Lacné auto do max 3500€ - Golf 5?

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

patkan50
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 30.07.2018 19:22
Zdieľať na Facebook

Lacné auto do max 3500€ - Golf 5?

Príspevok od používateľa patkan50 »

Ahojte, viem že podobných tém je milión ale naozaj už som toho popozeral veĺa a stále neviem na čo sa zamerať pri nízkom rozpočte, preto zakladám novú tému - snáď pomôže aj niekomu inému s podobným budgetom.

Doteraz som jazdil na Mazde 323F 1.6 Benzín, no jej stav hlavne čo sa týka hrdze bol hrozný, tak som ju predal.

Hľadám niečo do max 3,5K opäť cca na 2-3 roky jazdenia. Bývam v Bratislave, auto väčšinou celý týždeň stojí pred barákom (max 1-2krát do práce autom 20km dokopy), každý víkend kvôli škole chodím BA-TT a cca každý druhý BA - PB (170km cca).

Na výkon si moc nepotrpím ale Mazda bola veľmi lenivá. Rozmýšlam na dieslom a konkrétne nad Golfom 5 (väčšinou najazdené viac ako 250 tisíc) to hlavne kvôli spotrebe a lacným dielom. Nepotrebujem veľké auto.

Mazda mi nevyhovovala kedže na diaľnici už pri 120 to bolo vo vysokých otáčkách, auto hučalo neskutočne a človek nepočul ani vlastnú myšlienku.

Spotreba bola vysoká, priemerne skoro 8 litrov, preto hľadám aj niečo a menšou spotrebou.

Je Golf 5 1.9 dobrá voľba premňa alebo pozerať po niečom inom? Ďakujem všerkým a prajem pekný víkend
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Na dva roky jazdenia kupujem Felicie s plynom po 400 evri a za tú dobu max raz vymením olej. (60t km) po dialnici jazdím 90 medzi kamionmi - aj si pospím aj spotreba je 8l plynu.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
patkan50
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 30.07.2018 19:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patkan50 »

Ok, nech sa ti darí :3906:
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

No za 33 rokov??? asi už v mínuse nebudem :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
Len aby si bol v obraze čo filcka zvládne
Obrázok Obrázok Obrázok
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

golf 5 tdi za 3,5 litra, co dodat, to bude iste prechadzka ruzovou zahradou zohnat cukrik na sk....rozmyslam kolko nastrocnych malo tento prirodzeny fasa napad jak ty na kazdom jednom kuse, kupim povozim sa a este dobre predam ? kolkati mali napad ze tam bude treba aj nieco platit ? moj kamarat dal 3000e do jednickovej oktavky z roku 2002 a to by si najskor nezavadil okom o taky kar a ani neni na predaj takze to je jedno

apropo stare tdi a bratislava, progresivne vedenie mesta uz planuje tuto kombinaciu poriesit emisnou zonaciou, aby si nemusel k autku potom dochadzat este mhd lol

drzim palce, vela stastia, budes ho potrebovat...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
patkan50
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 30.07.2018 19:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patkan50 »

Ale tak práve preto som sem prišiel pre radu.

Aké sú alternatívy? Pozeral som Peugeot 207 HDi napr.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Golf 5 nie je dobrá volba v tomto rozpočte.Dopadne katastrofálne,G5 v tej cene v diesli bude auto ktoré od prvej chvíle bude žiadať peniaze,pretože nikto dobrú G5 dieslovú jednoducho nepredáva,ludia sú svine ale nie blázni.A že hneď v počiatočnom vstupnom servise po zmene majiteľa zahučí čosi peňazí je samozrejmé.proste nereálna myšlienka.Ak napíšeš G4 čo je tak isto vďačné auto poviem že ano.
Ale nechápem prečo na tak krátku dobu a spôsob využitia nevyberieš nejakú P 206 v benzíne za tri stovky v cukríku.Po dvoch rokoch ocovi na traktor.Snívaš o P207 Hdi...evidentne nevieš o autách veľa.To Hdi ak sa vydarí budeš neštastný,nezabúdaj že budú dve letá ale aj dve zimy.Čo v lete áno,v zime môže byť úplne inak,a pri dnešnej kúpe to neodhalíš,v zime budeš mimo rozpočtu.
Ja vidím kúpu auta rozumnú ak sa z dostupného rozpočtu použije na samotné auto iba polka peňazí.
patkan50
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 30.07.2018 19:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patkan50 »

Máš pravdu, o autách neviem skoro nič.

Peugeot som spomenul na základe inej témy na tomto fóre, kde ho odporúčali v danej cenovej kat. spolu s Kia Ceed SW CRDi.

Ako stým Golfom som mal aj ja také tušenie, že to nieje dobrá voľba. A jasné €€€ chcem dávať do toho čo najmenej.

