Audi A6 3,2 v6 tiptronic automat

Diskusia ohľadne vozidiel značky Audi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

denisvarady
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 12.04.2012 15:46
Zdieľať na Facebook

Audi A6 3,2 v6 tiptronic automat

Príspevok od používateľa denisvarady »

Dobry den prajem pre nedavnom som kupil toto motorove vozidlo je tam 6stupnovy automat pri 120 000 km bol meneny olej automat udajne original audi to uz nevieme ci bol ci nebol to nieje podstatne je pre mna ze ma ak ma teda aktulane 180 000 km a mal by som robit vymenu oleja+filtra samozreme chcem tam dat kvalitny olej audi ziadne lacne nahrady original audi co tam byt ked som pisal na weby odporucili mi tento VAG G060162A2 1 l ze to je original nanho tak chcem sa vas spytat ti co mate stym skusenosti ci je to naozaj tak ci ma neoklamali alebo ak by nebol ci mi viete sem dat link na ten pravy original a este jednu perlicku nato ci je lepsie davat ten olej do toho so strojom alebo rucne poprosim nazory dakujem vam pekne vsetkym za vas cas a pochopenie.
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Kolega, trochu bokom od otázky, ale niekoľko tém venovaných automatom hlavne vo VW group tu ešte stále funguje. A máloktorý servis sa pustí do výmeny oleja v automate v garage podmienkach. A obdivujem frajerov čo sa do toho pustia, a určite sa nemýlim, keď sa pýtaš na fóre aký olej tam ide.
A úplne sprostá chrapunska otázka z mojej strany: na opicu bolo, ale opica zomrie od hladu lebo na na banány nemám?
vsevetko
Príspevky: 971
Dátum registrácie: 19.03.2017 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vsevetko »

denisvarady napísal:Dobry den prosim vas chcel by som auto na splatky kupit ale nie na lizing ani podobne proste normalne od niekoho na splatky neviete mi take nieco poradit???lebo zacal som pracovat pozicku mi nedaju lebo nemam 3 mesiacne odrobene a nemam nikhoo takeho kto by mi pozical 1500euri tak by som chcel nejake auto niekomu splacat neviete ma odkazat na daky link alebo tak dakujem


auto-na-splatky-t58058.html :40bd: :40bd: :40bd:
benz2
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 02.12.2013 16:56
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa benz2 »

mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Pravy original olej snad len v Audi.
Aka je predstava? Ze Audi predava ten olej eshopom a tam to potom ludia kupuju?
Alebo, ze daky eshop sa dostane k vyrobcovi olejov co robi ten olej pre Audi a ten im ho potom predava?
Neviem, ale trh je tak pokriveny, pancuju sa obycajne motorove oleje, akoze v original baleniach, tak preco by nemal byt problem niekomu predavat prevodovy olej v "origo" baleniach od koncernu.
V autorizaku das VIN cislo a na druhy den mas ten olej u nich. Mas istotu, ze dostanes original, ziadnu nahradu co sa podoba tomu originalu, ci splna specifikaciu. A obzvlast u koncernu, kde je s tymi olejami do prevodoviek co sa tyka specifikacie a vlastnosti tak trosku problem (u nahrad).
Akosi som nikdy nepochopil, hoc aj napriklad u podvozkovych dieloch, ze sa niekde predavaju ako "original", "prvovyroba"...
Chcu tym povedat, ze je to ten presny, samotny diel, co sa tyka vlastnosti, tolerancie, vyrobcu atd. ako sa dava vo fabrike na linke? Ja tomu neverim, uz len koli politike predaja a tiez myslim, ze automobilka vs dodavatelia dielov take nieco maju zmluvne osetrene, aby k tomu nedochadzalo. Take nieco istotne nebude v zaujme ziadnej automobilky...
Ale, mozno kto do toho vidi viac, tak ma vyvedie z omylu.
wikyxxx
Príspevky: 1144
Dátum registrácie: 13.01.2009 17:19
Bydlisko: Okres Malacky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wikyxxx »

Ved to je prevodovka 6hp od zf takze tam standrtne zf lifeguard 6 olej ...

https://autotechnik.sk/zf-sada-oleja-a- ... p1055c3373
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A6 3,2 v6 tiptronic automat

Príspevok od používateľa mastik29 »

denisvarady napísal:… chcem tam dat kvalitny olej audi ziadne lacne nahrady original audi co tam byt ...
TheWinnafta
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 19.11.2010 16:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa TheWinnafta »

mastik29 napísal:Pravy original olej snad len v Audi.
Aka je predstava? Ze Audi predava ten olej eshopom a tam to potom ludia kupuju?
Alebo, ze daky eshop sa dostane k vyrobcovi olejov co robi ten olej pre Audi a ten im ho potom predava?
Neviem, ale trh je tak pokriveny, pancuju sa obycajne motorove oleje, akoze v original baleniach, tak preco by nemal byt problem niekomu predavat prevodovy olej v "origo" baleniach od koncernu.
V autorizaku das VIN cislo a na druhy den mas ten olej u nich. Mas istotu, ze dostanes original, ziadnu nahradu co sa podoba tomu originalu, ci splna specifikaciu. A obzvlast u koncernu, kde je s tymi olejami do prevodoviek co sa tyka specifikacie a vlastnosti tak trosku problem (u nahrad).
Akosi som nikdy nepochopil, hoc aj napriklad u podvozkovych dieloch, ze sa niekde predavaju ako "original", "prvovyroba"...
Chcu tym povedat, ze je to ten presny, samotny diel, co sa tyka vlastnosti, tolerancie, vyrobcu atd. ako sa dava vo fabrike na linke? Ja tomu neverim, uz len koli politike predaja a tiez myslim, ze automobilka vs dodavatelia dielov take nieco maju zmluvne osetrene, aby k tomu nedochadzalo. Take nieco istotne nebude v zaujme ziadnej automobilky...
Ale, mozno kto do toho vidi viac, tak ma vyvedie z omylu.
v každom lepšiom servise keď dáš vin ti nájde ten olej aký tam má ísť, a vôbec nieje žiadny problém si podľa toho nájsť oe vag, alebo náhradu kvalitných značiek, ktorá jedna z nich ten olej vyrába pre vag. nemusíš sa ničoho báť ak nekupuješ diely z internetových pofidérnych ešopov s podozrivo nízkou cenou
lubomt
Príspevky: 1147
Dátum registrácie: 15.03.2007 21:48
Bydlisko: Martin
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubomt »

Dajte VIN, kuknem ten olej. Mozete aj do sukr.spravy
denisvarady
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 12.04.2012 15:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa denisvarady »

Dakujem pekne borci :2f93:
Napísať odpoveď

Návrat na "Audi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: martincichy a 21 neregistrovaných