Zmluva na auto "v stave akom je"

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

kazimir
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 17.02.2016 17:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kazimir »

Cicmanec nechapem co sa stavas na zadne, ja som reagoval na tych, co maju vkuse potrebu vymyslat do zmluvy zazracne formulky aj ked ste im s ivkom a draikom x-krat napisali co maju urobit. Skor som podporil tvoje prispevky, ale asi si sa zdul preto, ze ten prispevok bol hned po tebe - nevadi.

A odbornik na auta teda nie som ani trochu, od toho odboru som na mile, ale ked tu niekto pise take veci, ze da auto radsej do srotu ako ho predat, tak neverim, ze malo hodnotu 1000€+.

Predaval som normalne auto za 500€, volali debili, tak som sa nedohodol na stretnuti, volal niekto solidny, tak sme sa dohodli - pozrel si aj zo spodu a vozili sme sa skoro hodinu. Auto malo este rok a pol stk, hotovo druhy clovek.

Ak niekto predava auto co uz neprejde stk a ma 2mesiace do stk a poklada ho za hodnotu 1000+ €, to je jeho naivita
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Keď nie je uvedené meno alebo citácia na čo reaguješ tak sa má za to, že je to reakcia na predchádzajúci príspevok...
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

kazimir napísal:Cicmanec nechapem co sa stavas na zadne, ja som reagoval na tych, co maju vkuse potrebu vymyslat do zmluvy zazracne formulky aj ked ste im s ivkom a draikom x-krat napisali co maju urobit. Skor som podporil tvoje prispevky, ale asi si sa zdul preto, ze ten prispevok bol hned po tebe - nevadi.

A odbornik na auta teda nie som ani trochu, od toho odboru som na mile, ale ked tu niekto pise take veci, ze da auto radsej do srotu ako ho predat, tak neverim, ze malo hodnotu 1000€+.

Predaval som normalne auto za 500€, volali de***, tak som sa nedohodol na stretnuti, volal niekto solidny, tak sme sa dohodli - pozrel si aj zo spodu a vozili sme sa skoro hodinu. Auto malo este rok a pol stk, hotovo druhy clovek.

Ak niekto predava auto co uz neprejde stk a ma 2mesiace do stk a poklada ho za hodnotu 1000+ €, to je jeho naivita
Ok, tak tebe sa oplati voziť za 500 Euro hodinu s kupujucim, mne nie a to som zgrlos dost takze 500 Euro urcite z principu neodhodim:D. Ked mi povie dopredu, ze to kupi na 100% OK, ale aby som si bral dovolenky a obetoval na to vikendy a este mi to bude chciet vracat, rozhodovat sa tyzdne a chcet dalsie zlavy...
palonis
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 10.06.2017 17:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa palonis »

My sme predávali a normálne sme spísali vetu, že kupujúci preberá všetkú zodpovednosť za vozidlo, za chyby, ktoré má prípadne chyby ktoré ešte nájde, vozidlo kupuje bez možnosti vrátenia. A vymaľované a neozval sa dodnes, myslím, že ho už aj strelil ďalej.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

kazimír... A odbornik na auta teda nie som ani trochu, od toho odboru som na mile, ale ked tu niekto pise take veci, ze da auto radsej do srotu ako ho predat, tak neverim, ze malo hodnotu 1000€+.



Neodvíja sa to od odbornosti.Je to skôr o tom,či má človek nervy aj žalúdok na hlúpych ľudí,na infantilné otázky aj poznámky.Pri nízkej cene predávaného auta ak je navyše v slušnom stave a dlhé roky mi plno k spokojnosti slúžilo sa človek pri jednaní nejakého polodementa postaví na zadné a povie si ...toto nikdy.Ja som 2005-kovú C Corsu s 55 tis km daroval rovestníkovi čo mi x krát v živote v niečom pomohol.Mám z toho lepší pocit ako z predaja za max 1500 dosiahnuteľné predajom.Že som 14 rokov iba menil olej je jadna vec,ale aby mi nejaký mešuge začal vyvolávať ako sa mu už na ceste domov niečo prihodilo...nikdy ! Radšej šrot a pako nech si našetrí na nové,ak si nevie uvedomiť že ide na sobáš zo starenkou a nie sexicou z titulky
aldo30
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 16.06.2011 13:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa aldo30 »

Ja keď som predával auto som to riešil tak že všetky závady o ktorých som vedel som písomne uviedol do zmluvy napr. svieti kontrolka airgabu,menší unik oleja,,unik chladiacej kvapaliny-doplnil som to vetou vozidlo zodpovedá veku a počtu najazdených km-a ešte som hlavne doplnil že kupujúcemu bolo umožnené všetko prezrieť a a skontrolovať čo chcel a nebude si uplatňovať nárok za žiadne vady ktoré by sa mohli vyskytnúť po kúpe.a pokial som mu nezatajil niečo doležité napr že vozidlo bolo búrane a zliepané z dvoch častí tak nemá šancu už z ničím prisť za mnou lebo by podla zákona nemal šancu pochodiť a samozrejme najlepšie od tmavších spoluobčanov špekulantov dať ruky preč lebo za 2týždne prídu desiati pred barak a budu chcieť auto vrátiť a peniaze naspäť a nebude ich žiadna zmluva zaujímať...
jurko00001
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 03.10.2010 16:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jurko00001 »

Nikto ma nepresvedci 1000 eurove alebo 2000 eurove vsetko su vraky a na takych ludi co tie vraky chodia obzerat na tych ludi nervy nemam ani chut je to najhorsie co moze byt su to najtupsi spekulanti co vlezu aj do vyfuku cely a bodka .Uz som predaval auta v hodnote 8000 10000 eur a s tymi ludmi nikdy problem nebol
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Milý Jurko - použil by si 10000cové auto takto? Obrázok
Asi nie ty by si si tie tvárnice nechal doviezť a platil ďalšie eurá navyše. No my obyčajní ludia, ktorím nerastú eurá na čerešni, autá využívame aj takto. :40bd: :40bd: :40bd:
Ty auto sice "takému človeku" nepredáš, ale "taký človek" ťa hocikedy môže trafiť na ceste - a to potom je big problem :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

jurko00001 napísal:Nikto ma nepresvedci 1000 eurove alebo 2000 eurove vsetko su vraky...
Otec predal Feliciu kombi za 900€. Jeden z posledných vyrobených kusov. On ju kúpil od ČK, ktorý s tým urobil pár tisíc km po meste. Keď ju predával tak sa za takú cenu predávali krátke verzie vo horšom stave, táto jeho vrak rozhodne nebola!
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

S tymi vrakmi nesuhlasim ani ja. Mas vela starsich benzinakov s vacsim objemom motora, o ktore neni zaujem kvoli strachu zo spotreby, ktore mas aj tu na stranke za 2000 euro a pritom este najazdia statisice km a mozu byt v suoer stave. Vraky to nie su vonkoncom
vpeto
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 20.11.2009 20:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vpeto »

Naozaj poucna tema .
Len mi ostava doplnit ze nikdy naozaj nikdy nepustite auto z ruky bez splnomocnenia hoci mate zmluvu , podpisanu trebars aj so zlatou pecatou od richtara.
Neverte kecom typu hned v pondelok idem k notarovi a poslem splnomocnenie, ziadne take. Pokial nemam v ruke sponomocnenie auto ostane doma aj keby na kolenach prosil .
Ono totiz ked pustite auto bez splnomocnenia kupujuci ma v ruke tromf ( priestor na vydieranie ) . Zacne vyvolavat pokazilo sa hento a tamto a zaplat inak ti neposlem splnomocnenie a ste nahrati .

Policajti vas vypoklonkuju ze nemali ste auto pustit bez splnomocnenia a dajte si to na sud. A polodement jazdi po dialnici na vasich EVC ,
Mozno mi tu niekto napise ze to je samozrejme ze pisem jasne veci ale boli by ste prekvapeny kolko ludi berie toto na lahku vahu
bandit97
Príspevky: 1199
Dátum registrácie: 24.01.2011 19:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bandit97 »

“Carovna veta” co sa tu hlada bude nieco ako “cena auta je priemerane znizena vzhladom k veku, stavu a najazdu oproti cene vozidla noveho”...
100% auto za adekvatne peniaze predaval vyrobca/predajca ked bolo nove a pokial ja zan po X rokoch chcem 10%, tak suma vyjadruje dostatocne jeho stav a potencial...
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

To u ktorého sudcu obstojí? Keby bola neprimerane znížená tak môže reklamovať? Veta, ktorá sa hľadá, bola v tejto téme nájdená už viackrát. Tá tvoja to ale určite nebola! :::
bandit97
Príspevky: 1199
Dátum registrácie: 24.01.2011 19:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bandit97 »

Ak bude “neprimerane” znizena, tak to asi kupec neakceptuje a k obchodu nedojde ze ano?..
Ty zvyknes kupovat veci s ktorych cenami nesuhlasis a mas moznost nakupit inde?
gnagy
Príspevky: 943
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

Jedno je isté. Na Slovensku je toľko špekulantov, že by to malo byť zapísané do Guinnessovej knihy rekordov.
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Majestic-12 [Bot] a 26 neregistrovaných