Mercedes Benz W205

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mercedes Benz

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

patrik64
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 20.08.2013 15:38
Zdieľať na Facebook

Mercedes Benz W205

Príspevok od používateľa patrik64 »

Ahojte vsetci, mam zaujem o kupu MB W205 (r.v. 11/2014) C220 cdi. Vie mi niekto kto ma s tymito autami (motorizaciou) skusenosti poradit, na co si dat pri kupe pozor? Pripadne co su caste chyby tychto modelov? Za rady vopred dakujem
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

Mali sme 4 také vo firme. Od novoty. Predovšetkým si daj pozor, aby si to nekúpil. Slabé, ale naozaj príšerne SLABÉ!! Tých 100 kW (čo je samé o sebe dnes mizéria) to má iba v techničáku. Musíš to poprosiť, aby sa to vôbec hýbalo. Diferák to má vyriešený tak mizerne, že na mokre stále jedno kolo hrabe, ako keby to malo výkon.
Debilná ručná brzda, ktorá je vlastne nožná, a idiotsky umiestnená páčka tempomatu, ktorú si pletieš s blinkrami, to sú už len také čerešničky na torte.

No a pri 60 000 km začali problémy s DPF...
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Ake problemy s DPF? presne hodmoty, vysledky z originalnej diagnostiky? Teraz som videl jedno sice predchadzajuci model ale motor rovnaky aj ked mal v riadeni tri generacie, ze problem s DPF, aj ze ho cistili, pi.u materinu s nim robili, mozno len zobrali peniaze za nic, problem bol uplne inde a lacny.
koumi
Príspevky: 359
Dátum registrácie: 23.09.2004 08:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa koumi »

jergusko napísal:Mali sme 4 také vo firme. Od novoty. Predovšetkým si daj pozor, aby si to nekúpil. Slabé, ale naozaj príšerne SLABÉ!! Tých 100 kW (čo je samé o sebe dnes mizéria) to má iba v techničáku. Musíš to poprosiť, aby sa to vôbec hýbalo. Diferák to má vyriešený tak mizerne, že na mokre stále jedno kolo hrabe, ako keby to malo výkon.
de***á ručná brzda, ktorá je vlastne nožná, a idiotsky umiestnená páčka tempomatu, ktorú si pletieš s blinkrami, to sú už len také čerešničky na torte.

No a pri 60 000 km začali problémy s DPF...
Prosím ťa, ukáž mi nejakú 220cdi so 100kw... lebo čo viem majú 125kw a to keď niekomu nestačí tak neviem neviem, a asi si sa v tom neviezol, len si slintal na dvore lebo vozenie v tom, vrátane ergonómie... málo čo sa tomu vyrovná

pre zadávateľa https://www.auto.cz/mercedes-benz-c-220 ... zdou-64391
leonNL
Príspevky: 1239
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa leonNL »

Jergusko, trochu si mimo, nevadi, uvediem veci na pravu mieru. Takze, W205 220cdi ma 125kW (neviem kde si nabral 100, predtym nez trepnes nezmysel aspon si daj namahu vygooglit udaje aby si nebol za ...), parametre ktore udava vyrobca: 0-100 7,7s, Vmax 233 kmh. Takze neviem co ste mali vo firme, ake vydojene hajtry, pretoze auto strednej triedy s podobnym pomerom vykon/spotreba a takymi dynamickymi parametrami patri k tomu najlepsiemu na trhu, nie nadarmo je W205-ka oznacovana renomovanymi motoristickymi magazinmi ako kralom strednej triedy.

A pre zadavatela: na to aby sa dali popisat nejake vady, je este trochu priskoro, jedna sa o pomerne mlady model. Ak kupis zachovaly kus s jasnou historiou, urcite to nebude krok vedla.
Hrdym majitelom:

W219 CLS63AMG 2010

W211 E55AMG 2005
an-dy88
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 09.06.2017 15:51
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa an-dy88 »

buď alebo, daj si pozor na všetko na čo by si sa kukal aj pri inej jazdenke, vždy sa niečo môže vyskytnúť, ale ako už písali ak to bude zachovalé a žiadna hajtra tak si myslím, že dobrá volba :)
Rolfos
Príspevky: 550
Dátum registrácie: 27.11.2006 11:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Rolfos »

jergusko napísal:Mali sme 4 také vo firme. Od novoty. Predovšetkým si daj pozor, aby si to nekúpil. Slabé, ale naozaj príšerne SLABÉ!! Tých 100 kW (čo je samé o sebe dnes mizéria) to má iba v techničáku. Musíš to poprosiť, aby sa to vôbec hýbalo. Diferák to má vyriešený tak mizerne, že na mokre stále jedno kolo hrabe, ako keby to malo výkon.
de***á ručná brzda, ktorá je vlastne nožná, a idiotsky umiestnená páčka tempomatu, ktorú si pletieš s blinkrami, to sú už len také čerešničky na torte.

No a pri 60 000 km začali problémy s DPF...
Doma mame W211 E320CDI 4matic sedan, kamarat ma W212 E200CDI kombik manual a vacsi rozdiel vo vykone je tam vidno iba nad dialnicnym limitom.
futy
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 19.03.2010 20:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa futy »

Tak w205 neviem ktorú ste mali v práci, ale tú čo mám, má ručnú el.tlačítkovú a to hrabanie som za mokra ešte nepostrehol, nemám síce naftu ale to je capina, trakciu to má za mokra bez problému pokiaľ si nevypneš asistentov. Mám to síce len 5mesiacov ale jazdenie to je slušné s podvozkom agility control a 9A prevodovka radí ani nepostrehneš kedy, by som povedal jemnejšie ako ZF v f10.
Napísať odpoveď

Návrat na "Mercedes-Benz fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných