Skoda Octavia 1.9 tdi 66kw - startovanie

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

11octavia12
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 07.08.2019 18:32
Zdieľať na Facebook

Skoda Octavia 1.9 tdi 66kw - startovanie

Príspevok od používateľa 11octavia12 »

Dobrý deń prajem všetkým. Mám problém s štartovaním keď ráno naštartujem tak dlho točí alebo až na tretí krát mi to chytí. Neni to nové auto. Najazdených 336 000 km. Dal som meniť rozvody s vodnou pumpou a odvtedy mi takto štartuje. Predtým štartovanie bez problémov aj ráno. Ten kto mi menil rozvody povedal že palivové čerpadlo je od nafty. Že to nemá byť od nafty povedal Pod krytom motora je všade nafta alebo olej ak ma chápete. A že môžem si pripraviť 350 eur na repas čerpadla. Nechápem v čom je problém keď predtým dobre štartovalo hneď na prvý krát.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24919
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Povedal by som že by to bola vzácna zhoda času aby pokazili štarty práve po rozvodoch.Ale je to velmi časté,pretože sa naháňa čas a na poriadnu robotu nie je čas.Bežne sa vyprdnú na to aby použili sťahovák na rozvodové kolečko (lebo ho nemajú) len prehodia remeň podla fixky.Ešte aby sa na to neprišlo nastavia predvstrek kedže to je chvilka.Takže sú blbo rozvody,potom blbo predvstrek a problém je na svete,pretože čidlo vačky to nemá,miesto neho je snímanie vo vysokotlakom čerpadle.
11octavia12
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 07.08.2019 18:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 11octavia12 »

za robotu sy pytal 260 eur. aj rozvodmy samozrejme. ze vraj je v zaruke lenze nedal mi ziaden papier. a povedal mi ze ked sa daco dojebe nech nehovorim nanho bo on lahko zisti ci som zle jazdil ale bo. no mam stoho vsetkeho zlepocity
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24919
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Tomu sa hovorí - dať hovnu facku.Hneď po rozvodoch je hneď po rozvodoch,a štýl jazdenia nemá na túto vec žiadny dosah .Ale osvedčuje dotyčného ako neskutočne hlúpeho človeka,keby aspoň držal klapačku ak už sa "zadarilo"
Smutné je to,že ak by sa aj žiadalo vrátiť sa na reklamáciu,v prípade takéhoto uja je to ako streliť si do nohy.
11octavia12
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 07.08.2019 18:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 11octavia12 »

Teraz co mu povedat pripade ake ine riesenie by sa mohlo urobit? niektory tvrdia ze treba nastavit cerpadlo ze najprv napojit na pocitac. no neviem co dalej
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

mhlavaty napísal: Smutné je to,že ak by sa aj žiadalo vrátiť sa na reklamáciu,v prípade takéhoto uja je to ako streliť si do nohy.
Najsmutnejšie je , že takýchto mechanikov je 99 zo sto náhodne vybratých.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
christiane
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Re: Zlé śtartovanie Octavia 1.9 tdi 66kw

Príspevok od používateľa christiane »

11octavia12 napísal:Ten kto mi menil rozvody povedal že palivové čerpadlo je od nafty. Že to nemá byť od nafty povedal Pod krytom motora je všade nafta alebo olej ak ma chápete
No a od coho je vlastne ten motor?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24919
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Čo s tým ? skontrolovať ! V okienku na prevodovke nastaviť zotrvačník na rysku,vacu čerpadielko dole a do vačky prípravok,sedí alebo aj nie.Ak sedí tak zohriať motor na prevádzkovú teplotu a nastaviť pomocou Tdi grafu predvstrek.Do hodiny musí byť jasno
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

Sa usmievam nad 350 euro za repas cerpadla...pred dvomi mesiacmi som kupil a instaloval cerpadloza tisicku...len to nebola ochcavka...ale aj tak len osobne auticko...
dreeevo
Príspevky: 454
Dátum registrácie: 21.11.2010 20:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dreeevo »

Ak niekto nevie správne vymeniť rozvody na 20 ročnom nafťáku nech ide radšej zemiaky sadiť ako sa venovať autám.... :342a:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24919
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

lorak777 napísal:Sa usmievam nad 350 euro za repas cerpadla...pred dvomi mesiacmi som kupil a instaloval cerpadloza tisicku...len to nebola ochcavka...ale aj tak len osobne auticko...

