Prepis auta z N1 na M1

diskusia, dotazy, sťažnosti, informácie , všetko čo súvisí s políciou a dopravnými inšpektorátmi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

lauko78
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 21.02.2011 19:13
Zdieľať na Facebook

alhambra 2008 N1 5miest na 7miest

Príspevok od používateľa lauko78 »

Ahoj,

cital som kdesi ze N1 na M1 sa spatne neda. Ale tiez som cital , ze sa da zmenit pocet miest. Preto sa chcem opytat, ako to je, ked chcem na 7 (priprava v aute zostala).

Dakujem,

Marian.
soto19
Príspevky: 657
Dátum registrácie: 23.09.2008 15:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa soto19 »

Da sa spravit aj zmena z N1 na M1, ale musi to byt prva zmena kategorie auta. Zakon povoluje zmenu kategorie iba raz. Ak to auto je od vyroby N1 tak sa to da zmenit na M1 (cena zmeny cca 500-1000 EUR). Ak to bola M1 a bola prerobena kvoli Brigite na N1, tak to auto az do poslednej cesty na vrakac bude len N1.
Ale pozeram, ze ty skor chces vacsi pocet miest na sedenie, ako zmenu kategorie. Viem, ze ten vzorec na vypocet sa niekolkokrat menil, cize je dost mozne ze po preratani ti to da aj viac miest na sedenie, ako to bolo povedzme v roku 2000. Samozrejme pridanie miest znamena aj odborne namontovanie novych miest, bezpecnostnych pasov, vyjadrenie od importera - cize tiez min. 500 EUR a vela casu a nervov.
lauko78
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 21.02.2011 19:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lauko78 »

Dakujem za odpoved.

Mne ako sukromnej osobe je jedno ci je to M1 alebo N1, len aby to malo 7 miest. Alebo je v tom nejaky rozdiel z pohladu bezneho "jozka"?

Marian

PS: tak som sa pozrel este na ten vzorec vypoctu obsadenosti pre N1 (vzorec pri prestavbe na LPG). Vychadza to na max 5 miest bez vodica (ak nezaratam tu prestavbu LPG - navysenie hmotnosti), ktoru nerobim).... Pri M1 je to aj s 8 miestami s vodicom ok.
Jano147
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 10.11.2015 22:33
Zdieľať na Facebook

Zdravim

Príspevok od používateľa Jano147 »

Mam podobny problem len tema riesena s cca pred 2 rokov tak neviem ci je to aktualne.
Ide mi o to ze som kupil M.Outlander 2007 N1 so 7sedankamy,3tia rada je v kufri v podlahe ale v TP je len 5.
Preklikal som dost stranok,zvacsa sa rielili Alhambri a Sharany ktore maju uchyt v podlahe a pri autach N1 by mali bit znehodnotene prave tieto uchyty ale ked ja ich mam v podlahe cize na pevno plus su k nim aj bezpecnostne pasy tak bude tam problem??
Na dopravnom inspektorate mi pani za pultom povedala ze staci vyjadrenie od importera na papiery plus male tlacivo na zmenu 5€ kolok a zapise mi to.
Nakolko som kontaktoval cez email 2.12.15 importera-zatial mi nedal stanovisko tak som mu dnes 3.12.15 volal.Prestavba z N1 na M1 sa neda spravit to mi hned na zaciatku povedal.Tak som mu vysvetlil o co mi ide ze moze byt v TP aj X1 to je jedno ale aby som mal na miesto 5 miest 7 miest i ked ta 3tia rada je skor tak pre deti do 12/15rokov ale ked som si tam v pohode sadol ja co mam 174cm tak na kratsie vzdialenosti sa to da vyuzit napr na rodinne oslavy.
Patral som po internete a nasiel som nieco ohladom toho: https://www.slov-lex.sk/pravne-predpisy ... 5/20140101

V paragrafe 17 sa pise :
PRESTAVBA VOZIDLA
§ 17 Spoločné ustanovenie
(1)
Za hromadnú prestavbu typu vozidla a za prestavbu jednotlivého vozidla sa považuje
osek:
j)
zmena obsaditeľnosti vozidla; to neplatí, ak ide o prestavbu vozidla zmenou obsaditeľnosti vozidla zväčšením počtu miest na sedenie, ak je vozidlo výrobcom vybavené úchytnými miestami sedadiel a kotevnými miestami bezpečnostných pásov na zmenu počtu miest na sedenie,
Takze podla tohto paragrafu by mohol udelit povolenie resp. overenie toho ze sa moze prepisat z 5 na 7 miest.
Lebo ked je auto vybavene od nova uchytmi na sedacky popripade sedackamy ako moj pripad plus ma bezpecnostne pasy tak by v tom nemal byt problem.
Ale kedze sme na slovensku tak neviem.
Som zvedavy na vyjadrenie Importera Mitsubishi z BA :4090:
uwa0905824197
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 12.03.2016 20:21
Zdieľať na Facebook

4 na 5

Príspevok od používateľa uwa0905824197 »

