Lacné auto do max 3500€ - Golf 5?

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

xentry napísal:Bajo radsej opravim motor ked sa "rozpadne" ako mat cele auto hnile od prvej po poslednu srubku, ktorej sa chces chytit, kde ti treba 13,5ku kluc lebo 14tka uz je kvoli hrdzi velka a do 13 este treba pockat aj ked nie dlho a uz ked bude kluc tak ju rovno odtrhnes aj ked co robis. No ale zase vies, ze ja som velkym fanusikom aj VW group, obist navzdy a daleko :)
ved ale sa bavime o aute na dojazd, 323 nebude nikto vyvarat a ked stoji motor ani opravovat lol zakial vrci, korozia tiez volaco udrzi pokope, to uz je jak pozvarane aspon vies ze sa same nic nepovoli, iba velke diery musis sledovat aby si nebol jak fred finston, zato ked kupi dymovnicu novsieho datumu na rozpocte aj nehrdzavu, to este spozna ine cirkusy, ze mu este bude do placu z 5 litri vs 8, kopu sa uz vyliecilo zo spotreby, len skoda ze je hnoj uz aj v benzine, cim novsie, tym istejsi pruser...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
patkan50
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 30.07.2018 19:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patkan50 »

Napr. teraz som trochu hľadal a trochu i udrelo do očí toto https://www.autobazar.eu/peugeot-207-14 ... 25013.html

názory?
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Lenze ani auto na dojazd nesmie byt samovrazedna alebo vrazedna cestna misia, musi byt v poriadku, ked nie je a nechce byt ma byt v smeti a nie na ceste.
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

patkan50 napísal:Chcel som niečo čo menej žerie a je komfortnejšie na diaľnici.
Ked by si rad niečo komfortnejšie tak neviem prečo pozeraš auto typu P207, ved to je trieda malých lacných áut a u nich na komfort zabudni
Máš 3500€ tak sa obzri po nejakom P406 HDI, v takom lepšom stave bude stále dosť pod 2000€ (seriozny kus nájdeš možno aj za 1500€) a teda ostane aj nejaký servis
patkan50
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 30.07.2018 19:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patkan50 »

Díky, no asi som fakt tvrdohlavý ale nemienim kupovať ešte staršie auto ako som mal. Nepotrebujem ani veľké auto, rozmerovo by 207 vyhovovala. P406 som pozeral ale všetko pomaly okolo 1000€, príde mi to ešte horšie auto ako som mal.

E/ o vzhľade ani nehovorím
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Napíšeš do názvu témy "lacné auto" a potom to zaklincuješ týmto
E/ o vzhľade ani nehovorím

Mám dojem, že tvoje ďalšie auto ťa vyjde velmi velmi draho.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
patkan50
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 30.07.2018 19:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patkan50 »

Tak autá od 3000 už vyzerajú celkom schopne, ako nečakal som rady že kúp si auto za 1000 keď jasne som dal rozpočet do 3500€.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Rada kúp si za 1000 je najlepšia akú si mohol dostať. Auto 1000 servis 1000 a ešte ti ostane 1500 na palivo.
Takto kúpiš za 3 tisíc a už ti bud chýbať 2500 na servis, takže auto bude onedlho nepojazdné a ty si budeš trhať vlasy.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
patkan50
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 30.07.2018 19:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patkan50 »

Dobre dobre, ako určite si nechám poradiť, len stále hľadám proste maximum do tej ceny. Ja viem, že dostanem facku keď nebudem mať na servis a to asi fakt potrebujem...

Ešte niečo takéto napr. https://www.autobazar.eu/peugeot-308-sw ... 59874.html ?? Liter bz ostal ešte na servis..
Dep
Príspevky: 1207
Dátum registrácie: 15.06.2009 15:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dep »

Ta 308 nie je zlá za ten peniaz. 1000 je minimalna rezerva a buď pripravený s peňaženkou keď čokoľvek, čo sa dotýka nafty, zahučí. A samozrejme trošku predvidaj so servisom a spýtaj sa po okolí, kto Ti vezme staršieho Pežota do dielne.

280tis slúžilo majiteľovi určite dobre, Ty môžeš schytat tu negatívnu stránku auta parádne s toľkými kilometrami.
Subaru Outback Business NAVI 2.5i 129kw (2017)
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

patkan50 napísal:Tak autá od 3000 už vyzerajú celkom schopne, ako nečakal som rady že kúp si auto za 1000 keď jasne som dal rozpočet do 3500€.
Vieš kde je chyba?
Ked chceš obstojný P406, tak zabudni na kusy po 1000€, tak isto to platí pri Golfe V za 3500€...

To že je novší a drahší nič neznamená. Zasada je vyhýbať sa najlacnejším kusom z ponuky a to platí aj keby sme sa bavili o aute za 8000€, respektíve napríklad o ročníku 2014.
Ak je nejaké auto na spodu cenovej ponuky tak to pre niečo je!!! Nikto nepredáva auto pod cenu len tak
patkan50
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 30.07.2018 19:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patkan50 »

Dep napísal:Ta 308 nie je zlá za ten peniaz. 1000 je minimalna rezerva a buď pripravený s peňaženkou keď čokoľvek, čo sa dotýka nafty, zahučí. A samozrejme trošku predvidaj so servisom a spýtaj sa po okolí, kto Ti vezme staršieho Pežota do dielne.

