Lepidlo na plasty

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
makrela
Príspevky: 2956
Dátum registrácie: 14.05.2010 17:09
Bydlisko: Ta Blava né
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa makrela »

wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

To je ako keby si napísal že auto je dobré. Nevieme aké auto aké staré, atď.

Rovnako je to s plastom.
Treba vedieť aký plast to je a veľmi dôležité je aj to, že ako a kde je ten plast zlomený (prasknutý), lebo niekedy ti nepomôže ani lepidlo za 100 euro.
Základná zásada, ktorú treba brať do úvahy je, že lepený spoj už nikdy nebude dosahovať parametre pôvodného nepoškodeného materialu.
Niekedy je výhodnejšie oddelené časti spojiť nejakým iným spôsobom, podložením a zanitovaním, vložením kovovej výztuhy a podobne, záleží od konkrétnej situácie.
FERO 321
Príspevky: 1644
Dátum registrácie: 27.01.2011 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa FERO 321 »

Záleži ako silno to má držať. Ja som lepil vonkajšiu lištu piatych dverí epoxidovým lepidlom. Lepil som plast ktorí je spojený z kovovými skrutkami, zatiaľ drží. Ak otváram piate dvere stále za tu lištu ťahám hore, vravím záleží ako silno to má držať. Kolega raz na autosalóne v Nitre kúpil také silné dvojzložkové lepidlo neviem názov, ale jemu to tak silne držalo, že ak sa aj zlomilo tak na inom mieste než bolo lepené.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Nieje plast ako plast...väčšina mastných plastov ako PP PE PA ide len zvárať teplom . Záleží o mieru namáhania . ak je to len niečo aby len držalo na mieste je dosť rozdiel ako lepiť niečo mechanicky a dynamicky namáhané.
marko2
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 28.11.2014 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko2 »

ja si nejaky ten naraznik povarim teplom ked je na rohu musim to zosilnit a potom neodtrhnes inak nedavam ziadne lepidlo.samozrejme neni plast ako plast.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

ja pouzivam lepidlo mamut alebo patex.tuba stoji okolo 7-8 euro.farba sa da kupit biela cierna.drziaky naraznika co mi decka polamali kopnutou loptou drzia dodnes.odolava to aj zime aj vode.uzivam to na vsetko.podrzi aj drevenu dosku {policku} v kupelni prilepenu na obkladackach.kedysi som tym zalepil aj olejovu vanu na aute a tesnila.netrebalo ani sroby.jasne ze predtym to bolo vsetko odmasnene.ma to len jednu nevyhodu treba tomu dat 24 hodin a az potom to drzi.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Medzi prácami ktoré sme pre zákazníkov robili bolo zváranie autoplastov.Súhlas z Wilzom že niektoré plasty sú problémové a to aj vtedy ak človek má plnú škálu zváracích prídavných materiálov čo obnáša cca 45 druhov,aj to nemám všetky.Informácia o zložení plastu je základná vec a cesta garantovať kvalitu zvaru,doplnenie chýbajúcich a stratených častí.Pevnosť takmer vždy presahuje pôvodný stav,kedže zvar sa nesmierne spevní mostíkovaním alebo zatavením kovových článkov.Lepenie si vyskúša asi každý,tým si prejde každý.Sú k tomu dvojtubové lepidlá z miešacími špičkami,čističmi a aktivátormi.Ale vždy to skončí a po zopár sklamaniach sa prejde na zaručenejšie techniky ktoré vydržia namáhanie pri nasadzovaní.Serinkať sa z obrovským zadným nárazníkam ktorý ešte treba pri nasadzovaní roztiahnuť,to všetko po hotovom laku,tak chcem vidieť kto si svoju prácu nechá na záver skaziť nejakým prasklinou po zalepení.Nejaké prkotiny bez námahy,okrasné drobnosti to hej,tam je to na to stvorené.
Dnes sa zvára minimálne,prednosť dostala výmena za použité ktoré ide zohnať (mimo SVK) za doslova haliere a často v patričnej farbe.
VinicP
Príspevky: 910
Dátum registrácie: 03.04.2010 19:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VinicP »

AHojte. Nebudem zakladať novú tému, lebo túto tému som hľadal. Potrebujem poradiť, lepidlo na plasty. ALE nie na hocijaké. Podarilo sa mi vyšklebiť predný nárazník. Zatiaľ nič hrozné, ale predsa by som to rád zafixoval. Jedná sa o auto mercedes S starší typ. Tu je fotka čo som vyviedol.
[img]https://i.postimg.cc/Dm2sRfWC/20190711-210636.jpg [/img]

Otázka je - aké lepidlo by toto zalepilo? Kamoš čo sa celý život živí zváraním/opravovaním/vyrábaním/dorábaním plastov (najčastejšie automobilové), jednoducho Vám dorobí dieru v nárazníku, zvarí ulomené ušká na svetlách, zavarí dolámanú kosačku, atd.. No a ten mi povedal že zavariť sa to nedá, lebo je to nejaký plast ktorého názov je PUR..niečo.. neviem presne čo a to sa proste nedá zvárať. Inak by to mal už dávno hotové.

Poradil mi lepidlo na to 3M 05900. Poznáte to niekto? Viete niečo lepšie? Čítal som tu o nejakom mamutovi, či patexe.. Máte skúsenosti?

Ešte k tomu nárazníku. Nový 208e a predpokladám že nejaká druhovýroba. Samozrejme v základe, takže cca + 100e striekanie. Nepočítam prácu zhodiť nahodiť - lebo to by som robil ja.
1)Mercedes w140 500SEL
2)GOLF 4, 1.9PD
3)Range rover L322
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Neviem, možno NASA má niečo čo udrží spoj na hentakej malej ploche keď už sa to teda nedá zvárať čo by bolo určite istejšie.
VinicP
Príspevky: 910
Dátum registrácie: 03.04.2010 19:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VinicP »

NO zavariť by som to chcel, ale jednoducho aj ako povedal Mhlavaty - niektoré plasty sa proste nedajú zvárať. A toto bude možno jeden z nich. Ten chalan to už vie za tie roky čo tie plasty zvára. Chodím s ním z dlhej chvíle občas lepiť okná, už roky. Lepenie okien a oprava plastov. Tým sa živí. Tým chcem povedať to že to vie proste. Keby mohol to zavarí. Lenže ten plast je nejaký chuj :D Pevný, pružný, ale ked ho praskneš, tak už je kaput. Preto to lepidlo.

Inak hento videjko je inšpiratívne.
On aj spomínal že raz lepil nejaký plast týmto spôsobom, nejakou mriežkou, ktorá mala tu prasklinu držať.
1)Mercedes w140 500SEL
2)GOLF 4, 1.9PD
3)Range rover L322
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

ano, henten sposob spravi to zlomene miesto pevnesie ako bolo nove
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
christiane
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

Navrtat to ako vo videu,nahrubo obrusit a pregitovat gitom-vlakno alebo prekryt laminovacou sadou.Lepit sa to neda nicim.Dokonca tie plasty sa ani nerecykluju pretoze sa nedaju roztopit na dalsie pouzitie.
VinicP
Príspevky: 910
Dátum registrácie: 03.04.2010 19:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VinicP »

toto hovoril aj ten chalan. To je faking plast nejaký. Škoda no. Darmo, auto má cez 20rokov, tak v tej dobe proste boli aj také plasty. Dnes sa používajú všade ABS a podobné a to je proste radosť zvariť. Kto to vie, ten sa smeje. Človek by povedal že zlatá baňa v dnešnej dobe plastu, ale zákazník ked počuje že oprava nárazníku 20e, tak sa otočí so slovami že z poľska má za 40e. Len teda na kvalitu už nepozerá nikto.

Dobre no. Ideme na to, skúsime niečo ako z toho videa. Ten chalan to na betón už robil, to viem. Je to v podstate na idealnom mieste, že ani nemusím dávať dole nárazník si myslím. Od spodu sa k tomu normálne dostanem, Nič tam nie je. Plech - ochrana vane a tak, to začína až dalej. Takže prístup by bol.
1)Mercedes w140 500SEL
2)GOLF 4, 1.9PD
3)Range rover L322
VinicP
Príspevky: 910
Dátum registrácie: 03.04.2010 19:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VinicP »

Ahojte. Tak nárazník spravený. Kupil som nakoniec to lepidlo 3M 05900. Síce 60e, ale teda toto je lepidielko. Je ho aj dosť a je dvojzložkové, takže dve tuby a nezaschnú. No a teda to je problém po 20minútach dostať zo šrobováka. Fakt som prekvapený. NO a spravili sme to ako na tom videu. Nejakou sieťkou zo zadu nárazníka. Na tri krát po pár minútach čakania kým to stvrdlo. Vybrúsili..strekli BODY a ešte prebrúsiť a nastriekať. Takžee to lepidlo môžem iba odporučiť. Po 20minútách pevné ako sviňa.
[img]https://i.postimg.cc/qzPBvJnZ/20190717-194740-1.jpg [/img]
1)Mercedes w140 500SEL
2)GOLF 4, 1.9PD
3)Range rover L322
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: fzubaty a 46 neregistrovaných