spoľahlive auto na LPG

Ako je to vlastne s plynom? Aký máte na to názor ? skúsenosti ?

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

Veľký objem, nepriamy vstrek, bez turba. Dnes už ťažké hľadanie...
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Re: :)

Príspevok od používateľa jergusko »

oldrich34 napísal:https://www.ahifi.cz/clanky/detail/prof ... ozidla.htm

Tu mas link na odhlucnenie... Ja mam este k tomu plus strecha. Ale iste to nie je firma zo Sturova... Nie je odhlucnenie, ako odhlucnenie... Ale na sk je najlacnejsie vzdy to naj...

Cena Toyoty _ nuz pozri si co stoja coroly v plnke s automatom. Prides na moju cenu plus minus 1000 az 2500 eur. A to su bez lpg a bez odhlucnenia. Toyota si cenu drzi. To nie je dacia.

No a k jazdeniu na dacii. Co k tomu povedat. Je to najlacnejsie riesenie dovtedy, kym nedojde k havarii. Deformacna zona su tvoje nohy. Nehovoriac o tom, ze normalne auto uz celne nabura len zriedka a ak aj ano, v ovela nizsej rychlosti. Ak je nebezpecenstvo kolizie automaticky brzdi. Ale to predpokladam vies. Na rozdiel od dacie... Takze ak travis svoje dni v aute _ taxi, odporucam pozerat sa aj na nieco ine ako je cena filtra a oleja a rozvodu... Tak by ma zaujimalo, ako casto sa meni rozvod na dacii?

Zhrnute a podciarknute ak chces kvalitne vozenie, dacia to nebude... O tom, ake ma dacia sedacky ani pisat nejdem. Ale kazdy je strojcom svojho stastia.

Dacia je proste idealne auto pre niekoho, kto robi 12 km mesacne. 1 x mesacne velky nakup a nedelna omsa v meste...
Dácia nie je ideálna pre nikoho, lebo je to šerbeľ. Ten plechový škopek by sa vôbec nemal ani predávať ako auto.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Milý Oldo a ja ti zase napíšem ako človek , ktorý jazdí cez 30 rokov na plyne a ktorý jazdil 20 rokov na referentských autách 100 a viac tisíc km ročne.
Ano Auris je super auto a s plynom aj lacné vozenie, ale ten rozdiel oproti Dacii je obrovský. A práve to sú tie peniaze ktoré som ja mohol dať deťom na školy alebo na repas baráku. Teda to že som si nevozil riť v super aute pomohlo mojej rodine. A myslím , že práve o to v taxikárčení ide. lol
A ak sa bavíme o deformačných zonach - tak každá dodávka čo robí ročne viac ako 100t km má deformačnú zonu - šoférove nohy.
Ako ti správne napísal Mastík - tu svojho Aurisa nepredáš a s tým odhlučnením si akurát na srandu králikov. :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

oldrich34, ale podla vsetkeho si mimo, uplne inde, nez si myslis.
Este raz si precitaj zadanie, temu a potom mozno pochopis.

Dalsia vec, naozaj neviem, kde si dosiel k nazoru, ze ta corrola je idealna volba na LPG. Statisice kilometrov bez servisu? :40bd:
Nebud k smiechu. Totiz to, ta corrola ani nahodou neni idealna na prevadzku s LPG. Ked sa uz jej tak zastavas, tak zjavne nemas potuchy o jej technike.
Mimochodom, uz len ten tvoj rozpravkovy inzerat je zavadzajuci…
Sam sa toho nevies zbavit za tu cenu, co stoji novy model, tak to tisnes vsemocne, kde sa len da…

Ak si myslis, ze automat u jazdenky je vyhra, tak dalsi fail. Vzostup automatov je predovsetkym koli fleetovym predajom (tie tvoria drvivu vacsinu predaja aut).
Obycajny sukromny kupec v automate vidi len dalsiu komplikovanu a drahu vec, co sa raz istotne odporuca a oprava atakuje sumu, ktora predstavuje vzhladom k cene auta katastrofu. Zrovna tak jej udrzba pri zivote neni lacna vec.

Dacia s LPG v pohode naslape cez 400 000 km. Za 4 roky, najazd 400 000 km a strata hodnoty cca 7000€.
Corrola s takym niecim by bola bezcennym vrakom.

Tema je o Taxi na LPG ak si to este stale nepostrehol…
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Re: :)

Príspevok od používateľa braga »

oldrich34 napísal:https://www.ahifi.cz/clanky/detail/prof ... ozidla.htm

Tu mas link na odhlucnenie... Ja mam este k tomu plus strecha. Ale iste to nie je firma zo Sturova... Nie je odhlucnenie, ako odhlucnenie... Ale na sk je najlacnejsie vzdy to naj...