Kefalíne,čo si predstavujete pod takým slovom "repas" ?
Slovensko pozná "čiastočnú" GO....takže zo slovom repas môže byť spojené hoci aj opucovanie.
Ja by som s tým súhlasil že 350.- pod podmienkou prítomnosti pri repase.
Maďar v Székesfehérváre ma pozval si pozrieť "laboratórium" kde sa robili opravy aj do miestnosti kde už čerpadlá nastavovali a testovali.Tu odtiaľto ja nechcem ani skapatú mačku a nie repas.Nafúkný hlupáci čo nevedia na pozdrav ani odpovedať,nie sa normálne baviť alebo sa dokonca pýtať...viete to správne nahodiť ? vysvetlím vám ?
Poliakovi sme roky rokúce nosili opravovať elektroniku,RJ,airbag jednotky hoci aj rádia a pod. vždy sme tam sedeli celé hodiny a sledovali čo ako robí. Tu sa musia chlapci znova narodiť aby zmenili premýšlanie
11octavia12
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 07.08.2019 18:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 11octavia12 »

Byvalý majiteľ auta sa staral o auto kazdy rok v septembri pravidelne menil olej vsetky prevadzkove kvapaliny aj vsetky filtre a nepozeral na km. V aute je nove turbo pred 26 000 km. mam otom doklady co mi dal byvaly majitel cez tuto stranku - https://www.turboarena.sk/skoda-octavia ... uchadlo-4/ . Z robotou platil 650. Aj nova spojka predne przdy nove. Zadne musim dat menit vraj on len predne. No auto ma najazdene 336 000 km. neni nove auto. ked som si isiel pozriet to auto dal mi kluce a povedal chod si vyskusat pockam ta tak som sa kus natom povozil. bol som spokojny vyborne zrychlenie atd no na motor nemozem nic povedat funguje auto spolahlivo a spotreba dokonala 10 euro cely tyzden do roboty a domov. Samozrejme mi povedal aj chyby auta. ale startovanie bolo hned na prvy krat. A dnes mi povedal byvaly majitel ze on zhavice nemenil. on to auto kupil ked malo najazdene 250 000 km a dal tomu vela penazi. Chodil stym raz zacas do lesa posledne roky bo on si kupil nove auto co uz ma kus dlhsie. interier a exterier krasne zachovaly. len to startovanie mam toho obavy. ze by to bol tym ze dotycny co menil mne rozvody daco pokazil alebo neviem ci zhavice. pod krytom motora je vsade olej alebo nafta neviem. ale nic netecie som pozeral.
m...
Príspevky: 252
Dátum registrácie: 25.05.2009 08:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa m... »

umyt motor nech je cisty a suchy, nastartovat a sledovat co odkial slzi. nakoniec zistis ze presakuje nafta z prepadovej hadicky za euro a zavzdusnuje sa to :zg282:
brok00
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 06.06.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa brok00 »

Jedine co mozes spravit je poriadne ocistit a usisit motor na volno nastartovat a sledovat, kde to zacne slizit
11octavia12
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 07.08.2019 18:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 11octavia12 »

dakujem vsetkym za rady. Takze sa urobilo autodiagnostika cez pocitac. kompresia vo valcoch je v poriadku no na jednom valci ze slabsie ale to po tolkych kilometroch je normalne. podla znameho rozvody su vymenene spravne takze v rozvodoch neni chyba. cez pocitac ukazalo toto : prepinaci ventil klapky saciho porubi (239) preruseni nebo zkrat na kostru P3105-35-10 --- Sporadicka. toto ukazalo pocitac nedalo odstranit chybu. kupil som taky cistiaci sprej na motory a vycistil som cerpadlo pod krytom motora. je ciste. Dozvedel som sa ze predosly majitel mal problemy so startovanim uz dlhsiu dobu. Neviem ci treba tesnenia kupit na vstrekovacie cerpadlo, alebo moze byt aj triska tovie kolko by stala oprava no nemam tolko financie kedze platim hypoteku a v servise v RA vela pytaju na opravu. skuste mi poradit dakujem.

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 29 neregistrovaných