nove Zamky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa radusko351 »

Midnightt napísal:cital som uz nieco ze aj zle vystredena moze byt ci co ...

je to pravda ?[/quot

Spojka sa musi dobre vystredit aby sla nasadit prevodovka, ked uz tam je prevodovka tak stred osi urcuje hriadel prevodovky, tym padom neexistuje zle vystredena lamela ked uz je nasadena prevodovka a prvy krat vytlacena spojka
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Presne tak.Zlé vystredenie - to sú velké problémy z nasadením prevodovky a či to tam potom niekto narve silou aj keď sa stredy nezhodujú,to už je na "umelcoch"
Ak prevodovka vklzne hore pekne,tak je pohoda,nič nemôže byť ...tak ako radusko351 píše.
Ako nie žeby som nepoznal nikoho kto stred triafa od oka,lebo vystredovák stojí pár e.- .No ale ak môžu ísť rozvody "len tak" tak snáď aj spojka
ternyila
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 22.01.2013 12:28
Zdieľať na Facebook

Rezonacia

Príspevok od používateľa ternyila »

Podarilo sa najst čo to spravilo?Aj mne to robi.Dakujem
wendy007
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 06.10.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wendy007 »

Dobrý deň,

ako ste vyriešili tento problém? ďakujem
ternyila
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 22.01.2013 12:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ternyila »

Odcipovanie auta a ide ako predtým.Netreba nič meniť. Mne to pomohlo. No ak je auto nacipovane!!!
Napísať odpoveď

Návrat na "Bežné poruchy dieselových áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní