Kupa jazdenky

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

zetom
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 29.10.2012 14:19
Zdieľať na Facebook

Kupa jazdenky

Príspevok od používateľa zetom »

Zdravim vas, v najblizsich mesiacoch bude riesit kupu jazdenky v cenovej relacii 15tis +-. Chcel by som diesel, max 100tis km a r.v. 2015+. Pozeral som a tieto kriteria by splnali nasledovne:
Ford mondeo 2.0 TDCi 110kW
Skoda Octavia 2.tdi 110kw
Mazda 6 2.2 skyactive-d 129kW

Chcel by som poznat vaze nazory a rady do coho ist a do coho neist, pripadne nejake ine navrhy. Auto bude vyuzivane vacsinou na dialnici na trase TO-BA denne. Dik
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Diesel max.100 000 km ... :28b7:

Uzka ponuka v tomto segmente , vyber poruchových kusov , ktorých majitelia ten fakt zistili zavčasu a chcú sa takých vyhiklov ZBAVIŤ
za čím lepšiu cenu..

NEBRAŤ . :3c90:

Radšej priplatiť niekolko tisíc € a kúpiť NOVÉ auto. :3035:
zetom
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 29.10.2012 14:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zetom »

Kupit nove auto mi pride ako najhorsia investicia, kedze o 2 roky je jeho cena skoro na 50% z povodnej ceny. Kazde auto ma vady, kazde je kazove, ide o to kupit to co opravy vyjdu na najmenej.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Miestneho <AUTOCENZÚRA> nepočúvaj, najlepšie urobíš keď jeho príspevky nebudeš vôbec čítať.

Motoru EA288 2.0 TDI by som sa určite vyhol ak nechceš riešiť problémy s chladiacou sústavou...
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Diesel do 100t km, ak sa predáva musí mať kua velký prúser, niečo ako tu Milan písal o tom Seate čo nekúril. A som velmi zvedavý kolko by riešenie takého prúseru stálo u iného mechanika. Nie u Milana lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Čokoľvek vyrobené v posledných rokoch má čosi čo nepoteší.Dnes na synovom C4 Gr Picasso 1,6 Hdi vysvietilo DPF a žiadalo doplniť aditív.Po doplnení systém nenabehol,ostala svietiť,nepotešila ani hláška že o 1100 km nebude možné naštartovať.Prekvapenie ale bolo keď mi Lexia nanačítala VIN-ko,už som tušil problém.Toto auto už tou diagnostikou bolo prezerané,ale teraz nič.Tak aspoň Delphinou som pozrel chybu...nízka účinnosť systému a skončili som.Predbežne nie je jasné prečo diagnostika už v minulosti vedela prekrásne diagnostikovať auto,teraz nie.Chodilo tri roky na záručné,robili čosi aj okolo Ad blue na zvolávačku,koľko upgrade sa robilo ani boh nevie.A potešenie na svete...do práce chodiť treba,v BA na Rožňavskej dali termín na budúci pondelok.Poteší.Tak skúška v NZ...termín - 7 august. Vyjadrenie predbežne...prehráme soft a ak to nezmúdrie,vymeníme nádobku (s prácou cca 1000 e.-) Radosť mať auto.Logicky...bola predlžená záruka...padla nedávno,prečo nie.
Tisícka nie je kraj sveta,ale Voyager čo som kúpil nedávno za 1500 takúto všiváreň nikdy neurobí a už vôbec nie pri 50-60 tis km ale ani pri 300. takže asi takto je to z novými autami.Pekné na oči,ale zradí kedykoľvek,a aj prkotiny sú o velkých výdajoch.
Pretože ak som dobre pochopil problém (silne pravdepodobný) tak sa pre krištalizáciu aditíva zasekne pohyb plaváka,systém nevie že je ho málo a ohrev tekutiny bez tekutiny urobí svoje.Nič sa neopravuje,vymení sa.
Nová doba...host vyhazuje vrchního !
Tu začína človek chápať systém.Kúp auto,dáme zľavu,splátky štvrtinky všetko...len kúp.My si už svoje vyúčtujeme až príde čas,netreba sa báť. A že prečo on line diagnostika iné vymoženosti doby. Rodina,život,práca ...nabúrané všetko.
Darmo núkam Voygera ako riešenie,dve autá neodšoféruje a auto musí na servis v BA.
Vždy keď sa objaví podobná "túžba" po novom a novšom aute,napadnú ma tieto radosti budúceho majiteľa.Povaha zamestnania a pozícia nedovolí množstvu ľudí ísť do spoľahlivého ale logicky aj viac než desať rokov starého osvedčeného.S týmto ale nič neviem urobiť ani len u vlastného syna.Ten druhý behá na 12 ročnom ropáku mrte km v systéme "od ucha k uchu" dobre a lacno
gnagy
Príspevky: 941
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

Ja by som ešte videl šancu v nových autách a to v japonských. Príklad za všetky - japonci ako jedny z mála nepodľahli downsizingu (až na výnimky ako Honda s 1.0 VTEC, 1.5 VTEC), Toyota aj do krpatého Yarisa dáva 1.5 VVTI bez turba a navyše sa môžu (japonci všeobecne) pochváliť nadpriemernou spoľahlivosťou.
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Vo výbere je japonec jediný a to ešte ten výnimočný čo potvrdzuje pravidlo...
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

Gabo nechcem gúgliť z mobilu ale zdá sa mi že už aj toyota od tohto roku musí upustiť od klasiky
zetom
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 29.10.2012 14:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zetom »

cicmanec napísal:Miestneho <AUTOCENZÚRA> nepočúvaj, najlepšie urobíš keď jeho príspevky nebudeš vôbec čítať.

Motoru EA288 2.0 TDI by som sa určite vyhol ak nechceš riešiť problémy s chladiacou sústavou...
Cital som, ze od 2016r vyrobca uz dava zmes G12+ a tym padom uz ten problem s chladenim nevznika kde sa kazila ta membrana na pumpe.

Uvazoval som aj nad japoncom, pozeral som toyotu auris combi, ale uprimne, neviem aky je priestor v tej toyote. Momentalne jazdim na Octavii 1 1.9tdi, spotreba super co pri benzinoch nedostanem jedine tak mozno pri tych hybridoch a to tiez jedine nove za 20K+.

A co tak kupa jazdenky po operativnom leasingu, nie je aspon tam garancia km ?
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

ty si spekulant, ale takto prespekulujes... jazdis na jednom z najspolahlivejsich aut poslednej dekady a spekulujes a myslis si, ze sa nic v spolahlivosti nezmenilo - potom zaplaces...daj tu oktavku do super stavu a urcite ta to aj s lakom vyjde menej a mas na 6-7 rokov uplny pokoj s dobrou spotrebou....teda ak len nepotrebujes jazdit do centra Pariza, alebo kde nepustaju dizle , alebo z podobnych dovodov menit terajsie auto...
zetom
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 29.10.2012 14:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zetom »

ale kdeze spekulant, nemozem donekonecna opravovat stare auto a nemozem cakat dalsich 10 rokov pokial sa vyrobi zasa nieco spolahlive, je mi jasne, ze vsetko je kazove, ja proste hladam nieco coho servis nebude stat majlant a bude to aj svizne a aj priestrane koli kociku a rodinnym vyletom.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Staré auto opravíš raz a máš 10 rokov pokoj , a nečakaj že v budúcnosti sa vyrobí niečo spolahlivejšie. Tá doba skončila, teraz je doba rýchlej obnovy výrobkov.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
zetom
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 29.10.2012 14:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zetom »

Zdravim páni obnovil By som temu, bol by som rád keby ste mu poradili resp vyjadrili názor na nasledujúce možnosti. V hre je stále Octavia 3, jej výhody a nevýhody poznám avšak rád by som vedel názor na nasledujúce auta, nad ktorými uvažujem. Toyota Avensis 2.0 d-4d 110kW, Opel Astra 1.6 CDTI 81kW a Volvo v60 d3 120 kW. Viem že v Toyote je motor z BMW ale ako to je so spoľahlivosťou neviem, či sa týka volva tak to nemám žiadnu skúsenosť ani v okolí niekoho kto by na ňom jazdil, pri ňom má trošku odrádza drahší servis a menší priestor vzadu ako u konkurentov. Za váš názor budem veľmi vďačný.
gnagy
Príspevky: 941
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

lorak777 napísal:ty si spekulant, ale takto prespekulujes... jazdis na jednom z najspolahlivejsich aut poslednej dekady a spekulujes a myslis si, ze sa nic v spolahlivosti nezmenilo - potom zaplaces...daj tu oktavku do super stavu a urcite ta to aj s lakom vyjde menej a mas na 6-7 rokov uplny pokoj s dobrou spotrebou....teda ak len nepotrebujes jazdit do centra Pariza, alebo kde nepustaju dizle , alebo z podobnych dovodov menit terajsie auto...
Pozor, nemýľ si spoľahlivosť auta so spoľahlivosťou motora. Ten motor je veľmi spoľahlivý, ale všetko ostatné sa sere rad radom.
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: db69, pat03596 a 12 neregistrovaných