VW Golf V - cierne dymenie auta

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

GolfV
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 07.07.2019 16:32
Zdieľať na Facebook

VW Golf V - cierne dymenie auta

Príspevok od používateľa GolfV »

Zdravím. Mám doma Golf 5 1.9Tdi,77kw. Pri šliapnutí na plyn auto výrazné zadymí, vždy keď prudšie pridám, je za mnou čierny mrak. Pri STK mi zistili, že mám odtrhnutý zadný katalyzátor. Zaujímalo by ma, či po výmene toto dymenie takmer zmizne alebo sa môže stať, že sa nič nezmení a bude dymiť stále rovnako? Ďakujem vopred za odpovede.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Bude dymiť stále rovnako.Problém má motor
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Re: VW Golf V - cierne dymenie auta

Príspevok od používateľa hjundai »

GolfV napísal:Zdravím. Mám doma Golf 5 1.9Tdi,77kw. Pri šliapnutí na plyn auto výrazné zadymí, vždy keď prudšie pridám, je za mnou čierny mrak. Pri STK mi zistili, že mám odtrhnutý zadný katalyzátor. Zaujímalo by ma, či po výmene toto dymenie takmer zmizne alebo sa môže stať, že sa nič nezmení a bude dymiť stále rovnako? Ďakujem vopred za odpovede.
- ja by som skôr čakal info o tom čo na EK povedali na tú dymivosť :4012:
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

na tychto starych motoroch na taketo dymenie najbeznejsie pomaha vycistit EGR a cele sanie, uz tam moze byt dvojcentimetrovy nanos karbonu :

https://axleaddict.com/auto-repair/EGR- ... ep-by-Step
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Teraz kupil a hned na STK problem? Zadny katalizator?
GolfV
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 07.07.2019 16:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa GolfV »

Takze zadny katalyzator s tym nema nic spolocne? Uz si zacinam mysliet, ci to auto nie je nahodou chipnute, lebo na 77kw je az moc svizne. Tak potom sa s tou dymivostou asi nic neda robit.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Čipnuté či nie,dymiť nemôže,a ak to robí nie v poriadku.Samotný čip nedáva dôvod pre dymenie,iba ak nie je zvládnutý dobre.Katalizátor nie je DPF,u dymiaceho stroja sa nemá ako vyčistiť,bude klásť stále väčší odpor a to dusenie spôsobí že sa vec ešte zhorší.Motor nesmie dym produkovať.(Myslené nad normu samozrejme,diesel neprestane byť dieslom ani keď ho pozlátia)
GolfV
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 07.07.2019 16:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa GolfV »

Aha, dakujem velmi pekne za odpoved. Snad sa mi to podari vyriesit, zajdem za nejakym dobrym servisakom. Nerada by som ho predavala.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Predať päťku s tým konkrétnym motorom je kolosálna chyba.Nič tak dobré tu tak rýchlo nebude.Je to triviálny jednoduchý stroj a aj preto sa do neho pustí kadekto,a je z toho štafeta návštev dielní,zlé auto a gazda s prázdnou kešeńou
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 7 neregistrovaných