Chcem sa spýtať Jano147, či sa to podarilo vybaviť a za akú cenu. Ja mám vozidlo N1 4 miestne a chcem zmenu na 5 miestne, ak je to možné a finančne nenáročné.
Jano147
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 10.11.2015 22:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Jano147 »

No vec sa ma tak ze som oslovil BA importera taktiez BA Hlavny dopravny SR a taktiez Okresny Dopravny ale bez uspechu vsade ma odbili ze sa to neda a maju dajaku rovnicu na pocet miest na sedenie v aute.Ale ked sa to neda na SR tak v CR sa to da prepisat spatne N1 na M1.
Tak este poriesim to ze by som na otocku predal auto do CR prerobil auto a spat prihlasil na SR.
http://www.rozhlas.cz/zelenavlna/motopo ... ava/878094
http://www.tom-car.cz/
uwa0905824197
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 12.03.2016 20:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa uwa0905824197 »

Ja som si dal prepočítať (ne)rovnicu a aj to vychádza na 5 miestne, ale u nás na OÚ nemajú s tým skúsenosti. Momentálne zisťujem, či sa to už niekomu podarilo.
spackova
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 22.06.2010 15:41
Zdieľať na Facebook

STK opakovana kvoli nesediacemu poctu miest

Príspevok od používateľa spackova »

ahojte, mna dnes nepustil cez STK kvoli poctu sedadiel. V TP mam N1 a 4 miesta a v aute mam 5 bespecnostnych pasov. Odporucili mi odstranit stredny pas, ale je toto naozaj riesenie? Nevravim o tom, ze som si doma nasla ulomeny uchyt, co mi zlomili a ani neviem k comu patri...auto som kupovala od firmy, ale som uzivatel "mama+dieta" ...Ako mam postupovat, nie je v zakone nejaka diera? Ved toto nie je normalne, preco mam platit za nieco , za co nemozem? Citala som argument, ze Neni uvedene, ktore 4 miesta su myslene, takze podstatne je, kolko sedi v aute ludi, nie? No o 2r nechcem mat rovnaky problem....pri STK! Poradi niekto naozaj odborne? Dakujem!
spackova
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 22.06.2010 15:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa spackova »

ale spodna cast je navarena nie? ...A predsa ja mozem sediet pri dcerke na strednom mieste...potom mi bude chybat ten pas...chcem tym povedat, ze ci nie je dolezitejsie , kolko ludi sedi fyzicky v aute a nie, kolko je tam pasov na priputanie....ci? V TP nie je predsa specifikovane, ktore sedadla maju mat pasy...
christiane
Príspevky: 1648
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

Pri prestavbe na N1 je auto brane ako uzitkove cize nakladne.Pretoze ubudla 1 osoba sa moze o tu osobu nalozit do auta viac tovaru.Nemozez tam posadit 5 ludi a aj tovar v hmotnosti aku mas napisanu v technicaku.Ak by sa to dalo hypoteticky naspet na M1,v technicaku budes mat 5 osob ale mensiu uzitocnu hmotnost nakladu co mozes nalozit.Napriklad sudy s pivom.A ukaz mi toho kto to bude prepocitavat a davat do povodneho stavu.
Takto to chapem ja preco to tak je.
uwa0905824197
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 12.03.2016 20:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa uwa0905824197 »

Tieto vozidlá neboli prerobené, aby sa používali ako úžitkové, ale z toho dôvodu, aby si majitelia ušetrili DPH.
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

spackova napísal:A predsa ja mozem sediet pri dcerke na strednom mieste...potom mi bude chybat ten pas.

No kúpila si si také auto ako si kúpila, vtedy ťa zrejme nejaký zapísaný počet sedadiel a kategória vozidla netrápili.
Na STK povedali čo je pre nich akceptovateľné, lakinooo to ešte doplnil o praktickú radu, iné už nevymyslíš.
A čo sa týka upevnenia toho pásu, nepíšeš o aké auto sa jedná ale pravdepodobne tam bude ten úchyt pripevnený skrutkou, tak to treba aspoň na stk demontovať.
mmmm9999
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 02.08.2019 01:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mmmm9999 »

Dobry den/vecer,

ma niekto prosim skusenosti s kupou sanitky, jej prepisom alebo prestavbou na obytne auto?
Na ceskych forach som sa docital, ze je potreba odborne potvrdenie o demontovani hukackiek/majakov, nasledne povolenie na prestavbu od vyrobcu a DI.
Ma niekto skusenosti so specialnymi vozmi? Je vobec mozne aby som ho soferoval ked ma funkcne majaky atd?
Chcem sa co najviac informovat pred tym ako sa rozhodnem podnikat dalsie kroky.
V podstate mi ide o kupu, nasledne pouzivanie mesiac ci dva, kde budem v nom prespavat - cize musim demontovat zariadenia/nejake prvky - a potom sa pustit do prestavby.
Neviete ma nasmerovat k viac informaciam prosim?

diky moc!
Martin

Návrat na "Polícia Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 8 neregistrovaných