Rodinné MPV (sharan,alhambra) - rady pri kúpe

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Amerika je zvláštna,je to niečo ako životná filozofia...buď ju miluješ alebo nenávidíš.Nie iba v autách,celkovo ...často mám pocit nasratosti kde ma bocian praštený vypustil práve nad močiarom
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

mp3turbo napísal:>> Ale videl som v PL na benzinke LINCOLN Navigator.. 6 hrnček preklopeny do LPG ... velmi fajnovo vyzeral..


tam boli iba 8valce... jediny 6valec je ako vravim toten 2015+ ekoboost ale ten samozrejme nemas sancu na plyn lebo priamovstrek a jeho konstrukcia je za hranou moznosti uz na benzin... na plyn nevydrzi ani par tisic motohodin.
Ano bol to presne TEN, bol to NOVY voz, aj som z chlapom prehodil zopar slov..
Bol to Poliak pracujacy , alebo kzseftujacy ?? :40bd: za velkou mlákou..
jaster-83
Príspevky: 1441
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

akurat som docital clanok za BA planuje emisne zony kde na urcite miesta sa clovek nedostane ani s EURO4...... ono tie stare auta su sice kvalita a budu jazdit dokedy ich hrdza nezozerie lenze uradnik je uradnik a ochvilu mozme cakat podobne zakazy aj v inych mestach (ano viem, bude to zvacsa centrum a par ulic ale do buducnosti kto vie)
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ešte treba počkať nech horúca hlava vychladne,pretože už aj inde vo svete prišli chytráci na to,že ulica sa dá uzavrieť,ale vzduch nie,vetru neprikážeš,a ešte si strelíš tými obmedzeniami do vlastnej nohy.Z odstupom času prídeš na to akú hlúposť si urobil,je otázka či si ochotný to priznať.Obmedzenie je správne...tam kde fungujú veci,kde je vybudovaný obslužný systém a infraštruktúra ktorá fungovanie naďalej zabezpečí aj v prípade obmedzenia prístupu aut.Toto je iba chorý nápad hlúpej hlavy.Nieže by mi bolo ľúto že sa do hen do krasavice na Dunaji nedostanem.Doteraz som tam nemal čo porábať,a rád pri tom zostanem,postihnú sa domáci,určite budú happy z toho ču...ka čo na tú spásonosnú myšlienku prišiel
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

zase sme preskocili etapu vyvoja, zabudli sudruhovia okukat na zapade ine druhy dopravy ako prve a hned prejdu na to posledne - k zakazom lebo nato staci razitko a prazdna hlava :::, keby bolo metro a cyklotrasy vsade, kludne nech zakazu aj euro 8 vjazd, idealne rovno pri vajnoroch, samozrejme mimo zasobovania...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

skor si myslim ze vymyslia nejaku eko dan... a zacvaka to aj Fero z Hornej Dolnej
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

bajo..je dobre vyše 20 rokov čo v Mníchove nás vyviedol z mesta von jeden maďar z Dvorov n/Ž čo sa nám prihovoril keď videl ŠPZ.Nemali sme šancu...on po chodníku na bicykli,chodník pol/pol z cyklo,po každých druhých semaforoch musel čakať.To v tomto smere ak by tak fungovala BA poviem ok.Toto je tu osprostené ešte od Husáka,bordel,blbosť,ľavá ruka nevie čo chce pravá,každý svoj piesoček
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

.
.

Martin vitaj naspat, dlho si tu na fore nebol !

Za kolko jazdila ta tvoja Voyagerova automaticka 2,8cka a ake to boli trasy ? My mame na 2.5 manual 8.5 l v Bratislave a teda nejake velke zapchy nejazdime, keby sme jazdili tak nad desat zahuci okamzite.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

diky, takze to uplne presne potvrdzuje moje cisla na predchadzajucich stranach.

Co sa tyka benzinovych verzii, tam je jednoznacne NUTNE lpg. Bez toho je to financna samovrazda... 15 litrov spotreba LPG je na prachy zhruba to iste ako 6.5 litra benzinu a to je samozrejme ina muzika pre takuto skrinu. Za 6.5 jazdia Fabie, SX4 a taketo hrkalky.
Lubos01
Príspevky: 700
Dátum registrácie: 25.02.2010 23:47
Bydlisko: Trnava / Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Lubos01 »

martin BA napísal:celkom zaujimave citanie od zaciatku...tych voyagerov som tiez nieco pojazdil,no zadavatel temy sa uz dlhsie nevyjadril k tomu vsetkemu co ste tu popisali,skor ho to taha ku grupe,no voyager moze kupit aj mladsi ako tu boli spominane,a tam je uz ponuka pestrejsia ako u starsich modelov.
No nejak som to tu vypustil, lebo sa to tu zmenilo na tému o skúsenostiach s Voyagerom ...

Mal som rozpísaný dlhý príspevok, ale nebudem Vás zaťažovať :) Proste Voyager ani jeho iná obdoba u mňa nepripadá do úvahy ...

Na druhej strane chápem všetko popísané medzi novými - starými autami ... Je ešte niečo iné, staršie, servisne jednoduchšie, s možnosťou automatu a veľkým kufrom (MPV, SUV) čo by ste odporučili ?

Prosím, už sa nepresúvajme do tried ako Viano alebo T5 a podobne ... To už sme veľkostne trocha niekde inde ...

Stále by sa malo jednať o vozidlo s 3 sedackami v druhom rade ... Viac miest nepotrebujeme.
gnagy
Príspevky: 941
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

Ak to má byť auto za plus mínus 16 000 euro, tak Toyota Prius + :) 7 miest na sedenie a jednotka v spoľahlivosti Andrej Demian má na ňom najazdených cez 1,6 milióna km (ročník 2013 !)

Pozri si jeho príspevky: prispevok854818.html?highlight=#854818

Teraz čítam, že mu pri 851 000km prasklo tesnenie pod hlavou, tak kúpil nový motor. No Ty toľko asi nenajazdíš až do svojej smrti, že? :)
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
Lubos01
Príspevky: 700
Dátum registrácie: 25.02.2010 23:47
Bydlisko: Trnava / Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Lubos01 »

gnagy - maličký kufor ... V základom usporiadaní po plato len 500 litrov ... To si môžem nechať aktuálneho kombíka, ten má o niečo viac ...
vsevetko
Príspevky: 967
Dátum registrácie: 19.03.2017 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vsevetko »

nový Opel Combo Life 1.5 CDTI (96kW/130k) 8st. automatická 19.290 €
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Na dovolenku Oplom, domov vlakom , vraj je také staré nemecké príslovie.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
vsevetko
Príspevky: 967
Dátum registrácie: 19.03.2017 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vsevetko »

Opel po novom patrí pod PSA koncern a Combo je trojička s modelmi Berlingo a Rifter.
Napísať odpoveď

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 29 neregistrovaných