kupa OPEL ZAFIRA TOURER 1.4 LPG TURBO ECOTEC 140K COSMO

Diskusia ohľadne vozidiel značky Opel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

auto2019
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 17.07.2019 14:00
Zdieľať na Facebook

kupa OPEL ZAFIRA TOURER 1.4 LPG TURBO ECOTEC 140K COSMO

Príspevok od používateľa auto2019 »

co mi poviete na toto auto
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

A čo by si tak chcel počuť? Že z 1,4 litrového motorčeka ťahať 140koní je jeho smrť , že turbomotory sa s plynom moc neráčia, že Opel nemá ale totalne vôbec zvládnutý servis dvojpalivových aut.
Že oplácke motory asi najviac umierajú na plyn? Spolu s niektorými motormi Ford. :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
Ak by si ovládal funkciu HLADAŤ - tak by si vedel že tu chodí plakať maník ktorému umiera nová astra na plyn ani nie po 50t km a práve je to 1,4 turbo.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

asi tak
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
Gumidzus
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 23.04.2018 21:09
Zdieľať na Facebook

1. 4 LPG

Príspevok od používateľa Gumidzus »

Mame tento motor s LPG na 2 firemnych autách Opel Astra. Ročník 2015, najazdené cca po 160 000km a práve tento týždeň bola jedna v servise - vymena zapaľovacieho modulu. Inak zatiaľ všetko OK.
Auta jazdia dlhšie trasy a diaľnice. Niekde som ale čítal ze tieto motory majú problém tuším s praskanim piestov ak sa jazdi iba v nízkych otackach.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Motor na LPG potrebuje splniť tieto naležitosti :

-precizné nastavenia vstreku plynu /aby motor nespaĺoval chudobnú zmes/

-pravidelná kontrola vole ventilov každých 60 000 km , ak treba skorigovať , čo si u niektorých motorov vyžaduje naročnú opravu
(vačk.hriadeĺ musi isť von)stale je to lepšie ako robiť GO motora pri podpalených ventiloch

-zabezpečiť excelentné mazanie motora (včasné vymeny oleja)

-zabezpečiť excelentné chladenie motora

problémy so životnosťou pri prevadzke na LPG maju tie motory, ktoré z konštrukčných dovodov, alebo zanedbaním zo strany majiteĺa,
či prevadzkovateĺa nesplnia všetké alebo niektoré z bodov, ktoré som vymenoval
TDIdieselpower
Príspevky: 106
Dátum registrácie: 27.07.2015 20:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa TDIdieselpower »

Ta Zafira ma jednu velku vyhodu, je to stale nepriamy vstrek paliva do sania. Cize prerabka na LPG je lacnejsia ako pri priamovstreku, teda ak si to chces dat prerobit po kupe. Ten motor mam v Astre a aktualne 150t km na plyne. Problemy som samozrejme uz mal, ale za tych 150t km som usetril tolko euro oproti prevadzke na benzin, ze sa mi to vyplatilo. K tomu co napisal Laco este dodam ze treba tankovat kvalitne LPG, ja beriem vacsinou Slovnaft.
Napísať odpoveď

Návrat na "Opel fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných