Rodinné MPV (sharan,alhambra) - rady pri kúpe

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
Lubos01
Príspevky: 700
Dátum registrácie: 25.02.2010 23:47
Bydlisko: Trnava / Bratislava
Zdieľať na Facebook

Rodinné MPV (sharan,alhambra) - rady pri kúpe

Príspevok od používateľa Lubos01 »

Ahojte

Pomaly tak výhľadovo poškulujeme po rodinnom MPV ... Nech pozerám ako pozerám, stále mi z toho vychádza najlepšie Sharan alebo Alhambra. Obrovský kufor, veľa priestoru a posuvné dvere sa u konkurencie hľadajú celkom ťažko ...

Budget nemáme ešte presne stanovený ale veľmi predbežne by som sa rád zmestil do nejakych +- 16 tis. Eur ... Možno viac, ak to bude nevyhnutné no radšej by som samozrejme išiel smerom dole :)

V motoroch VW group nie som vôbec doma ... Snáď len to, že TSI nebrať :D :D

Spotreba je vec, ktorá ma zaujíma naozaj najmenej ... Predpokladaný nájazd toho auta bude tak max 10 tis. km ročne ... Primárne to bude druhé auto v rodine ktoré bude používať hlavne polovička a samozrejme budeme ho využívať ako rodina cez víkendy, na výlety a dovolenky ... Takže možno som ten nájazd aj prehnal :)

Automat je jednoznačná podmienka ...

Rád by som čo najmenej servisoval a nerád by som kúpil niečo, čo trpí nejakými chronickými závadami ... Výkonovo asi akýkoľvek motor v týchto autách bude úplne v pohode postačovať ...

Ktorý motor by ste volili ? Sú tam vlastne len 2 litre, 103,110,130 KW ... Sú všetky OK ? Alebo do nejakého roku niečím trpeli ? Autá v tomto budgete sú KM niekde medzi 150 - 220 tis. KM - je niečo okrem bežného servisu, čo bežne tieto autá v týchto KM čaká ?

Sorry za moc otázok, ale naozaj som v VW neni moc doma ... Určite sa budem snažiť o čo najnovší ročník, ale s týmito peniazmi dosiahnem na max 2016 tku ...
LOCHNESS
moderátor fóra
Príspevky: 3816
Dátum registrácie: 01.12.2007 20:52
Bydlisko: ZA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa LOCHNESS »

V tej cenu už kúpiš nový Touran . . to by bola lepšia cesta ako jazdenku či ?
Lubos01
Príspevky: 700
Dátum registrácie: 25.02.2010 23:47
Bydlisko: Trnava / Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Lubos01 »

Akože nový Touran ? Ten štartuje cez 21 tis. Eur a najlacnejšia verzia s automatom je za 25 760 Eur ... To je troška dosť "nad budget" ... :( Cenovo sa jazdenky pohybujú podobne, ak teda nepozerám 1.6 TDI čo sa mi už zdá slabé
LOCHNESS
moderátor fóra
Príspevky: 3816
Dátum registrácie: 01.12.2007 20:52
Bydlisko: ZA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa LOCHNESS »

Jasne máš pravdu , zabudol som že kamarat kupoval nový Touran za 17.000 € ale to bola 1,2 TSI tuším a predvadzačka .
vsevetko
Príspevky: 967
Dátum registrácie: 19.03.2017 18:24
Zdieľať na Facebook

Re: Rodinné MPV (sharan,alhambra) - rady pri kúpe

Príspevok od používateľa vsevetko »

Lubos01 napísal: Automat je jednoznačná podmienka ... medzi 150 - 220 tis. KM

Pri tých kilometroch sa DSG PREDÁVA a nie kupuje.

https://www.automatickeprevodovkypraha. ... y-dsg.html
Lubos01
Príspevky: 700
Dátum registrácie: 25.02.2010 23:47
Bydlisko: Trnava / Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Lubos01 »

Ale no ... S automatmi mám niečo odjazdené ... Predpokladám, že ak kúpim automat bez zjavnej závady a dám na ňom vymeniť olej, tak niečo ešte vydrží. Na druhej strane je to jazdené auto, takže budem rátať aj s tým, že časom bude ten automat potrebovať aj iný servis ako výmenu oleja ...

