Mercedes W221

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mercedes Benz

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Schdrak
Príspevky: 52
Dátum registrácie: 05.03.2010 15:18
Zdieľať na Facebook

Mercedes W221

Príspevok od používateľa Schdrak »

Ahoj, rád by som si kúpil W221 cca okolo r2010 . Môžte mi niekto prosím poradiť ktorú verziu hľadať, ja osobne preferujem 500 V8, neviem či je to najspolahlivejsia verzia, či sa obzrieť po inej..a či všetky mali 7g prevodovku a či je s ňou problém.
Ak by ste mali kontakt na niekoho kto sa MB zaoberá a prípadne mi vedel pomôcť pri kúpe. Ďalej by ma zaujímalo kde na východe servisovat, o autorizaku v KE nepočúvam moc dobré referencie.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

napis uzivatelovi xentry :41c2:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
Schdrak
Príspevky: 52
Dátum registrácie: 05.03.2010 15:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Schdrak »

Ok, skúsim, ďakujem.
benz2
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 02.12.2013 16:56
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa benz2 »

Príjemné a poučné čítanie prajem

https://www.automatickeprevodovkypraha. ... nosti.html
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ano,ale treba to dať do úvodzoviek,pretože ľudia a poučenie,to už dlho nejde k sebe.Aj príjemné môže byť,veď niekto vďaka tomu pekne žije.Ako nosný slogan by viac sedelo - vaše slzy,naša radosť !
Schdrak
Príspevky: 52
Dátum registrácie: 05.03.2010 15:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Schdrak »

Posledné 2 odpoveďe mi moc nepomohli ale nevadí, aj tak ďakujem...

Keby bolo možné konkrétnejšie tak by som to veľmi privítal, 7g mala problém ale neviem do ktorého roku,či to vyriešili, či sa tam montovala aj 5g alebo iná, ktorý konkrétny motor by ste odporúčali atď
Či S 500, po celý čas výroby w221 atmosféra alebo tam ku koncu drbli turbo a podobne.
Nekupujem prvé auto ani prvý automat, len nepoznám konkrétny model.
benz2
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 02.12.2013 16:56
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa benz2 »

Priateľu ďalšie čítanie. Snáď pomôže

http://www.mercedesclub.cz/forum-tema/w ... oupi-44514
Schdrak
Príspevky: 52
Dátum registrácie: 05.03.2010 15:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Schdrak »

Tam som sa pozeral najprv, možno som niečo prehliadol ale veľa tam toho nie je. V podstate som sa dozvedel, len že 350 vraj mali problém s rozvodmi. Na tom fóre som sa o problémoch s prevodovkou na Sku nedocital a inde som našiel dosť protichodné informácie.
O možných problémoch so vzduchom viem, jasné že môže odísť niečo z elektriky. Podľa toho čo som sa dočítal o 7g tak ju upravovali ale neviem od ktorého roku a neviem či dávali do všetkých len ju, ďalej chcem len V8 bez turba, takže neviem či sa obzrieť po pred alebo po facelifte, či tam vôbec je rozdiel v motoroch a prevodovke.
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

https://en.wikipedia.org/wiki/Mercedes-Benz_M273_engine

nemam prehlad v mercedesoch, ale pravdepodobne sa stačí obzrieť po hentom kóde motora, je to hladká atmosféra
palonis
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 10.06.2017 17:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa palonis »

Ja myslím, že ak aj trošku pogoogliš tak nájdeš reálne články, samozrejme chápem, že je toho veľa a chcel by si info z pravej ruky.
Schdrak
Príspevky: 52
Dátum registrácie: 05.03.2010 15:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Schdrak »

Presne, načítané už niečo mám ale nie je nad osobnú skúsenosť...
Osobne by som vedel veľa rozprávať o ťahačoch MB a ich,, kvalite,, pričom novinári ich vychvaľujú...
Schdrak
Príspevky: 52
Dátum registrácie: 05.03.2010 15:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Schdrak »

Neviem kde si zobral že ma zaujímala spotreba,mal som autá čo brali viac, servis tiež lacný nebol .. do môjho príjmu bez urážky nikoho nič nie je. A čo sa týka pre koho sú aké autá určené a kto si ich môže kúpiť tiež nie..
Čakal som kedy sa podobný komentár objaví
:40bd:
Schdrak
Príspevky: 52
Dátum registrácie: 05.03.2010 15:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Schdrak »

No asi preto že ma zaujímal názor niekoho kto má k autám vzťah a nie trola..
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

co si cakal na tomto fore, ze sa vyroji hejno S-karov ???? to by som sa uvalal od smiechu...toto je pre normálnych beznych vodicov... ale co si vlastne chcel vediet, ved vacsinu mas na nete v oficianych strankach, trojlitre dizel su spolahlive, tiez aj 500vky benzin, dost casto prevodovka a motor idu kazdy svojou vlastnou cestou a nedovolia urobit z toho auta sportiak... a elektroniky je tolko, ze urcite neprejde rok, ani pol, aby sa nieco nerozsvietilo / vsetko ma svoju RJ, ktora byva este aj naprogramovana na urcitu dobu puzivania, aby sa nedalo jazdit s vypotrebovanym vrakom/, ale auto bude jazdit dalej.. a opravy su adekvatne prvotnej cene auta - a este treba mat okrem autorizaku majstra na S-ko, lebo ti co opravuju mercedesy, neopravuju zpravidla aj S-ko.. a napr. ked odide klima, tak sa s tym takmer neda jazdit, tak je to neprijemne a hned ju budes musiet dat opravit, nie ako polovica ostanych aut, co prejazdia leto bez klimy, aj ked ju maju... ma dobru diagnostiku, len je 2-3x drahsia ako na beznom aute a najllepsie je origo a trva to dost dlho /je velmi odrobna, lebo vsade je elektronicka kontrolka/...a este k vzduch.podvozku - nekazi sa nejako extra, ale castejsie ako struny na vw polo, aj kompresor odide, aj vankuse, ale toto nie je vyssia stredna trieda a tak isto sa nepozera na spotrebu, len na spolahlivost - ale to asi vies a hladas, podla otázok...
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

a rataj s tym, ze takymto zaujmom na tomto fore mozes zozat aj posmech... teda dufam, ze nemas 20r. a nahodne mas v ruke 20-30 tis., tak ti zaziarili ocka...lebo 99% kupcov sa nikde nepyta, ci si ma kupit S-ko, rovnako aj CLS, SL a pod.... ani ja som sa nikdy na toto nepytal a napr. jedno S-ko sa mi tak pacilo, ze som ho potom skoro rok daval do mne primeraného stavu.... tak len stastnu ruku pri vybere...

Návrat na "Mercedes-Benz fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných