Dialnicna znamka Slovinsko + Rakusko

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
kalli
Príspevky: 174
Dátum registrácie: 19.11.2008 10:46
Zdieľať na Facebook

Dialnicna znamka Slovinsko + Rakusko

Príspevok od používateľa kalli »

Ahojte chlapci, chcem sa spytat skusenych, ci ma niekto uz skusenost s pokutou za absentujucu dialnicnu znamkiu na Slovinsku a Rakusku?
Prosim nesmejte sa mi ano viem, som tupelo...:-)
Vracali sme sa v sobotu z Makarskej a kedze zacpy boli na hovado velke, isli sme cez HR takmer 10 hodin, co sa uz odzrkadlilo aj na unave. Prekrocenie Slovinskej hranice, kupenie dialnicnej znamky, nacapovanie benzinu a ide sa. Prekrocenie Rakuskej hranice, zakupenie rakuskej znamky a ide sa opat. Nuz ale doma som zistil, ze moja slovinska dialnicna znamka celu dobu bola zastrcena vo vacku mojich nohavic..:-) Proste unavou som zabudol a aby som bol uplny tupelo, tak som zakupil aj Rakusku znamku, dal ju nalepit manzelke a zistim tiez doma, ze je len tak pohodena na palubovke a prikryta kapesnikom....:-) Vie mi niekto napisat ako bude moja "sikovnost" odmenena? Nesmejte sa mi prosim, je to normalny pribeh zo zivota a stal sa...:-) Mal som v okne len znamky po ceste tam. Dokonca som sa dozvedel, ze Slovinska musi byt nalepena vpravo dole a nie vpravo hore.
pidizvi
Príspevky: 3408
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

mozno nieco pride, mozno nic nepride, mas jedno, co ti tu kto napise predsa.
Ale k veci som chcel. Pokial si unaveny, ze nedokazes nalepit dve nalepky, preco si vobec soferoval dalsich niekolko sto kilometrov? Zodpovednost minus nula.
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Rakúsko posiela pozdravy Asfinang, Slovinci tam zvyčajne berú policajti pri vjazdoch a výjazdoch na kontrolu. Jazda bez nalepenej DZ v Slovinsku, Rakúsku, Maďarsku to fakt stojí za odvahu. Pokuty prevyšujú hodnotu pobytu. Rátaj Rakúsko do tisíc eur, ak ťa mýtna brána zaregistrovala, môžeš mať šťastie že na tvojom úseku nebola, čo je veľmi malá pravdepodobnosť.
Kolega iba s mytnou jednotkou manipuloval, blbec, lebo mu vraj zle pipala, za Jarovcami smer k A4 prešiel jednu jedinú mýtnu bránu za hranicou bez mytnej jednotky na okne, držal ju v ruke, a vyfasoval 700 /SEDEMSTO/ eur za jazdu bez mytnej jednotky a snaha oklamať mýtnu bránu. Odvolal sa, ale nepomohlo, sedemsto zaplatil.
Ale niekomu nie je nič sväté. Nevyhovaraj sa na únavu, dve známky zabudne nalepiť, iba.....
pidizvi
Príspevky: 3408
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

ano, urcite bol na dovolenke kamionom :::
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Prave kvoli tomu, aby sa taketo situacie nestavali, vymysleli elektronicku známku.. :)
Tiež sa pripajam k názoru, že prečo sa nezmyselne ponahľať ...
Na ceste dlhej 1000 km, nezaleži, či ju prejdeš za 10 hodín, alebo za 14 , doležité je aby si prešiel a došiel do cieľa :4090:
Mne sa tak zdá, že niektorí jazdia autom ale časy dojazdu by chceli mať , akoby leteli vrtuľníkom.. :::
A čo sa týka miesta KAM máš nalepiť nálepku ;-) su VYZNAČENÉ na rube nálepky :zg282:
Ja som stale lepil nalepku za zrkadlo, aby mi nalepka nebola vo výhĺade..a nalepku na dolný okraj čelného skla by lepil len manták...
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Na ceste dlhej 1000 km, nezaleži, či ju prejdeš za 10 hodín, alebo za 14 , doležité je aby si prešiel a došiel do cieľa
To je dôležité pri každej ceste, nie? A sedieť len tak 4 hodiny navyše za volantom?! :::
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Ak citiš potrebu reagovať na moj koment,
tak odpoviem, že tie cca 4 hodiny alebo aj 3 hodiny/celkom/ možeš využiť na niekolko kratších prestavok , na občerstvenie ,
na kavu , na prechadzku po meste , kde sa zastaviš , nemyslel som jazdiť pomaly a sedieť navyše 4 hodiny za volantom... :d :D
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

pidizvi napísal:ano, urcite bol na dovolenke kamionom :::
povinnosť uhradiť a nalepiť DZ platí pre všetkých, momentálne v Škandinávii a Holandsku ešte aj pre kamióny. Pokuty za jazdu bez DZ alebo mýta sú dosť vysoké.
kalli
Príspevky: 174
Dátum registrácie: 19.11.2008 10:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kalli »

OK chalani, dakujem za vase nazory. Vidim, ze na moju otazku sa rozvinula siet vycitok a odsudzovani, takze vysvetlim aj ked by som nemusel...:-)
Poznam vsetko, co sa tyka jazdenia, svoje povinnosti aj nariadenia, mam cez 50 a nemam sladkych 18, mam najazdene cez 700.000km, cize nie prvych 1000km....:-)
Robil som na dovolenke narocnejsie sportove aktivity a chytil som dost silnu arytmiu srdca, tep nepravidelny na urovni 150 -160tep/min a nizka saturacia. Prevoz do nemocnice Split, kde ma dali trocha dokopy a teraz dilema, polezat v nemocnici alebo ist domov. Lekar povedal, ze ak si dam pozor, malo by to vyjst, sice namahavo ale dam to na Slovensko a nech sa liecim doma. Tak sme isli. Neuvazoval som nad 10 alebo 14 hodinami alebo ci si prejdem mesto a pokocham sa ale sustredil som sa na svoje telo, aby doviezlo deti a manzelku domov a nevyrobil im starosti a stres. Cize isli sme systemom, ze zastavim, vycurame a mastime dalej. Zial, sobota a neskutocne kolony. Vystartovali sme o 10:00 a prisli o 01:30 a verte, ze s tepom 150-160 a neprevadilnym a nizkym okyslovanim krvi je dost vycerpavajuce aj ked mozte byt sofer ako Hamilton. Potom sa stane, ze si date nalepku do vacku, zabudnete nalepit a vobec vas nesere a nekontrolujete, ci vasa manzelka nalepuje znamku alebo ju poklada na palubnu dosku, lebo sleduje v prvom rade celu dobu vas, ci je s vami vsetko OK. Preto odpovedam, aj na pripomienku, preco som nezastavil a neodpocinul si...no lebo cas isiel proti mne. Skor, nez ma zase niekto ukamenuje, nech si prve odpovie, ako by sa zachoval na mojom mieste a co by urobil..:-)Staci takto na vysvetlenie?
straho
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 07.06.2018 11:09
Bydlisko: Nitra
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa straho »

ako neviem co by sa ti stalo keby to tam nalepis a si v klude, ved si mozes kupit na cely rok a mas pokoj, alebo mesacnu to je uplne jedno a nemusis sa nicoho bat, lepsie ako mat zarobene za 700 alebo viac eur :D
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Ach jaj, keby si aspoň čítať vedel... :::
homer33
Príspevky: 123
Dátum registrácie: 20.01.2009 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa homer33 »

Mna chytili v Rakusku pred asi 8 rokmi bez dialnicnej a bolo to za 130. Ale to ma policajti fyzicky zastavili. Predpokladam, ze ak ta nezastavili, tak by to malo byt ok. Pokial viem, tak u nas v case lepenia dialnicnych znamok tiez nikomu neprisla spatne pokuta, jedine ak ta aj fyzicky kontrolovali na dialnici.
Kazdopadne skore uzdravenie.
truck123
Príspevky: 303
Dátum registrácie: 07.06.2016 09:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa truck123 »

Bud pokojny, ziadna pokuta nebude....pokuta by bola, keby si nekupil elektronicku, aj bez fyzickej kontroly...Pri znamke nalepovacej, pokial ta nezastavia...nic sa nestalo.
Naposledy upravil/-a truck123 v 17.07.2019 21:29, upravené celkom 1 krát.
makrela
Príspevky: 2963
Dátum registrácie: 14.05.2010 17:09
Bydlisko: Ta Blava né
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa makrela »

.pokuta by bola iba vtedy, keby si kupoval elektronicku


Jesusmária ,nekúpiš známku -pokuta,kúpiš známku ,tiež pokuta? Čo včul,ako z toho von.[/i]
christiane
Príspevky: 1648
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

A neskenuju sa na mytnych branach nalepene nalepky?Preto ma byt nalepena na predpisanom mieste.Tak isto ako v Madarsku sa skenuju spz a porovnavaju v systeme ci je dialnicna zaplatena.Kludne ma opravte ak sa mylim.
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 86 neregistrovaných