Rýchle vybíjanie novej autobatérie v kludovom stave

Sekcia slúžiaca na odbornú analýzu problémov

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

simone123svk
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 14.01.2014 21:18
Zdieľať na Facebook

Rýchle vybíjanie novej autobatérie v kludovom stave

Príspevok od používateľa simone123svk »

Ahojte,

mám auto Seat Ibiza 1,6 benzín, pred nedávnom som tu riešil problém s klapkou a veľmi ste mi tu pomohli, takže to skúsim znova. Aktuálne mám problém s vybíjaním batérie, ak napríklad nejdem 5-6 dní na aute, tak už nenaštartujem a musím ho hodiť na nabíjačku. Keď som riešil klapku tak som v servise tento problém spomenul a kontrolovali mi alternátor, prúd a všetky veci a bolo mi povedané, že je všetko v poriadku. Takže moja otázka znie, je to normálne, že keď nejdem 5 dní na aute tak sa mi vybije nová batéria ? Lebo mám problém so zadným oknom, občas mi nejde otvoriť a zavrieť, takže teoreticky tam môže byť nejaký problém, ktorý mi berie energiu aj keď je auto odstavené (to som čítal na jednom fóre, možno je to hlúposť, preto sem píšem).
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Neviem či vlastnými silami poriešiš,ale riešenie je,len vyžaduje trpezlivosť a spústu času kedže niekedy sú riešenia dosť nečakané.
Chce to okročný merač prúdu a sleduje sa nepretržite odber,čas,atd.Odber často nie je okomžite po uvedení auta do pokoja,ale až po uplynutí nejakého času.V momente keď je známy mechanizmus odberu,sa po jednotlivých celkoch odpájajú odberné veci,ak sa ujasní časť v ktorej,hladá sda konkrétny spotrebič.štatisticky sú najčastejší vinníci rádiá,ich príslušentvo,zosilovače signálov,centrály,domontáže rôzneho druhu,alarmy
anonymous-astra
Príspevky: 98
Dátum registrácie: 31.05.2015 13:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa anonymous-astra »

Nebolo by jednoduchsie to miesto pokus-omyl odpajania proste zmerat na poistkach? S trochou sikovnosti by sa dala spravit falosna "poistka" s konektorom na skutocnu poistku a krokodilkami na sondy multimetra (bud zobrat vypalenu poistku alebo upravit adaptery typu add-a-circuit, pri merani prudu sa merak vklada do obvodu, nie paralelne ako pri merani napatia).

Vlastne rozmyslam, ze taky bazmeg urcite aj niekto vyraba a narazil som na taketo nieco: http://www.elv.de/kfz-amperemeter-mit-lc-display.html Otazka je, ako sa to popasuje s meranim v miliamperoch (normalny kludovy odber je nizky nasobok 0,01 A), ale ak to vytrieska baterku za 5 dni, tak to musi byt odber v nasobkoch 0,1 A.

Pozor pri merani na to, ze odber nemusi byt konstantny, raz za cas sa nieco aktivuje, chvilu pracuje aj s vacsim odberom a zase uspi, ale priemerne to baterku nevyslaha, 5 dni normalnych nie je.

Ak je podozrenie na problem so zadnym oknom, skusil by som nechat auto s vybratou poistkou stahovania zadnych okien.
peter.janek
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 06.04.2012 09:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peter.janek »

Nazdar. Na Seate Altee mi tento problém spôsobovali zalomené kábliky v prechodke medzi dverami a stĺpikom. Na počítači vypisovalo chybu vnútorného osvetlenia. Toť osobná skúsenosť.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

anonymous-astra napísal:Nebolo by jednoduchsie to miesto pokus-omyl odpajania proste zmerat na poistkach? S trochou sikovnosti by sa dala spravit falosna "poistka" s konektorom na skutocnu poistku a krokodilkami na sondy multimetra (bud zobrat vypalenu poistku alebo upravit adaptery typu add-a-circuit, pri merani prudu sa merak vklada do obvodu, nie paralelne ako pri merani napatia).

Vlastne rozmyslam, ze taky bazmeg urcite aj niekto vyraba a narazil som na taketo nieco: http://www.elv.de/kfz-amperemeter-mit-lc-display.html Otazka je, ako sa to popasuje s meranim v miliamperoch (normalny kludovy odber je nizky nasobok 0,01 A), ale ak to vytrieska baterku za 5 dni, tak to musi byt odber v nasobkoch 0,1 A.

Pozor pri merani na to, ze odber nemusi byt konstantny, raz za cas sa nieco aktivuje, chvilu pracuje aj s vacsim odberom a zase uspi, ale priemerne to baterku nevyslaha, 5 dni normalnych nie je.

Ak je podozrenie na problem so zadnym oknom, skusil by som nechat auto s vybratou poistkou stahovania zadnych okien.
Samozrejme že také je,pre velké aj malé poistky,proste poistku nahradíš a priamo ukazuje čo tam tečie.
Prd pomôže,nemá to šancu.
Nemôžeš pri každej poiístke hodiny sledovať odbery.On tyen odber totiš po vypnutí klúča má fázy postupného odopínania obvodov,a na just takýto odber často nabehne po čase dlhšieho "oddychu"
No a už si aj vedľa,zabíjanie času.
Celý ten merací adaprérik sa použijem iba pri vyhadzovaní poistky ,inak milá sranda - ale k ničomu
mato.soky
Príspevky: 1376
Dátum registrácie: 29.03.2013 14:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mato.soky »

VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Ale kľudne si viem predstaviť aj starú baterku ktorá skrátka už má svoje roky a kapacitu zlomok pôvodnej.
Mne sa bežne stávalo že po 14dňoch státia v garáži bol problém naštartovať a bola na príčine iba len stará vyžitá baterka a pritom pri jazdení každý druhý deň nebol problém ani v zime , možno aj z dôvodu že skrátka motoru stačili vždy max. dve otáčky a naskočil.
Ale kľudový odber je dobré zmerať tak či tak.
boy-hc
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 06.09.2014 18:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa boy-hc »

Rovnaký problém som musel riešiť dnes ja a tak som pri googlení narazil na toto forum.Prišiel som k ročnej Atece,že idem do mesta a mrtve auto.Nešlo odomknuť auto.Odomkol som ručne klúčom,premeral baterku a tá bola takmer vybitá,auto naštartovať nešlo.Po pripojení káblov z druhého auta naskočilo,previezol som sa a všetko až na start/stop,tempomat a uzamykanie klúčom fungovalo.Nechápem,čo mi vybilo baterku.Jediná vec domontovaná do auta bol VAM
Používateľov profilový obrázok
jaroslavelektro
Príspevky: 350
Dátum registrácie: 23.05.2019 07:27
Bydlisko: východ
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaroslavelektro »

Tu je najlepšie auto podrobiť meraniu prudu zo záznamom na celú noc aspoň 12 hodín .

Bez takého to merania je to viac o šťastí ako o správne nájdených defektoch .

Obrázok
Napísať odpoveď

Návrat na "Diagnostika"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 13 neregistrovaných