280tis slúžilo majiteľovi určite dobre, Ty môžeš schytat tu negatívnu stránku auta parádne s toľkými kilometrami.
díky moc za odpoveď :) tá 308 už má DPFko alebo nie ?
kazimir
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 17.02.2016 17:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kazimir »

Chlapi vy mu teda davate.

Rada ze ma kupit peugeot 406 hdicko, ale nie taku za 1000€ najnizsiu v ponuke, je mu platna ako mrtvemu zimnik. Ked 90% ich je takych a ta jedna v republiky za 2000€+ je cez pol republiky.

To ze si vy p. Hlavaty opravite 1000€ auto za 800€ do nadherneho technickeho stavu je mu tiez zbytocne. Lebo on za 1000€ nekupi auto v takom stave ako vy s okom mechanika a desiatkami rokov skusenosti. A uz duplom ho nevyservisuje za 800€, lebo kupi v horsom stave a da ho opravit do servisu. No povedzme si aky servis najde s jeho skusenostami...No nie taky ako poskytujete vy. Skor taky, ze da dvakrat tolko a to ak nebude treba robit zasadne zasahy do motora a prevodovky. Na to dostane odpoved: "To uz sa ti neoplati robit, to dojazdi alebo predaj."


Ak by si toto forum sledoval dlhsie a poznal prispievatelov, tak by si vedel citat medzi riadkami.

V podstate sa ti obaja snazia povedat to iste. Ze nemas slepo hladat za tu cenu co najvyssi rocnik. Mhlavaty ti napisal, ze golf 5 do rozpoctu nie, ale 4 ano. S tym by sa dalo suhlasit, ale tiez bude treba pohladat solidny kusok.

Kazdopadne si musis urcit poriadne priority.
Ak je najdolezitejsie jazdit normalne dialnicu, tak treba vyberat podla toho. Lebo 1.4 benzin ti pri 120 bude na dialnici vzdycky vrestat a zrat. Aj ford focus 1.6 benzin ti bude na dialnici vrestat vo vysokych otackach. Sice asi bude lepsie odhlucnene ako mazda, ale proste benzin bude tocit viac otacok ako dizel. Takze sa treba v prvom rade rozhodnut ci benzin alebo dizel.

Avsak tvoja nevyhoda je, ze neskusenemu je lahsie kupit solidny benzin v tvojom rozpocte ako dizel. Takze budes musiet vynalozit vacsie usilie. To sa neda takto cez internet poradit, ze toto auto kup, kazdy kus je dobry.

Pri dizli su velke polozky na opravu cerpadlo, vstreky, dvojhmota, turbo. Pogoogli si nieco.

Dalsia vec je kde to budes servisovat, darmo sa docitas, ze je dobre auto fiat croma 1.9jtd, ked budes mat mechanika, ktory opravuje hlavne skodovky a volkswageny a ma nazor, ze najhorsie su vsetky auta zacinajuce pismenom "f". Fiat, ford a fsetky francuzske.

Takze pozistovat v okoli kto u koho servisuje a kde je aky dobry servis a ake auta opravuju, na ake znacky sa specializuju. Pripadne sa potom ist aj priamo tam poradit vobec nie je na skodu. Ak sa nemas s kym, co asi nemas, ked tu pises.

Co mozes urobit sam, je si nastudovat ktore dizlove agregaty su spolahlivejsie ako ostatne. Lebo to nie je Tdi ako Tdi, Dci ako Dci atd. Nie je to iste 1.9tdi a 2.0tdi, tak isto ako nie je to iste 1.5dci a 2.0dci atd. A musis v tom samozrejme zohladnit aj rocnik a aj vykonovu variantu. Je ti naprd, ze konkretny dizlovy agregat od roku 2010 je dobry, ked ti nesedi do rozpoctu.

Takze zistit ci benzin alebo dizel. Potom zistit, ktore konkretne motory v dostupnych rocnikoch dat na zoznam a az potom hladat. Prevodovka samozrejme manual a idealne bez 4x4.

Cim skor potrebujes auto, ty viac budes musiet robit kompromis a mat v hladaciku viac kuskov. Urcite nestrielaj inzeraty od boku bez rozmyslu, ale utried si v hlave co vlastne chces.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Takze pozistovat v okoli kto u koho servisuje a kde je aky dobry servis a ake auta opravuju, na ake znacky sa specializuju. Pripadne sa potom ist aj priamo tam poradit vobec nie je na skodu.
Keď som tu pred nejakým časom napísal že dcéra vo švajci si auto necháva vybrať od svojho mechanika, tak polovica sa smiala a polovica neverila. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
kazimir
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 17.02.2016 17:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kazimir »

Ale prd, ved sa to tu uz pisalo xkrat. Neviem kto ta vysmial, ale ja som to nebol.

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: pat03596 a 14 neregistrovaných