Zmluva na auto "v stave akom je"

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

draik
Príspevky: 287
Dátum registrácie: 19.03.2011 13:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa draik »

monojetronic napísal:som rad za diskusiu, asi na kazdom nazore je trocha pravdy, len chcelo by to nejaky realny priklad ktory funguje a plati v praxi, a da sa to napisat na papier, lebo zatial mi nie je jasne ci taka slovna formula existuje...
Nezatajovať žiadne vady. Pri predaji za symbolickú cenu uviesť, že vozidlo má tie a tie vady, je nespôsobilé prevádzky, vyžaduje opravy a je vhodné na ND.
domino5
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 21.11.2017 10:22
Bydlisko: Brezno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa domino5 »

tak tak alebo sa to da zaobalit len na to, ze auto vhodne na nahradne diely. potom by malo byt kazdemu podla mna jasne, ze nie je moc schopne beznej cestnej prevadzky
monojetronic
Príspevky: 168
Dátum registrácie: 06.05.2010 01:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa monojetronic »

o aute nemam v plane nic zamlcovat, ale ani ja neviem povedat co je zavada a co nie.. napr znamy ked sadol do mojho auta povedal ze prepadava spojka, ale podla mna to je ok, kedze auto jazdi v pohode, a na tento pocit som si zvykol.. za auto pytam fakt zopar stovak, ale ako bolo spominane, treba si vybrat aj kupujucehoo...
legislativne je auto v poriadku, technicka a emisna plati dlhsie, a uvadzat to na diely to je také diskutabilne, ze preco potom take auto jazdi ked je urcene na diely? ci..
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

Pozri, vzdy je moznost to predat aj bez zmluvy. Ked sa dohodnes s kupujucim, ze pojdete spolu na fizlicu, tam podpisete, ze ty odhlasujes a on rovno prihlasuje, mas to z krku. Bez zmluvy nedokaze co v nej bolo a co nie:). Mas v kopii technicaku, ze si uz neni majitel. Skor kupujuci moze trvat na zmluve a tu uz mozte napisat spolu. Skor je problem bez zmluuvy keby ste nepodpisali na fizlici spolu, lebo ty si neodhlasil a on sa bude bat, ze povies, ze to ukradol. Za par stviek je to uplne oj, nikto "normalny" ti auto vracat nebude
kazimir
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 17.02.2016 17:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kazimir »

Chvalabohu, že do tychto tem občas napíše aj draik.
jurko00001
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 03.10.2010 16:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jurko00001 »

Slovaci ti budu volat a otravovat možes tam napisat co chces za par korun chceju všetci ferari svoje posledne auto som radšej dal do šrotu a mam pokoj nech si každy slovak kupuje nove
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Ja keby že predávam starú haraburdu tak dám do zmluvy že sa zriekam akejkoľvek zodpovednosti za stav vozidla a kupujúci je si toho plne vedomý. Ak nie smola nemusí kúpiť. Niekto myslí že pkupuje za 500e auto do ktorého stačí liať benzín a meniť olej ...áno chceš také auto kup si nové. dovi dopo. Niektorí ludia skrátka majú potrebu skúšať čo si môžu na predávajúceho dovoliť.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Napísať si tam síce môžeš čo chceš, ale podľa zákona sa zodpovednosti za vady zriecť nemôžeš!
kazimir
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 17.02.2016 17:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kazimir »

Preco sa tu hrate na pravnych expertov.

Uz chcem vidiet to auto co ide radsej do srotu ako na predaj, urcite bolo hodne 2000€ ale radsej si ho vyhodil.

Dlhodoby majitel to auto a jeho chyby pozna dokonalo, to uz by musel byt totalny blb aby nevedel do zmluvy vypisat vsetky vady, ktore auto ma. Lenze to je take slovenske este aj na tom aute za par stoviek zatajit co najviac, sak co chce za tie peniaze.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

A ty sa zasa hráš na autičkárskeho experta! Koľko áut si predal a aké máš skúsenosti so slovenskými kupcami? Hlavne v kategórii do 500 €. Lebo to je „radosť” už len počúvať tie telefonáty a nie to ešte takým pacientom predať! :::
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Celkom ma bavíte tým čo píšete. Poviem vám a kludne aj predvediem že sa dá kúpiť auto za 3 - 4 stovky a bude jazdiť dva tri roky skoro bez servisu. Lenže to nebude Oktavka TDI ani Passat ani Audinka. Kludne tu môžem vymenovať: Forman Van plus - 140t km bez servisu a aj bez benzínovej nádrže,P205 100t so servisom v cene 100 evri ,R5, Fiat Punto 1, Lancia Y a asi ešte nejakých 5 - 7 aut. Keď som sa rozhodol , že súčasnú filcku už nebudem ďalej trápiť, tak som prestal meniť olej a filtre. Zatial som na 50t km a jazdíme. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

A niekto sa tu háda, že sa nedá?! Lenže pri 20+ ročnom aute za tri stovky sa môže čokoľvek poondiať kedykoľvek. A bohužiaľ existujú pacienti, ktorí by si následnú opravu chceli nechať zaplatiť pôvodným majiteľom! Táto téma je o ochrane pred nimi.
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

kazimir napísal:Preco sa tu hrate na pravnych expertov.

Uz chcem vidiet to auto co ide radsej do srotu ako na predaj, urcite bolo hodne 2000€ ale radsej si ho vyhodil.

Dlhodoby majitel to auto a jeho chyby pozna dokonalo, to uz by musel byt totalny blb aby nevedel do zmluvy vypisat vsetky vady, ktore auto ma. Lenze to je take slovenske este aj na tom aute za par stoviek zatajit co najviac, sak co chce za tie peniaze.
Jasne, kazdy majitel pozna svoje auto dokinale a aj vie co sa na nom kedy pokazi. Presne kazdy zvuk vie priradit ku konkretnemu problemu, ktory zataji. Takito su najlepsi, vpali do diskusie s tym, ze vsetci pisu blbosti a on napise tu najvacsiu:)

Ps: co ti neni jasne na tom, ze niekto radsej da auto do srotu aj ked ma hodnotu napr. 1000 Eur. Ked si predstavim, ze by som pocas pracovneho dna odbiehal z roboty k autu, pripadne cele vikendy pocuval keci osadnikiv a podobnych intekektualov o zlavach, polovica ludi ti ani nepride a ty cakas. No mozem sa na to vysrat a poznam dost ludi, ktori to tak aj urobili
jurko00001
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 03.10.2010 16:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jurko00001 »

Jasne ze radsej do srotu raz som predaval renault startoval pojazdny za 1000 eur a ty slovaci co to chodili pozerat s mechanikmi podotykam hroza des jeden mi lahol pod auto ze vyfuk hrdzavy interier opotrebovany atd ! Vytiahol som s auta za ucho a vravim von ! A nikdy viac som si povedal slovaka kupca nechcem vidiet stare auto na vykup alebo srot
mjz
Príspevky: 2178
Dátum registrácie: 06.09.2007 07:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjz »

niekedy tak isto ako je otravny prespekulovany kupujuci,je aj arogantny bulo co predava - na 90% to rozlisis uz pri telefonate a uz nemas o com,aut je ako hnoja.by si sa divil ake auta sa odhlasuju lebo ludia nemaju zaujem ani cas sa natahovat vacsinou s ciganmi ked je mala cena,alebo zo spekulantami.
nechcem prist o pokoj,peniaze,rozum - preto sa z daleka vyhnem ,, lizing GRENKE ,,

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: lubod, martincichy a 13 neregistrovaných