Skoda Octavia 2007 - klimatizacia

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Gurole
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 04.09.2011 23:08
Zdieľať na Facebook

Skoda Octavia 2007 - klimatizacia

Príspevok od používateľa Gurole »

Dobrý večer prajem Vám ja by som sa vás chcel opýtať či neviete mi poradiť mám škodu Octaviu ročník 2007 a nejde mi klíma pozerali nato v servise menili tam niečo aj tak stále to tam nejde neviete aká vada tam moze bit natym? Vopred za odpovede ďakujem
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

A vieš napísať čo menili a čo overovali a z akým výsledkom.To akože vrátili auto neopravené a nechali si zaplatiť výmenu ktorá nič nezmenila ? Bez informácií sa ale nepohneš z miesta a niet šance poradiť bez základných znalostí problému
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Ďalší... :::

Môže to byť: kompresor klímy, spojka na remenici, snímač vysokého tlaku, snímač nízkeho tlaku, expanzný ventil a ešte pár ďalších vecí. Už si teraz múdrejší?
Gurole
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 04.09.2011 23:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Gurole »

Zdravim menili kompresor hadicky pozerali tie sú ok za opravu som ešte nič neplatil zatiaľ
bjbbobek
Príspevky: 653
Dátum registrácie: 03.06.2012 13:07
Bydlisko: Gbely
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bjbbobek »

No asi si neoverili funkčnosť a hneď sa menilo. Dosť často sa vyskytuje u mňa že kabeláž uhnita alebo ukyvana v mot priestore . Každé auto je ale na inom mieste takže treba hlavne vedieť použiť diagnostiku a správne sa zamerat...tiež som sa popálil.
Diagnostika,elektronika,geometria,pneu servis,klimatizácie
an-dy88
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 09.06.2017 15:51
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa an-dy88 »

a prečo vymenili kompresor? boli si istý, že to treba? auto im vráť a za ďalšie opravy neplať, zaplať len za to, čo urobili dobre, nech sa pozrú diagnostikou, môže to byť veľa vecí
TheWinnafta
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 19.11.2010 16:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa TheWinnafta »

cicmanec napísal:Ďalší... :::

Môže to byť: kompresor klímy, spojka na remenici, snímač vysokého tlaku, snímač nízkeho tlaku, expanzný ventil a ešte pár ďalších vecí. Už si teraz múdrejší?
dvojková octavia nemá spojku, ale stálobežný kompresor a snímač nízkeho tlaku? :D
jaster-83
Príspevky: 1441
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

ono z popisu nieje vlastne ani jasne ci je to dvojkova (aj ked silny predpoklad ze ano) nakolko jednotkova sa vyrabala do rv. 2010
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Gurole, az napises, ze mas klimatizaciu bez zavad v diagnostike, ze mas v poriadku poistky, az napises o tom, kolko ide do ovladacieho ventilu na kompresore, ak napises ake tlaky su na VT a NT s vypnutym motorom, potom na volnobehu a ako sa sprava VT a NT pri zvysenych otackach (cca 2000ot/min),az napises nieco o tom, ci nahodou klima nebola dlhsie bez chladiva a otvorena atd..
Tak potom sa da poradit.
Ale takto?
To, ako by si napisal, ze auto nestartuje a ze chces vediet, co tomu je.
Troska sebareflexie by to chcelo, nez sa zalozi tema. Bez udajov sa neda radit. Je jedno, ci to skodovka, lada, francuz, japonec.
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

Predovšetkým zmeň servis. Okrem toho, čo tu už odznelo, na jednom voze nám nešla klíma ešte z jednej príčiny: V horúcom počasí, keď bolo motoru fakt teplo, automatika vypla klímu, aby znížila zaťaženie motora.
Príčinou bol bordelom zanesený priestor medzi klímovým a vodným chladičom. V dôsledku toho sa motor hrial viac ako sa mal a preto vyplo klímu.
Neviem ale, či Oktávka z roku 2007 bude mať takýto systém..... Každopádne, ten priestor si aj tak daj vyčistiť.
Budeš sa čudovať, čo odtiaľ po tých 12 rokoch pôjde.
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 36 neregistrovaných