VW Passat b6 - núdzový režim pri vyššej teplote vonku

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

jurco1990
Príspevky: 80
Dátum registrácie: 16.01.2018 10:52
Zdieľať na Facebook

VW Passat b6 - núdzový režim pri vyššej teplote vonku

Príspevok od používateľa jurco1990 »

Ahojte, chcem sa spýtať, mám Passat B6, a keď je vonku vyššia teplota a svieti slnko tak ma hodí do núdzového režimu. Na panely mi to vypíše ,,motor do dílny” a auto vôbec neťahá. Je to 2.0TDi 125kW. Či niekto neviete v čom môže byť problém. Vyhodí mi to hlavne pri vyššej rýchlosti keď idem napríklad 120 a viac. Večer keď je už tma a idem z roboty a je nejakých 20 stupňov vonku tak môžem ísť aj 170 a nič.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Príčina nie je teplota samotná,iba to s ňou súvisí kedže mení určité režimy a hodnoty.Treba nutne získať poznatok čo sa RJ nepáči,aby sa dal odhadnúť okruh v ktorom sa bude niečo riešiť.Prípadne hneď aj urobiť logovanie v záťaži, návod tu...
vcds-diagnostika-tdi-motorov-logovanie- ... 59758.html
z toho už sa dá vychádzať
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

do servisu na diagnostiku...
jurco1990
Príspevky: 80
Dátum registrácie: 16.01.2018 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jurco1990 »

Na diagnostike som bol, a vraj to bude buď turbo alebo sa mi z toho tepla rozchadzaju kabliky, ak by to bolo turbo tak to urobi asi aj večer nie? Turbo bolo repasované pred rokom
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Turbu je teplo vždy,potrebuje ho dokonca.Treba to nalogovať,a bude jasno.Tu autorizák (dokonca) chcel meniť turbo,tiež padalo do núdze pre bublinky v palive.Samozrejme bez paliva motor do turbíny naprdí menej,to súdruhom z NDR nevadí.Vymeniť O krúžok na palivovej spojke za 50 centov nie je to isté ako 700 e.- za turbínu.Naštastie sa majiteľ tej sumy tak naľakal že drhol a začal zisťovať
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 14 neregistrovaných