Hrozí Slovensku kríza automobiliek? 'Kontrolky' už blikajú

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

vsevetko
Príspevky: 967
Dátum registrácie: 19.03.2017 18:24
Zdieľať na Facebook

Hrozí Slovensku kríza automobiliek? 'Kontrolky' už blikajú

Príspevok od používateľa vsevetko »

„Všetci moji kolegovia hovorili, že sa nemám čoho báť. Že keď si zvyknem na pracovnú záťaž a tempo, mzda sa mi bude postupne zvyšovať a ja budem mať stabilnú prácu až do dôchodku,“ povedal pre Reuters David, ktorý odmietol zverejniť svoje priezvisko. „ A zrazu mi telefonovali z personálneho oddelenia a ja som zistil, že som prepustený.“

Konkurencia lacnejších krajín juhovýchodnej Európy, presun k produkcii elektrických vozidiel a globálne obchodné napätie však patria medzi problémy, ktorým malý stredoeurópsky národ čelí v dobe, keď výrobcovia áut zvažujú, kam v budúcnosti umiestniť svoje výrobné linky.

https://auto.pravda.sk/magazin/clanok/5 ... z-blikaju/

Predá tiež slovenskú továreň na prevodovky v Kechneci spoločnosti Magna.

https://auto.pravda.sk/magazin/clanok/5 ... n=mostread
pedro727
Príspevky: 1119
Dátum registrácie: 22.03.2009 13:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro727 »

jasnééé hlavne sa treba dosrať ešte predtým.
keď si len spätne spomeniem čo už všetko "odborníci" natárali a aj napísali,tak pokojne idem po štanglu salámu a dám ju bez chleba :d :D
zaujímalo by ma prečo sa už súdruhom klepú kolená? len úplný lolo si môže myslieť že to pôjde do nekonečna hore. také neexistuje! raz si hore potom zasa dole a na to treba myslieť keď si hore,to je odveká pravda ktorú nepreští ani tato13 & gang ABeu a nieto ešte nejaký "odborník"!
Prežili sme chudobu, prežijeme aj blahobyt :d :D
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Poľnohospodárske družstvá súdruhovia Čarnogurský a spoločnosť KDH cigáň miki s fešákom Ivanom rozyebali, a na ťahali sem kapitalistov vykorisťovatelov. Teraz ani automobilky ani družstvá, zdochneme od hladu, lebo roboty nebude, cigánov je množstvo a write to nezachránia. Siať nie je kde, lebo hypermarkety, logistické centrá, montážne haly. Tak treba hlupákom Slovákom.
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

to nič... na poliach repka a fotovoltaika, mäsko dovezieme, jablká dovezieme, paradajky dovezieme, haly budú prázdne a nebo budú strážiť F16.... a najviac sa bojím o tisíce cigánčiat ktoré vyrastajú v táboroch že kto ich bude krmiť celý ich fajnový život...
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Ešte raz sa narodiť, tak sa chcem volať Patrik Kolompar, ako jedenáste dieťa Kolompara Ignáca :40bd:
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

robím aj na záchranke a tak sa často dostanem do osád kam sem tam chodia hasiči, sem tam policajti a často záchranári - a tiká tam časovaná bomba voči ktorej sú tieto "problémy" dosti smiešne. Stovky detí v každej osade bez nároku na výchovu, vzdelanie a možnosť pracovať. Ich rodičia si spokojne žijú lebo niekto predsa dá dnes aj zajtra. Niekto - to tí idioti čo pracujú a solidárne platia dane a odvody. Nevidel som cigána ktorý by pre sociálnu situáciu skočil z x-tého poschodia, obesil sa či ľahol pod vlak. Zato 18.-20. s úsmevom na tvári tlačia vozíky po supermarketoch. Je isté že o 20 rokov nebudeme riešiť dôchodkový strop ale nejaký smiešny základný dôchodok počítam tak 400-500E. Zvyšok bude "postaraj sa sám" bez ohľadu na to kto koľko za život prispel. Tie f16 potrebujeme aby sme všetkých tých čiernych ustrážili inak by sa na nich určite niekto ulakomil :d :D
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Hjundai, ale aj ostatní - skúste sa pozerať aj trocha ďalej ako na naše východné slovensko. Klimatické zmeny už za pár rokov uvedú do pohybu stovky milionov ludí z ohrozených oblastí. Naši opálení budú len promile z tejto masy. Ako sa zatváriťe ak na naše 5 milionové slovensko príde 30 milionov černochov z rovníkovej afriky??? Nie preto , že by chceli ,ale preto , že budú utekať pred hladomorom a istou smrťou. :3020:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

budeme zvarat tie stare ostnate draty co sme pobrali z hranice naspat, ale tentokrat otocene opacne
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
kazimir
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 17.02.2016 17:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kazimir »

A mozno s nami vyj*be uplne nieco ine, co nikto necakal :28b7:
vsevetko
Príspevky: 967
Dátum registrácie: 19.03.2017 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vsevetko »

Minulý týždeň ohlásilo mesto Detroit "krach".

Detroit bol mestom automobilov.

Do Detroitu ešte v časoch prosperity začala pribúdať černošská menšina, lacná pracovná sila.

http://nadhlad.com/content/detroit-geneticky-experiment
Rolfos
Príspevky: 550
Dátum registrácie: 27.11.2006 11:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Rolfos »

Ja by som videl hlavny problem v tom, ze auta boli este donedavna hlavne stojarenske vyrobky a automobilky tazili zo strojarenskeho know-how, ktore tu roky existovalo. V poslednej dobe, aj vzhladom na podla mna pochybnu snahu o chranu zivotneho prostredia (to je na inu diskusiu), sa ale auta stavaju ovela viac elektrotechnickymi vyrobkami (vid. napr. Tesla- ta je hlavne o SW a bateriach). No a v elektrotechnike sme nikdy ziadnu extra uroven nedosahovali, navyse sme aj brutalne zaspali dobu a ani sme sa o to nikdy nesnazili, co je vina vsetkych vlad, snad este od dob Colotku (99% ludi uz ani netusi, kto to bol...).

Co sa konkretnych automobiliek tyka, tak podla mna sa udrzia KIA a PSA. Povedal by som, ze Korejci sa vedia priposobit a zvladnu technologicke zmeny, PSA bude vyrabat lacne a relativne jednoduche elektroauta a navyse obe firmy budu drzat platy dole. VW pojde podla mna do utlmu a neskor fabriku zatvori alebo preda (niekomu, kto ju asi neskor aj tak zatvori). Ten segment, ktory ich drzal- luxusne SUV so spalovacim motorom uz prichadza o americky aj cinsky trh a myslim, ze tak do 10 rokov zanikne. Dlho tu asi nevydrzi ani JLR, ktory je podobny pripad, navyse este komplikovany klesajucimi ziskami, spolupracou s cinskou firmou Chery a tym, ze auta vyrabaju aj priamo v Cine...
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

je chybou sa spoliehat na cinu, v hlavnych priemyselnych a ludskych centrach uz su platy porovnatelne vysoke ako tu :41c2: + doprava az by sa to vozilo do eu , priemer zdravotnej sestry 1000e, predavacka 700e, operator vyroby 800e atd atd
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
Rolfos
Príspevky: 550
Dátum registrácie: 27.11.2006 11:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Rolfos »

Prednostou Ciny podla mna nie su platy, ale obrovsky trh a menej prisne regulacie, co napr. tyka ochrany zivotneho prostredia a ochrany zamestnancov a povedal by som, ze v porovnani so SR, aj vyssia dostupnost kvalifikovanej pracovnej sily...
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

trucker694 napísal:Poľnohospodárske družstvá súdruhovia Čarnogurský a spoločnosť KDH cigáň miki s fešákom Ivanom rozyebali, a na ťahali sem kapitalistov vykorisťovatelov. Teraz ani automobilky ani družstvá,
Mylis sa.

Likvidacia polnohospodarstva bola zla vec - to je fakt.

Lenze v realite tie druzstva potrebuju produkovat v konkurencii - a to sa s mnozstvom ludi neda.

teda, aj keby sa druzstva nerozpadli, v skutocnosti by zamestnavali len par ludi.

Pozri sa na velkost dnesnych traktorov a ich funkcie. Na dojenie sa pouzivali roboty na zapade uz 15 rokov dozadu. :4012:

https://www.youtube.com/watch?v=gdvJS1ty6fc

mimochodom robotizovane dojace linky sa vyrabali na Slovensku - na Orave kedysi (vsetko na vyvoz samozrejme).

Polnohospodarstvo by skratka tie desattisice ludi neuzivilo.
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Nejde o množstvo ľudí v poľnohospodárstve, ale DOTÁCIE FUNGOVALI NA ZÁPADE už vtedy, keď na Orave vyrábali dojacie automaty a Slovenky dojili kravy ručne. Aj moja babka ťahala kravam vemena, a dedo sa natriasal na Škode 30,neskôr Zetor 25. Potom ČSAD Tatra 111. A dotácie na západe EÚ sú v tomto odvetví tak vysoko, že v CZ, SK táto suma dobieha max15% zo západných dotácií, aj to len pre našich ľudí. Rovertra dostala dotáciu na nákup vozidiel do lesnej výroby, a tieto vozidlá z lesnej výroby brázdia cesty Nemecka, Rakúska, talianska, Švajčiarska na EVC Krupina, Mercedes Actros tak 200 kusov. Ale dúfam, že tu basu co majú stavať tieto svine už konečne naplnia. :4012:

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 63 neregistrovaných