Cena Toyoty _ nuz pozri si co stoja coroly v plnke s automatom. Prides na moju cenu plus minus 1000 az 2500 eur. A to su bez lpg a bez odhlucnenia. Toyota si cenu drzi. To nie je dacia.

No a k jazdeniu na dacii. Co k tomu povedat. Je to najlacnejsie riesenie dovtedy, kym nedojde k havarii. Deformacna zona su tvoje nohy. Nehovoriac o tom, ze normalne auto uz celne nabura len zriedka a ak aj ano, v ovela nizsej rychlosti. Ak je nebezpecenstvo kolizie automaticky brzdi. Ale to predpokladam vies. Na rozdiel od dacie... Takze ak travis svoje dni v aute _ taxi, odporucam pozerat sa aj na nieco ine ako je cena filtra a oleja a rozvodu... Tak by ma zaujimalo, ako casto sa meni rozvod na dacii?

Zhrnute a podciarknute ak chces kvalitne vozenie, dacia to nebude... O tom, ake ma dacia sedacky ani pisat nejdem. Ale kazdy je strojcom svojho stastia.

Dacia je proste idealne auto pre niekoho, kto robi 12 km mesacne. 1 x mesacne velky nakup a nedelna omsa v meste...
ak by si rozmýšľal týmto smerom tak corolu by som nahradil Eckovym mercedesom dúfam že si pochopil
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Oldo je proste ďábel a on tú korolu predá aj keby sekery padaly. :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
A keďže má odhlučnenie za 1400ojro tak ju predá celkom potichu kua neeee :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

oco13 napísal:Seven ja svoje traktory trápim na bazoši už pár rokov a skôr ich zoderiem ako by som pustil euro z ceny lol Ešte ako ich vylepšujem tak cena stúpa. :40bd: :40bd: :40bd:[/quote tak preco to potom predavas ak neberies co kupec ponuka.ak raz dam inzerat tak som rozhodnuty.jedine se si z tej casti polovicnej madarskej nitriansky kraj kde vrak ma cenu zlata.

raz som zhanal sedadla chcel som predne on ze len vsetke inac nic.predavajucemu vravim ze ok zaplatim za vsetky kedze inac to nechcel predat ale vezmem si len predne.on nie a nie ze vsetke musim zobrat hoci aj zaplatim za komplet.dalsia kupa bola cele auto chcel som z neho len klimu a absko.len som mal problem prist pod nitru.ponukol som mu ak s tym pride do nitry beriem ako to je a dam mu 50 euro navysse za cestu a odveziem ho domov.tym autom by siel druhy clovek dalej.on to strelil 2 dni pred mojim prichodom niekomu z vedlajsej obce o 300 euro menej este dodal s usmevom ze doyt je dopyt.nechapal som co to je za kseft a este ma s toho radost.bonus na bazosi to bolo na predaj o 1000 euro drahsie asi rok.

raz sa mi stalo pri kupe bmw coupe ze sa majitel rozhodol ze to nepreda ze si to este necha.bol to dobry kus ani som z ceny nestlacal dole.myslel som ze ho prefackam alebo potrasiem hlavou ze pred pouzitim zatriast ako spray.preto sa ja aspon v telefone na rovinu spytam ci to fakt chce predat aby som sa zbytocne nepreviezol.

ten juzny kraj nitry je zaujimavy.este aj nehnutelnosti maju ceny ako v bratislave.
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miroslav114 »

Ten južný kraj je najlepši na Slovensku :d :D , tu Corollu by som osobne nekupoval ani keby bola zlata , keď sme kupovali nove auto a behali sme po salónoch tak sme zbehli aj do Toyoty , bol som nemilo prekvapený kvalitou lícovania dielov , lepšie spracovanie a lícovanie dielov má dacia
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Lícovanie nie je to čo rozhoduje,netreba sa od samej dokonalosti pos...ť,tu mal pre pár rokmi každý iba latrínu a naraz už by nedbali zlaté mysu,ale riť zostala tá istá.
Vážnejšie je že motor Corolly nie je práve najvhodnejší adept (konštrukčne) na prestavbu LPG,nie je to kandidát na veľa km v prestavbe.Nemalo by sa zabudnúť že tieto Corolly sú už iný vesmír než tie,ktoré písali históriu z japonským prístupom k veci.Toto sú už obyčajné aurópske rachotiny od A po Z a majú európske DNA zo všetkým čo k tomu patrí.
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miroslav114 »