Alebo môžem kúpiť niečo s málo KM (do 80 tis. km), priplatiť si cca 10 tis. Eur a vytešovať sa, ako som s prípadným servisom prevodovky vybabral ...
koumi
Príspevky: 359
Dátum registrácie: 23.09.2004 08:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa koumi »

No neviem s akými automatmi máš niečo odjazdené, ale vševetko má pravdu, pri DSG musíš mať odložené bokom na opravu, neni to večný hydromenič, 2.0tdi má lepšie tie DSG ak sa nemýlim, ale majú dvojhmotu, to môžeš rátať s výmenou pri tých km, a mechatronika sa tiež môže porúčať, ináč motoricky v pohode
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

pozri si toyotu previu, 2.4 benzín je veľmi vydarený. alebo chrysler grand voyager so šesťvalcovým benzínom prežije aj Teba.
ludomilo
Príspevky: 158
Dátum registrácie: 19.09.2012 15:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ludomilo »

grand voyager od chrysleru ci lancie, resp. town & country- je jednoznacne v tomto segmente najlepsia volba ci v nafte ci v benzine a tusim boli aj fabricke benziny s plynom kde tieto mali plynove velke nedrze v podlahe a boli tusim bi-fuel.... to su auta, kde zbalis celu rodinu aj so psom, sadnete a vystupite po tisicpatsto kilometroch, lebo netreba skor zastavovat, toto auto za 17 tisicok bude v skvelom stave, bude veeeelke, poooohodlne, s telkou.....
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Určite patrím medzi velkých priaznivcov sharanoidov,jednak ich opravujem a vždy som ten priestor obdivoval,jednak sú servisne výborné,tj výhodné a nenáročné.Ibaže generácia predposledná.Prechodom na CR motory síce aj auto jemne opeknelo a zvýšila sa kultúra chodu,ale nechcel bych ho ani ako dar.
Sám som potrebu priestoru tj rodinné plus veľa veľa priestoru vyriešil,ale vykašlal som sa na celú grupu a išiel som (a velebím to rozhodnutie) do Voyagera vyhodil zadný rad,tj teraz štyri královské kreslá a dozadu tri bicykle alebo dva dospelé a dva detské,priestor na rozdávanie.jazdiť budem vyškerený ako vlašký orech garantovane dlhšie ako ktokoľvek na poslednom sharane,a cca servisne voči nemu zadarmo.
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Lancia Voyager, splna posuvne dvere, priestorovo strci do kapsy konkurenciu, automat klasicky hydromenic, na tie kilometre ta 3.6 v benzine co ma vykonu na rozdavanie.
O spolahlivost sa hadam netreba bat, tie auta su overene casom. Pohonna jednotka patri medzi top.
Netreba sa bat, ze to dakto ukradne. A cena vyborna, nehovoriac o tom, ze s podstatne nizsim kilometrovym nabehom, nez bolo spominane.
karool
Príspevky: 326
Dátum registrácie: 13.04.2009 19:52
Zdieľať na Facebook

Re: Rodinné MPV (sharan,alhambra) - rady pri kúpe

Príspevok od používateľa karool »

Lubos01 napísal:Ahojte

Pomaly tak výhľadovo poškulujeme po rodinnom MPV ... Nech pozerám ako pozerám, stále mi z toho vychádza najlepšie Sharan alebo Alhambra. Obrovský kufor, veľa priestoru a posuvné dvere sa u konkurencie hľadajú celkom ťažko ...

Budget nemáme ešte presne stanovený ale veľmi predbežne by som sa rád zmestil do nejakych +- 16 tis. Eur ... Možno viac, ak to bude nevyhnutné no radšej by som samozrejme išiel smerom dole :)

V motoroch VW group nie som vôbec doma ... Snáď len to, že TSI nebrať :D :D

Spotreba je vec, ktorá ma zaujíma naozaj najmenej ... Predpokladaný nájazd toho auta bude tak max 10 tis. km ročne ... Primárne to bude druhé auto v rodine ktoré bude používať hlavne polovička a samozrejme budeme ho využívať ako rodina cez víkendy, na výlety a dovolenky ... Takže možno som ten nájazd aj prehnal :)

Automat je jednoznačná podmienka ...

