VW Sharan - prehrievanie oleja v motore

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

michalssss
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 13.07.2019 19:43
Zdieľať na Facebook

VW Sharan - prehrievanie oleja v motore

Príspevok od používateľa michalssss »

Nazdar potrebujem od vas pomoc :3906: mam volkswagen sharan r.v 2013. 2.0 CR 103KW mam problem s olejom pri vonkajsej teplote cca 20C a rychlosti 130km/h mam teplotu oleja od 120 do 130 stupnov C zda sa mi to dost vela :zg282: mate niekto prosim vas skusenost alebo nejaku dobru radu??? za pomoc vo pred dakujem
koumi
Príspevky: 359
Dátum registrácie: 23.09.2004 08:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa koumi »

vsevetko
Príspevky: 967
Dátum registrácie: 19.03.2017 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vsevetko »

koumi
Príspevky: 359
Dátum registrácie: 23.09.2004 08:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa koumi »

vsevetko ale on riesi teplotu oleja a nie teplotu chladiacej zmesi, a navyse na starsej generacii motora
michalssss
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 13.07.2019 19:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa michalssss »

koumi ty si asi stych co vsade bol a vsetko vie.... podla budikov a aj podla diagnostiky ma chladiaca kvapalina max 98 C za ziadnych okolnosti som ju nedokazal prekrocit... teplota oleja mi nikdy nesla tak vysoko stalo sa to zo dna na den nechapem pre co.... pred mesiacom max.teplota bola 110 C A TO som bol v rakusku s opatrovatelkamy bolo nas 7 osob a thule na streche
tonoaaa
Príspevky: 674
Dátum registrácie: 19.01.2009 19:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tonoaaa »

Skus dat odmerat tlak mazania. Skontrolovat chladic oleja ako uz bolo spomenute.
Ano je to vela, nikdy som na tych TDI nevidel nad 110 a to ani pri dialnicnych 140-150 kmh.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

130 stupnov teplotu oleja na 2.0tdi sharane za normalnych okolnosti nedosiahnes ani ked budes tahat dvojtonovy prives hore Alpami. Tono nadomnou ma pravdu i ked nema Sharan a nachnapanych 7 ludi v nom (to je ina tragedia, vozit baby sharanom).

Niekde mas urcite problem.

V ziadnom pripade NIE JE bezna / normalna teplota oleja 130 stupnov v takomto efektivnom dieslikovom motorceku. 120 stupnov je jednoznacne varovanie ze sa blizi nejaky prieser. Olej sa najcastejsie prehrieva ked su samozrejme zablokovane / hrubo znecistene chladice, ked sa regeneruje DPF (kvoli totalne inemu rezimu prace motoru v tych minutach), ako Tono hovori kvoli zlemu olejovemu cerpadlu ktore nevytvara taky tlak ako by malo alebo kvoli malemu mnozstvu. Ked mas mat 4.5 litra oleja a mas 3 litre, este ti nebude vykrikovat pocitac ze je malo oleja, ale samozrejme na jeho prevadzkovych vlastnostiach sa to podpise.

Nezabudni ten olej drzat v motore aspon 30.000km.
michalssss
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 13.07.2019 19:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa michalssss »

mam cisto noví vodny chladic aj climovi.... aj tak sa to nezmenilo olej menim kazdych 12 000 km mnozstvo oleja kontrolujem kazdy tyzden 2 krat .... myslim ze tlak olejoveho cerpadla sa da odmerat aj vcds ci sa mylim? olejovi chladic netecie je vsetko suche stretol sa uz niekto ze to bola pricina olejoveho chladica??? hmm
michalssss
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 13.07.2019 19:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa michalssss »

olejový vymenik je pod filtrom to viem... len ak dobre viem su tam len 2 kanaly jednim koluje olej a 2 voda... keby to bolo zle tak sa tie kanaly len zapvhaju nie ??? a teoreticky keby sa zapchali by sa hriala aj voda
michalssss
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 13.07.2019 19:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa michalssss »

pozeral som na nete tet vimenik oleja tam ziadna membrana nie je len 2 kanaly jeden voda jeden olej :4012:
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

michalssss napísal: ... a teoreticky keby sa zapchali by sa hriala aj voda

Voda si tečie v svojom vedení a olej v svojom.
Keď olej nepreteká tak ako má, nie je žiaden dôvod aby sa voda hriala viac, to skôr sa tam bude zohrievať menej, ale okrem toho množstvo tepla v tom výmenníku je násobne nižšie voči teplu ktoré musí poriešiť vodný chladič.
michalssss
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 13.07.2019 19:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa michalssss »

wilz... tak ze si myslis ze je to olejovi vimenik
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

To ja naozaj neviem, len som reagoval na to čo si napísal.
Ale aj múdrejší ako ja ti už napísali predo mnou, že čo by to mohlo byť.
michalssss
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 13.07.2019 19:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa michalssss »

skoda ze nikto nic reaône je tohoto po forach kopa vsetci polemizujeme no nikto nevyriesime vratim sa domov s dovolenky ak to nahodou odstranim tak ja urcite dam vediet...
koumi
Príspevky: 359
Dátum registrácie: 23.09.2004 08:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa koumi »

michalssss napísal:koumi ty si asi stych co vsade bol a vsetko vie.... podla budikov a aj podla diagnostiky ma chladiaca kvapalina max 98 C za ziadnych okolnosti som ju nedokazal prekrocit... teplota oleja mi nikdy nesla tak vysoko stalo sa to zo dna na den nechapem pre co.... pred mesiacom max.teplota bola 110 C A TO som bol v rakusku s opatrovatelkamy bolo nas 7 osob a thule na streche
nechapem tomu co si mi napisal... ani si sa nevymackol ze nastala zmena na tvojom aute po nejakom čase, možno to potom znamená naozaj nejaký problém, ale ja som viac menej reagoval na vsevetkov link o chladiacej zmesi G13... v kazdom prípade ak si myslíš že máš problém vymeň výmenník a potom nariekaj že nepomohlo

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 24 neregistrovaných