Golf teda vylučujem a vlastne to auto budem mať až pravdepodobne 4 roky...

Inak díky všetkým zatiaľ za reakcie :300f:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Poviem ti príklad ktorý už je u konca,velmi dobrého.6-7 rokov späť som zohnal neveste P206 peknučký za tisícku,technicky ho celý obnovil takže skončil kdesi na 1800 eurách.Roky prešli s výdajmi benzín/olej poistka STK. to sú všetky peniaze ktoré si vyžiadalo.Prešlo neskôr k bráchovi výmenou za G4 už s PD motorom.
Teraz sa vráti ku mne po rokoch za tri stovky lebo sa mi oplatí neťahať na trh a pre súčiastky Voyagera pre upchaté mesto.To je úspešný príbeh a nie ísť do maxima čo sa za dané peniaze dá.To nikdy dobre dopadnúť nemôže.Minúť treba minmum peňazí ktoré sú disponabilné aby aj zlý nákup či iný problém mali riešenie.
patkan50
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 30.07.2018 19:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patkan50 »

Jasné ja ti rozumiem, ale trochu sa skús prepnúť do môjho myslenia. Oproti tebe mám nulové skúsenosti, čo sa týka nejakého domáceho bastlenia, že si viem auto porobiť/opraviť nehrozí u mňa. Takže kúpiť ošarpaný Peugeot 206 a doma si ho "obnoviť" je utopia.

Mal som doteraz Mazdu 323f, ktorá bola zvonku ako cukrík, no podlaha sa rozpadala. Nebolo to moc komfortné auto, dal som do toho veľa peňazí - lambda sonda, ABS čidlá, od všelijakých káblov po tyčky atď... a z auta ktoré som kúpil za 1500, bolo zrazu 2500€ po krátkej dobe. Teraz som ho po dvoch rokoch predal.

Myslel som si, že keď kúpim niečo za 3500 tak bude aspoň ako taký pokoj - samozrejme olej, brzdy nepočítam.

Chcel som niečo čo menej žerie a je komfortnejšie na diaľnici.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

predpokladam ze motor si ale nechytal :-), hrzdu si kupil uz zo znackou, tomu si sa mohol vyhnut vopred...ale to je vsetko nic, az postojis v prdeliciach pri krajnici, spomen si na mazdu a jej problemy :3035:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
patkan50
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 30.07.2018 19:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patkan50 »

Ja som neriešil s motorom nič, až na kontrolku motora ktorá svietila od začiatku. 3krát som bol v servise - raz menili lambda sondu, a dvakrát mi chceli vzmeniť katalizátor za 500 euríčiek čo som odmietol.

Ako je pravda, že motoricky to bolo skvelé auto ale proste absolútne nevhodné na diaľnicu, ja som myslel že to auto vybuchne, nedalo sa ani rádio počúvať.

O ďaľších chybách ani nehovorím, lebo ja viem, vy sa vyznáte (mzslené fakt v dobrom) a porobíte si to doma na kolene...
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Bajo radsej opravim motor ked sa "rozpadne" ako mat cele auto hnile od prvej po poslednu srubku, ktorej sa chces chytit, kde ti treba 13,5ku kluc lebo 14tka uz je kvoli hrdzi velka a do 13 este treba pockat aj ked nie dlho a uz ked bude kluc tak ju rovno odtrhnes aj ked co robis. No ale zase vies, ze ja som velkym fanusikom aj VW group, obist navzdy a daleko :)
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Možno som nepísal zrozumiteľne.Nemyslel som kúpiť šunt za pár centov,lebo rozpočet dovolí kúpiť aj dobré autíčko,ale nemôže to byť čo človeka napadne,ale cielené typ kde proste ceny padli a nie pre chybu auta.Preto treba opustiť myšlienku na G5 a pod. V Golf triede je kvantum aut kde je problém šlapnúť vedľa a pritom ostať na hranici 2-2,5 tis tj žiadne dorazové riešenia.Ak teraz dám obmedzenie ceny na 2,500 v bazoši,vyhádze kvantá aut.Kedže ísť za autom viac ako 50 km je nezmysel,obmedziť aj okruh.Tam si to trochu tak poobzerať,a na konkrétne zistovať o čom sú.
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

kludne pozeraj aj G5... golf je s oktavkou najpredavanejsia jazdenka a za 4-5 rokov najmensia strata penazi, ak budes predavat... v tej cene Renault, citroen, fiat a pod., tak uz za 5 rokov len do srotu, alebo darovat - ale pozor, ze komu ...da sa najst dost aj do 3 tis., ale rataj s pociatocnou investicio do opravy a nechod ako uplny laik kupovat jazdenku golf do 3,5tis. sam .... motor sa da skoro vzdy opravit, ale hrdzu nikdy nebrat....
Napísať odpoveď

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 21 neregistrovaných