Pán Hlavaty , jedna sa o to, pokial mám dať za auto 30 a viac tisíc tak požadujem aj akú takú kvalitu lícovania dielov , pri aute za 10 tisíc by som na to Kaslal ale už pri takejto cene mi to jedno nieje , aj od nás vyžadujú kvalitu a neplatia nám mesačne tisíce
aristoteles
Príspevky: 777
Dátum registrácie: 30.09.2009 11:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa aristoteles »

Jasne, k drahemu autu patri aj daaka exkluzivita a luxus. Tato toyota je normalne, lacne auto. Viackrat som sa v tom viezol a ma prijemny interier a dobre sedadla. A to som sa uz vozil v inych autach...
Ozaj netreba byt papezskejsi ako papez.
Osobne, si myslim, ze ak je to taxik do mesta, aj dacia ok. Ak by to malo byt aj na nejake ine ucely... Ako zakaznik by som radsej sadal do aut aspon nizsej strednej triedy...
andy.gee
Príspevky: 1383
Dátum registrácie: 10.06.2009 21:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andy.gee »

vhodne nevhodne, dnes uz v podstate ziadny motor nie je vhodny na plyn a cim dalej tym viac sa ich uz ani nebude dat prerobit (nakolko GPF aktualne vyzera ako dost velky problem)

onedlho budeme radi aj za trojvalec Duster 1,0 TCe .. lebo nema priamy vstrek a bude sa veselo 'splynovat'

ja mam uz druhe 'nevhodne' auto na plyn a s dobrou starostlivostou tie auta bez problemov jazdia, Corolla je dalej v rodine a ma 340tis km a na Civicu tiez tocim slusne km (kontrola ventilovej vole zatial robena kazdych 20tis km a vyfukove ventily vzdy bez zmeny)
Obrázok Honda Civic Tourer 1.8 i-VTEC + LPG (BRC)
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Andy a nebude to skôr tak , že kým mi sa budeme snažiť udržať pri živote staré dobré atmo motory s plynom , tak naše deti už skočia rovno do elektriny( lebo nič iného nebude)
lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

miroslav114.....Ja neviem,či taxikár je ten kto má k dispozícii 30 tis na nákup auta,pár ľudom od taxi som opravoval,ale nemyslím že mali na rozhadzovanie.Čo treba povedať ,mal som pocit že sa poctivo starajú o tátoše.Ak poznám osud zopár majiteľov Toyoty tak to boli bludný halanďania večne hladajúci kto by sa ujal opravy,ak nejaká bola potrebná.každý z nich už z autorizovaným skúsenosť mal,nezažil som pozitívne názory,veď preto aj hladali servis mimo.Nezdá sa mi že taxikár je práve človek ktorý túži iné,než maximum dní mať auto pojazdné aby zarábalo.Že nad jeho Daciou by niekto ohrnul nos lebo jeho vzácna riť utrpí traumu,no pokojne môže na takého exota hodiť bobek,asi ako ja sa nemám prečo zameriavať na bohatých klientov,ani jeho a ani moje šťastie nebude tvoriť klientela bohatých,ale klientela normálnych bežných ľudí.Dacia si kedysi aj reklamu postavila na hlúposti ľudí (aj moja kabelka je drahšia) ale ono sa to iba zhoršuje.Auto samotné je v poriadku,netvári sa že je tým,čím nie je.Na rozdiel od srágor za veľa a ešte viac peńazí,nabitých tonami a tonami blbostí ktoré prekľaje aj majiteľ v momente prvého problému.Aj sprísnenie technických kontrol,čo ešte stále nie je konečná a skrutku budú uťahovať stále viac,budú len a len problematické.Čo v aute je,musí fungovať.Nie týždeń aby som nemal požiadavku na opravu nejakého extrasu na drahšej motorizácii.Je viac než zaujímavé že človeka nájde majiteľ prémiovky čo by nikdy inak na klasickú opravu neprišiel a samozrejme ani nechodil.Len teraz pohorel v autorizákoch,pohorel v x dielňach,a vraj má dobré odozvy na moju prácu.Neviem kde bol doteraz,ja som aj doteraz musel žiť z niečoho.A kedže som žil z obyčajných bežných ľudí,ostanem naďalej pri nich a tú super prémiovku nech za super peniaze opraví kto chce.Takto uvažujem ja,a silne predpokladám aj väčšina taxikárov,kedže sú to tiež iba ľudia práce.
reply
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 18.03.2007 12:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa reply »

odhlučnenie alebo nie, to je ceník poslednej verzie T.Auris a 1,6 stojí 15tis.eur, nová s garanciou

https://pdf.sites.toyota.sk/cennik_auri ... dition.pdf

Návrat na "LPG, CNG - Hybrid"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných