Predal som auto a chcú mi ho vrátiť

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

myotis
Príspevky: 921
Dátum registrácie: 27.11.2013 17:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa myotis »

mhlavaty napísal:Inštitút skrytej vady je hlúpy výraz na úrovni slovenského práva a bolo by načase ho vypustiť,pretože velmi správne píšeš sktytá vada je vlastne každá vada.
Prave naopak, dobra zmluva a poctivy predajca sa nema coho bat.
Nech je justicia na SVK v akomkolvek tragikomickom stave, obchodny zakonnik je na tom celkom obstojne...
Vsade bol, vsetko videl...
...a kde nebol, tam sa chysta
rottun
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 19.08.2015 14:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rottun »

Podla zakona sice obstoji ako so skrytou vadou ale zasa musi si uvedomit vek a stav auta v akom ho kupoval.Pokial si vsetko prezrel tak tam nie je dovod to nejako riesit mal moznost ho nekupit
stalenezmenena
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 29.06.2019 01:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stalenezmenena »

My sme predávali citroen xsara picasso 2005 22xxxx km najazdené, nič mu nebolo za 1000€, volá že za 600€ ho zoberie podľa hlasu nebolo počuť že je to cigáň. Došli dvaja ulízaný že nemá katalyzátor a že vysoko zaberá spokjka, tak že za 525€ ho zoberú vravíme ok. Predali sme ho vo štvrtok 18.7 a dnes volá že mu priateľ zamlčal skryté vady , niečo z nápravou. Auto bolo v poriadku. Aj sa previezol asi 20min. Che ho vrátiť, Ako by ste postupovali? Osobne si myslíme že to že je niečo z nápravou musel vedieť už pri prevezení sa na aute a nie po 6 dňoch, povyberal čo sa mu hodilo a teraz chce auto vrátiť????
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Cigáňovi by som ho nepredal ani keby dával 2.000 a nie polovicu z toho čo ste chceli! :::

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot] a 60 neregistrovaných