Rád by som čo najmenej servisoval a nerád by som kúpil niečo, čo trpí nejakými chronickými závadami ... Výkonovo asi akýkoľvek motor v týchto autách bude úplne v pohode postačovať ...

Ktorý motor by ste volili ? Sú tam vlastne len 2 litre, 103,110,130 KW ... Sú všetky OK ? Alebo do nejakého roku niečím trpeli ? Autá v tomto budgete sú KM niekde medzi 150 - 220 tis. KM - je niečo okrem bežného servisu, čo bežne tieto autá v týchto KM čaká ?

Sorry za moc otázok, ale naozaj som v VW neni moc doma ... Určite sa budem snažiť o čo najnovší ročník, ale s týmito peniazmi dosiahnem na max 2016 tku ...
na rovinu.ides kupovat uz dost ojazdene auto.150-220t je dost.co ocakavas?
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

vsetko je to len o tom ci mas alebo nemas bubaky.

musis ratat s tym ze kazdy kto auto predava bude pytat hned servis.automatu alebo dsg sa neboj ak mas prachy.das novy a jazdi to dalej.problem nastava len u ludi co nemaju na vydaje.u tsi rataj s tym ze karbonuje sanie a odnesu to ventily okolo 200000km potrebuje repas hlavy valcov nic ine.to neni 1000 eurova polozka u bezneho motora.

casy starych tdi motorov co dali pol miliona bez rozoberania motora je uz prec ono bezne auto ci stare ci nove potrebuje rozobrat motor pri urcitych km.to len vacsina zije v tom ze tych pol miliona vydrzi kazdy motor koli tej 1,9 tdi.

aj ked ja by som za auto 16000 euro nedal co ma napr 180000km hoci je 3 rocne koli pojistovni.pojistovne sleduju stav km a hoci je auto mlade ale ma vela km kratia sumu.ty das zanho 16000 bude mat 180000km pre pojistovnu bude hodnota 9000.ale ako chces.
dreeevo
Príspevky: 454
Dátum registrácie: 21.11.2010 20:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dreeevo »

Kolega teraz kupoval pre rodinu Mondeo IV kombi dvojliter nafta 120kw, po prvom majiteľovi, naj. 158 000, ročník 2014 a dal za to 9300€ a auto je naozaj v dobrom stave, čo sa týka motora aj podvozku. Viem že je to trošku iná kategória auta, ale tiež je to rodinný koráb a dať za to čo chceš ty, spomínaných 16000€ mi príde hodne strelené hlavne pri tých kilometroch, kedy fakticky môžeš rátať s výdajmi typu: nová spojka s dvojhmotou, turbo, CR čerpadlo, vstrekovače, DPF atď. nehovoriac o podvozkových dieloch ....sorry ale za mňa tá cena je mimo...
Dep
Príspevky: 1207
Dátum registrácie: 15.06.2009 15:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dep »

presne tak, ja mam Mondeo kombi 4.generacie, presne tento motor a ako rodinne auto zatial postacuje, jedno dieta. Kufor ale naplnim kedykolvek, ale je pravda, ze clovek vozi s dietatom kopec nepotrebnych bludov. Okolo domu je stale nieco potrebne nosit, prevazat, a auto dokaze tahat aj 1800kg vozik. Dalsie auto bude S-Max, prave kvoli kufru, proste 750 litrov je viac ako 550 litrov. Ta multi-uzitkovost je neskutocna. Bike-y na tazne, pripadne aj do kufra.

Problem bude, ked budu deti dve (nutnost dat dve ISOFIX sedacky vedla seba plus dospela osoba), tam by som si vybral spominany S-Max predoslej generacie (nie aktualnej), a motor 2.0 TDCi 120kw sa k tej chladnicke na kolesach hodi ako rit na serbel. Len manual, automaty nech si jazdia/opravuju ini. A ano, nema posuvne dvere. A ano, nie je to VW grupa.
Subaru Outback Business NAVI 2.5i 129kw (2017)
Napísať odpoveď

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných